Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

DOĞAL BİTKİLERE TALEP ARTTI

Havaların soğumasıyla birlikte şifalı bitkiler satan aktarlara talebin arttığı gözlemlendi.

Son günlerde havaların soğuması ile birlikte soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların artması vatandaşları, aktarlara yönlendirdi. 32 yıla yakın bir süredir Muş´ta doğal bitkileri satarak, onlarca insana yardımcı olan aktar Melik Bingöl, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte işlerinin de hız kazandığını kaydetti. Kendilerine en çok soğuk algınlığı kabızlık, bel fıtığı, böbrek taşı, bronşit, astım, karaciğer ve eklem rahatsızlıkları çeken hastaların geldiğini belirten Bingöl, şu günlerde en fazla kuşburnu, ıhlamur, zencefil, havlıcan ve tarçın gibi ürünlerin rağbet gördüğünü söyledi. İnsanların son yıllarda doğal bitkilere karşı ilgilerinin arttığını dile getiren Bingöl: ?Yaklaşık 32 yıldır Muş´ta doğal bitki satarak geçimimi sağlıyorum. Hele son günlerde havaların soğuması ile birlikte işlerimiz yoğunlaştı. Eskiden halkımız doğal ürünlere kocakarı ilacı derler ve kullanmazlardı. Ancak şimdi herkes bu ürünlerin çok faydalı olduğunu anladı. Artık insanlar doğal ürünleri gönül rahatlığıyla kullanıyor. Doktorlar bile bazı hastalarını bitkisel ilaçlara yönlendirdiğini biliyoruz. Bu bağlamda özellikle kış mevsiminde işlerimiz yoğunlaştı? dedi.

?Havaların Soğuması Gribal Enfeksiyonlu Hastalıkları Beraberinde Getirdi?

 Havaların soğuması ile gribal enfeksiyonların arttığını ifade eden Bingöl: ?Kış ayında olmamız nedeniyle havaların soğuması gribal enfeksiyonlu hastalıkları beraberinde getirdi. Bu nedenle son günlerde, gribal enfeksiyonlarına iyi gelen şifalı bitkiler satışlarımızda artış meydana geldi. Havaların soğumasıyla grip, soğuk algınlığı, bronşit, astım, nefes darlığı, öksürük, bademcik vb. hastalıklara karşı bitkisel ürünleri kullanmak gerekir. Daha çok ıhlamur, adaçayı, papatya çayı, kekik ve değişik kök bitkileri satıyoruz. Bu ürünlerin yan etkisinin olmaması da vatandaşlar için ayrı bir avantaj. Bu şifalı bitkiler potasyum bakımından zengindir. Böylece bir yandan hastayı sıcak tutarken, diğer yandan da gereken vitaminleri sağlar. Ayrıca günümüzde tedavisi olmayan çaresiz birçok hastalık var. Oysa yüce Allah insanlara ölüm dışında her derdin devasını vermiştir. Yüzlerce yıl önce modern tıp yoktu ama hastalıklar yine tedavi ediliyordu. Artık dünya hızla değişiyor, gelişiyor gerek teknoloji gerekse tıp alanında birçok yeniliklere şahit oluyoruz. Buna rağmen bütün tedavilerin temelinde yine bitkiler var. Artık günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte alternatif tıp yükselen değerler arasında giderek artan doğal bitkilerle tedavi yöntemleri geçmiş tedavileri gün yüzüne çıkarılıyor. Alternatif tıbbın öne çıktığı ve rağbet gördüğü bir gerçek. Bütün hastalıklarda şifalı bitkiler bilinçli kullanıldığında mutlaka sonuç alınır. Bitkilerle alınan tedavi insan hayatında kalıcı oluyor. Hiç bir dert dermansız değildir derdini söylemeyen derman bulamaz? diye belirtti.  

?Son Bir Hafta İçerisinde Satışlarımız 5 Kat Arttı?

Son bir hafta içerisinde satışlarının 5 kat arttığını vurgulayan Bingöl, günde 20´den fazla müşterisine doğal ürünleri sattığını kaydetti. Şifa bulmak isteyenlerin yanı sıra hasta olmamak için karışım alanlar da bulunduğunu söyleyen Bingöl, satışlardan memnun olduğunu ve bitkisel ürünlerin işi bilenler tavsiyesinde kullanılması gerektiğini söyledi. Müşterilerin genellikle şifalı bitkileri alternatif tıp olarak gördüğünü kaydeden Bingöl, şunları dile getirdi: " Son günlerde bölgemizde ve ilimizde etkili olan kar ve dondurucu  soğuk havalar nedeniyle vatandaşlar aktarlara koştu. Bizde her türlü doğal bitki ürünleri bulunmakta. Son bir haftadır işlerimizde epey bir artış oldu. Vatandaşlar doktora gitmektense bizlere geliyor. Bizlerde gelen müşterilerimize istedikleri doğal ürünleri veriyoruz. Daha önceleri İstanbul´da  bu işi yağıyordum, son birkaç yıldır Muş Ceylan Avm´de bu işi yapıyorum. Az önce belirttiğim gibi bu işe yaklaşık 32 yılımı verdim.  Soğuk algınlığa ve diğer hastalıklara yakalanan vatandaşlarımızı doğal bitki ürünlerini satan yerlerde ürünlerini almalarını tavsiye ediyorum. Piyasada bu işli tezgahlarda yapanlarda var. Bu bağlamda vatandaşlarımızı bu konuda uyarıyorum.  Çünkü tıbbi ilaçlar ve şifalı bitkiler birbirini bütünleyen alanlardır? dedi.