Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

KIRTASİYECİLERDE HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR

Bugün itibariyle okulların 2019-2020 eğitim öğretime açılmasıyla birlikte kırtasiyelerde hareketliliğin devam edildiği görüldü.

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte halen okul araç gereçleri alamayan ya da tamamlayamayan öğrenciler, okula bir gün kala okul alışverişlerini tamamlamaya çalıştılar. Öğrenci velileri ise, her yıl okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerinin okul ihtiyaçlarını temin etmek için kırtasiyelere ya da büyük alışveriş merkezlerine akın ettiklerini söylediler. Okulların açılmasına yaklaşık iki hafta kala kırtasiye ürünlerine yoğun talep olduğunu ve halende bu yoğunluğun devam ettiğini söylediler. Özellikle yeni okula gidecek olan birinci sınıf ve anaokuluna başlayacak olan öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarına ve okul çantaları ile beslenme çantalarına yoğun ilgi gösterildiğini belirten kırtasiye ürünlerini satan esnaflardan Murat Yıldırım, üç aylık yaz tatili nedeniyle iş yapamaz hale geldiğini ancak okulların açılmasına iki hafta kala işlerinde bir yoğunluğun olduğunu ve okulların açılmasıyla da yoğunluğun giderek arttığını kaydetti. 2019-2020 eğitim öğretim yılına başlayan tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı bir yıl dileyen Yıldırım: ?3 ay süren yaz tatilinin bitmesinin ardından okullar 9 Eylül  (bugün) 2019 Pazartesi günü açıldı Zaten okulların açılmasına bir-iki hafta kala işlerimizde yoğunluk yaşanmaya başlar, ta ki sezon bitimine kadar. Okulların kapalı olduğu dönemde işlerimizde hiç iyi değil. Okulların açılması bizleri oldukça memnun etti? dedi.

Ebeveynler Uyarıldı

Öğrencileri okula gönderecek olan anne ve babalara sağlıklı ve kaliteli ürün almaları konusunda uyarılarda bulunan Yıldırım, ebeveynlerin aldıkları kırtasiye ürünlerinin markalarına dikkat etmelerini önerdi. Yıldırın: ?Herkes istediğini satabilir ancak kalite ve sağlık açısından bakıldığında herkesin kendi işini yapması gerekir. Kırtasiyecilerin satmış olduğu ürünleri çoğu da garantili ve sağlıklı ürünlerdir. Bu yüzden velilerimizi uyarıyoruz. Zaten bu tür ürünler piyasadan kaldırıldı. Şu an ürünlerimiz hep kaliteli ve ucuz. Vatandaşlarımız yine de ucuz diye kalitesiz kırtasiye ürünlerini almak yerine hem kaliteli ve ucuz ürünleri tercih etsinler. Öğrencimiz suluk, çanta, çanta, defter, kalem gibi bütün malzemelerini almış olsa bu yaklaşık 250 ila 300 TL´ye tekamül eder ve kaliteli malzemeleri satın almış olduğu gibi uzun bir sürede kullanır. Velilerimizde artık son yıllarda bilinç oluşmuş durumda zaten onlarda artık alışverişlerinde bunlara dikkat ediyorlar. Öğrencilere alınan malzemeler yaklaşık bir yıl boyunca kullanılacağı için çok dikkatli olunmalı. Bu nedenle veliler çocuklarına kesinlikle kaliteli malzeme almalarını öneriyorum. Çünkü piyasada korsan kırtasiye malzemesi satan bir sürü yer var. Korsan ürünlerde de kanserojen maddeler var. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı için herkes kaliteli kırtasiye ürünlerini tercih etmeli. Uzmanlar ve kırtasiyeciler, öğrencilerimizin daha sağlıklı bir eğitişim hayatı sürdürebilmeleri açısından profesyonel ve kaliteli, kendini kanıtlamış ürünleri tercih etmelerini öneriyor. Böylece sağlıklı olan ürünler hem ekonomik oluyor hem de uzun vadede kullanılabiliyor. Müşteri memnuniyetinin yanı sıra gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi bizler için oldukça önemlidir. Öğrenci, öğretmen ile velilerimize hayırlı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz?  dedi.

 Çocuğunun okul ihtiyacını karşılamak için kırtasiyeye gelen ebeveynler ise, okul masraflarının her yıl giderek katbekat arttığını söylediler. Her yıl okulların açılmasına bir hafta kala çocuklarının kırtasiye ürünlerini alan ebeveynler, bu yıl kırtasiye ürünlerinin geçen yıllara göre iki kat arttığını söylediler.