“BEYAZ BAYRAK” ALMAYI HAK KAZANAN OKULLARA BELGELERİ VERİLDİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, il genelinde “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu” belgesi hak kazanan okullara ödüllerini takdim etti.
Tarih: 18.09.2019 04:43:33

2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında “Beyaz Bayrak veBeslenme Dostu” almayı hak kazanan okullara ödülleri törenle verildi. Muş Öğretmenevi Toplantı Salonu´nda gerçekleşen “Beyaz Bayrak”, “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında düzenlenen ödül takdim programına; Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ve okul müdürleri katıldı. İl genelinde “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Belgesi” almak için müracaatta bulunarak ve gerekli şartları yerine getirip, denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. döneminde  “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu” belgesi almaya hak kazanan 61 okulla belgeleri törenle verdi. Belge takdimi öncesinde okul müdürlerine hitap eden Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren imzalanarak 4 yıl süreyle uygulamaya konulduğunu ifade etti. Müdür Engin, il genelinde;  “Beyaz Bayrak” almak için müracaatta bulunarak ve gerekli şartları yerine getirip, denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Belgesi” almaya hak kazanan Muş il genelindeki 61 okulla belgeleri törenle vereceklerini vurguladı. Müdür Engin:  “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel her derece ve türdeki okul veya kurumların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi amacı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde “Beyaz Bayrak” programına başvuru yapan okullardan yapılan denetimler sonucunda 61 okulumuz “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu” almaya hak kazandı. Muş il genelinde 716 okulumuz bulunmakta. Bunlardan 113 tanesinin beyaz bayrak almaya hak kazanırken, 41 okulumuz da beslenme dostu okul seçildi. Tabi bu rakam bizim için asla yeterli değil. Bu yıl okul müdürlerimizle beraber bir hedef koyduk. Bir defa okullarımızın yüzde 90´ı beyaz bayrak için mücadele edecek. Bunların inşallah büyük bir kısmı da beyaz bayrak alacaklar. Bakanlığımızın düzenlenmiş olduğu beyaz bayrak ve beslenme dostunun amacı, okullarımızın hijyen ve temiz olması. İnsan sahiplendiği yeri temiz tutar ve oraya değer verir. Bizim buradaki amacımız; öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz okullarını sahiplensinler, temiz tutsunlar. Beslenme dostunda ise, o da çok önemli bir husus, obezitenin gittikçe arttığı bir toplumda biz öğrencilerimizi doğru beslenmeye yönlendirmek suretiyle iyi örnekler göstermelerini arzu ediyoruz” dedi.

“Beyaz Bayrak Sahiplendiği Değerleri Korur”

Okul müdürlerine “Beyaz Bayrak”ın ne olduğu  ve ne anlam ifade ettiği hususunda bilgiler veren Müdür Engin: “Beyaz bayrak sahiplendiği değerleri korurlar.  Beyaz bayrak bir anlamda Bakanlığımız bu manada başlatmıştı. Çocuklarımız okullarını sevmenin, okulu benimsemeli, bizim çevremizdeki insanları benimsemedikleri yerleri kötü bakıyorlar. Benimsemiyorsak oraya sahiplenmiyor ve oraya kötü bakıyorlar. Mesela öğretmenevinin önü çok güzeldir, disiplinlidir. Çünkü öğretmenler oraya çöp atmıyorlar, bir de öğretmenevinin arkasına bakın, bahçeye bir bakın, orada oturan insanlar var ve maalesef orada oturan bir kısmı da öğretmenler. Eline ne geçiyorsa atıyor. Çünkü orası kimsenin değil, öğretmenler zaten oraya rahat geçemiyor. Orayı da bizim hale getirsek, bahçesine çiçek eksek belki insanlar oraya çöp atmaya çekinirler, Ben orayı o şekilde gördüğüm zaman üzülüyorum. Okullarda aynı şekilde okulların önü çok temiz ama arka bahçeye geçtiğimiz zaman çöpten geçilmiyor. Oraları da temizlemek ve güzelleştirmek lazım. Bu bağlamda beyaz bayrak önemli” diye konuştu.

“Merkezdeki Okullarda %90 Katılım Bekliyorum”

Müdür Engin, 2019-2020 eğitim öğretim yılında “Beyaz Bayrak” projesi uygulamasına Muş merkezdeki okullarda %90 müracaat beklediğini vurgulayarak, “Beyaz Bayrak” projesi uygulamasına müracaat etmeyen okulların da gerekçesini ortaya koyarak, kendisini ikna etmesi gerektiğinin altını çizdi. Müdür Engin: “Değerli arkadaşlar, bizim Türkiye´deki eğitim sıralamamızı tespit eden unsurlardan bir tanesi de beyaz bayrak ve beslenme dostu olan okullardır. Bunlardan 76. sırada olduğumuzu biliyoruz. 76. sıradayız acı ama gerçek. Geçen yıl 34 beyaz bayrağa müracaat etmiş, ilçeler daha vahim. Ben bu konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle de görüştüm. Bu sene benim talimatım bu; merkezdeki okullarda %90 katılım bekliyorum. Köy okullarını bir kenara bırakıyorum. Onların fiziki şartları iyi değilse beyaz bayrağa müracaat etmesinler. İhata duvarı yoksa tuvaleti ve lavaboları düzgün değilse veya eksikleri varsa bunlar müracaat etmeyebilir. Ama merkezdeki okullarımızın %90 katılmalı. Buna katılacağız bu elzem. Okullarımız beyaz bayrak aldıktan sonra diğer kategorilere geçiyoruz. Beslenme dostu gibi onlara da katılacağız.  Bu ili bu seviyede çıkartmamız lazım. En azından 15-20 basamak attırmamız lazım. Beyaz bayrağa müracaat etmeyen okul bana ifade vermeli. Yani beni ikna emeli. Niçin müracaat etmediği konusunda. Gerçekten haklı bir gerekçesi mi var, yoksa ben bu işlere bulaşmayayım, işime bakayım. Bana bu izahatı verecek. Beslenme dostu içinde ben aynı şeyi istiyorum. Bugün burada beyaz bayrak alan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Belgelerini almaya geldiler.  Katılımınızdan ötürü ben hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Program, Müdür Engin´nin konuşmasından sonra “Beyaz Bayrak” ve “Pirinç Levha” alan okullara sertifikalarının verilmesi ve çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“ELAZIĞ DEPREMİ TÜRKİYE´NİN DEPREM GERÇEĞİNİ HATIRLATTI”
“ELAZIĞ DEPREMİ TÜRKİYE´NİN DEPREM GERÇEĞİNİ HATIRLATTI”
Muş Alparslan Üniversitesi Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, Elazığ Sivrice´de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili bir değerlendirmede bulunarak, Elazığ depreminin Türkiye´nin deprem gerçeğini bir kez daha hatırlattı.
ELAZIĞ DEPREMİ YAŞADI
ELAZIĞ DEPREMİ YAŞADI
Gazeteci-Yazar Bedrettin Keleştimur, Elazığ´da Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili yaşadıklarını anlattı.
PEKBAY: “ARILAR 6 AY BOYUNCA KIŞ UYKUSUNA YATIYOR”
PEKBAY: “ARILAR 6 AY BOYUNCA KIŞ UYKUSUNA YATIYOR”
Muş Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Pekbay, kış mevsiminde yaklaşık 5-6 ay boyunca arıların kovanlarından çıkmadığını hatırlatarak, arıların ilkbahar mevsimi ile birlikte tekrar bal üretmeye devam ettiğini belirtti.
MUŞ AFAD´TAN ELAZIĞ´A LOJİSTİK DESTEK
MUŞ AFAD´TAN ELAZIĞ´A LOJİSTİK DESTEK
Elazığ´da Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Muş´taki AFAD Bölge Lojistik Deposundan 10 TIR yaşam malzemesi Elazığ´a gönderildi.
ELAZIĞ´DA MEYDANA GELEN DEPREM MUŞ´TA KORKUYA NEDEN OLDU
ELAZIĞ´DA MEYDANA GELEN DEPREM MUŞ´TA KORKUYA NEDEN OLDU
Elazığ Sivrice´de geçtiğimiz Cuma akşamı meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem Muş´ta da korkuya neden oldu.
MUŞ BELEDİYESİ ELAZIĞ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
MUŞ BELEDİYESİ ELAZIĞ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
Elazığ´da yaşanan deprem sonrası Muş Belediyesi tarafından başlatılan ‘Elazığlı Kardeşlerimiz Üşümesin´ yardım kampanyasında vatandaşlarca bağışlanan battaniye ve giysiler Elazığ´a gönderildi.
“GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞUYOR” PROJESİ DEVAM EDİYOR
“GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞUYOR” PROJESİ DEVAM EDİYOR
“Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesi kapsamında Muşlu gençler Ulu Camii´de bir araya gelerek, sabah namazını birlikte kıldılar.
ÇOCUKLAR YÜZME HAVUZUNDA EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRDİLER
ÇOCUKLAR YÜZME HAVUZUNDA EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRDİLER
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde çocuk evleri sitesinde kalan koruma ve bakım altında kalan çocuklar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´nün Yarı Olimpik Yüzme Havuzu´nda yüzerek, eğlenceli vakitler geçirdiler.
BESİCİLERİN ZORLU KIŞ MESAİSİ
BESİCİLERİN ZORLU KIŞ MESAİSİ
Muş´ta besicilik yaparak geçimlerini sağlayan vatandaşlar, küçükbaş hayvanlarını besleyebilmek için her gün dağdan kızaklarla meşe ağacı dalı taşıyorlar.
“HAYATA GEÇİRİLEN PROJELERLE MESLEK LİSELERİNE İLGİ ARTTI”
“HAYATA GEÇİRİLEN PROJELERLE MESLEK LİSELERİNE İLGİ ARTTI”
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında, ilimizdeki Meslek Lisesi Müdürleri ile toplantı yapıldı. Gerçekleşen toplantıda Meslek Liselerinin önemin anlatıldı.
GENÇLİK MERKEZİ´NDE "ARAPÇA EĞİTİMİ" DEVAM EDİYOR
GENÇLİK MERKEZİ´NDE "ARAPÇA EĞİTİMİ" DEVAM EDİYOR
Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde, Muş Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılan “Arapça Eğitimi” devam ediyor.
BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ
BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş İl Özel İdaresi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Sağlık İl Müdürlüğü ortaklaşa madde bağımlılığı ile ilgili bir seminer düzenledi.
UMUT KERVANI´NDAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIM
UMUT KERVANI´NDAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIM
Umut Kervanı Vakfı Muş İl Temsilciliği, kış mevsiminde de ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim ve diğer muhtelif yaşam malzemeleri dağıtmaya devam ediyor.
MÜDÜR TUNÇEL KURSLARI ZİYARET ETTİ
MÜDÜR TUNÇEL KURSLARI ZİYARET ETTİ
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü´nde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin katıldığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret ederek, kursa katılan öğrencilerle sohbet etti.
KIŞ, HAYVAN SAHİPLERİNİ ZORLUYOR
KIŞ, HAYVAN SAHİPLERİNİ ZORLUYOR
Kırsal kesimde tek geçim kaynakları olan hayvancılığın kış mevsiminde zor ve zahmetli olduğunu belirten hayvan sahipleri, havanın soğuk ve yağışlı olduğu günlerde çok zorlandıklarını söylediler.
MŞÜ LİSANSÜSTÜ VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK
MŞÜ LİSANSÜSTÜ VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı lisansüstü öğrenci kontenjanlarını ve başvuru şartlarını açıkladı.
“TÜRK TÜTÜNÜ ALTIN DEĞERİNE ERİŞECEK”
“TÜRK TÜTÜNÜ ALTIN DEĞERİNE ERİŞECEK”
Türkiye Tütün Üreticileri ve Pazarlama Birlikleri Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, Türk tütünün gelişmesi ve değer kazanması için çalışmalarına devam ediyor.
ÇOCUKLAR TATİLİ DOLU DOLU GEÇİRİYORLAR
ÇOCUKLAR TATİLİ DOLU DOLU GEÇİRİYORLAR
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuk evleri sitesinde kalan çocuklar, ara tatillerini dolu dolu geçiriyorlar.
‘KİTAP OKUMA HALKALARI´PROJESİ 15 TATİLDE DE DEVAM EDİYOR
‘KİTAP OKUMA HALKALARI´PROJESİ 15 TATİLDE DE DEVAM EDİYOR
Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün yaklaşık üç yıldır hayata geçirdiği ‘Kitap Okuma Halkaları´projesi kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi´nde öğrenim gören öğrenciler, Gençlik Merkezini ziyaret ederek, burada gençlik liderleri ile gönüllü üyeleriyle birlikte kitap okudular.
BAŞKAN ALTIN´DAN GENEL MÜDÜR ALKAN´A ZİYARET
BAŞKAN ALTIN´DAN GENEL MÜDÜR ALKAN´A ZİYARET
Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan´ı ziyaret etti.
EĞİTİM SEN 25. YAŞINI KUTLADI
EĞİTİM SEN 25. YAŞINI KUTLADI
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası´nın (Eğitim Sen) 25. yılı nedeniyle, Eğitim Sen Muş Şubesi yazılı bir açıklamada bulundu.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ DEVLET HASTANESİ TOMOGRAFİ BİNASI YAPIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
şağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi makine parkında bulunan çeşitli araç-iş makinelerinin Karayolları Motorlu Araçlarının Zorunlu Trafik Sigorta Poliçelerinin Yenilenmesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edil
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) ALPASLAN-1 HES İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) ALPASLAN-1 HES İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
Alpaslan-1 HES İşletme Müdürlüğü için 60 Ton (30 Ton Fındık - 30 Ton Portakal) Isınmaya yönelik Kömür Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ  17. VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 17. VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
2020 Yılı Bölge Müdürlüğümüze bağlı DSİ 172(Muş) Şube Müdürlüğü, DSİ 172Şube Müdürlüğüne bağlı Makine İkmal Başmühendisliği ve DSİ 173(Bitlis) Şube Müdürlüğüne İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimi Hizmet Satın Alma İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
45 Kg lık Sanayi Tüpü Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
TAVUK ETİ ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
7 Kalem Spor Malzemesi Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
Çevre Aydınlatma Sistemi Revizesi için NYY Kablo,LedArmatür,Menhol,Koriger Boru alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli araç-iş makinelerinde kullanılmak üzere Akaryakıt (Motorin) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Akaryakıt Alımı (Benzin-Motorin) mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer al
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI  MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MUŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İLİ ZİYARETÇİ MEMNUNİYETİNİN VE GELİŞME PLANLARININ İZLENMESİ PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntıl
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Lojman Onarım İşi (Zafer Mahallesi Lojmanları Doğalgaz Dönüşüm) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
Kömür (Portakal Tipi) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
KORKUT MERKEZ VE KÖYLERDE DAĞITILACAK 4950 TON KÖMÜRÜN NAKLİYE BOŞALTMA VE YÜKLEME İŞİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
DOLAR
5.9371
EURO
6.5471
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1299 OSMANLI DEVLETİ`nin kuruluşu (Şanlı Tarihimiz)
1299  Osmanlı Devletinin Kuruluşu.
1595 Üçüncü Mehmed`in tahta çıkışı
1635 Şair Nef`i`nin vefatı
1937  Hatay Antlaşması`nın İmzalanması.
1964  Fransa`nın Kızıl Çin`i Tanıması.