Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?KONUŞMUŞ´UN ŞUBAT AYI KONUĞU MUSTAFA AĞIRMAN OLDU?

Bursa ilinde sosyal ve kültürel faaliyetlerini aralıksızca sürdüren Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER), her ay gerçekleştirdiği ?KonuşMuş? söyleşi programının bu ayki konuğu Atatürk Üniversitesi İlahiyat

Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği´nin (Muş İLDER), her ay gerçekleştirdiği ?KonuşMuş? söyleşi programının şubat ayı konuğuAtatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman oldu. Muş Kültür Evinde gerçekleşecek olan KonuşMuş? söyleşi programına konuk olan Prof. Dr. Ağırman, ?Nebevi Açıdan Günümüz Ailesi" konulu bir konuşma yaptı. Her ya gerçekleşen ve şubat ayında da gerçekleşen ?KonuşMuş? söyleşi programının açılış konuşmasını Muş İLDER yönetim kurulu Başkanı Mehmet Veysi Tutkun yaptı. Tutkun: ?Şubat ayı konuğu olarak sayın hocamızı Bursa´da Muşluların evi olan Muş Kültür Evinde ağırlıyor olmaktan son derece mutluyuz. ?KonuşMuş? söyleşi programına katılan Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman ?Nebevi Açıdan Günümüz Ailesi" konulu bir konuşma yapacak. Hocamız Erzurum´dan Bursa´mıza, aramıza teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum? diye belirtti.

Örfümüzü, Âdetimizi, Nezaketimizi Yaşatalım?

Muş İLDER Başkanı Tutkun´un açılış konuşmasından sonra 2019 yılı Şubat ayı ?KonuşMuş? söyleşi programına konuşmacı olarak davet edilen Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, ?Nebevi Açıdan Günümüz Ailesi" konulu sunumunda şunları söyledi: ?Örfümüzü, âdetimizi, nezaketimizi yaşatalım. Birileri geldi kapımıza güzel karşılayalım Hayır demenin de bir nezaketi vardır. Adem babamızdan kıyamete kadar Allah bütün insanlara evlenmeyi emretti. Yuva kurulacak. Adem babamız dahil bütün peygamberler ve özellikle bizim peygamberimiz Muhammed Mustafa (Sav) efendimiz öyle bir yuva kurdu ki bize örnek oldu, bize gösterdi. Biz o yuvanın dünyaya uzanmış bir cennet olduğunu görüyoruz. Nikâh Allah´ın emridir Peygamberin sünnetidir. Dünyadaki evimizin, yuvamızın cennet bahçesi, cennet köşelerinden bir köşesi olmasını istiyoruz. Bunun formülü iki maddedir. Birincisi Allah´ın size nasip ettiği, size yazdığı eşinize dünya güzeli ve Cennet hurisi gözüyle bakacaksınız. İkicisi Allah´ın lütfettiği, armağan ettiği çocuklarınıza Allah armağanı cennet meyvesi gözüyle bakacaksınız. Bir er kişi adam gibi adam, Müslüman adam eşine dünya güzeli cennet hurisi gözüyle bakarsa, çocuklarına Allah armağanı cennet meyvesi gözüyle bakarsa Allah onun yuvasını cennet köşelerinden bir köşe haline getirir. İnsanın dünyadaki cenneti ailesidir. Cennet; huzur, mutluluk ve geçim gerektirir. Dünyada eşi ve cennet elması yavrularıyla geçimi güzel olan onlara karşı sorumluluklarını yerine getiren bir baba öbür dünyada cenneti de kazanacaktır. Bir babanın yeri evi, iş yeri ve camisidir. Şimdi diyeceksiniz ki burası dernek. Evet derneklerde, vakıflarda insan hizmetine sunulan yerler fiili ibadetlerin yeri olduğu için buralarda camii hükmündedir. Beş vakit namaz kılan bir babanın eşi ve çocuklarıyla ilgili harcamaları sadaka hükmündedir" ifadelerini kullandı. ?KonuşMuş? söyleşi programı  Prof. Dr. Ağırman´ın konuşmasından sonra soru cevap bölümü ile devam etti.  Program daha sonra Muş İLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Veysi Tutkun´un Prof. Dr. Ağırman´a plaket takdim etmesiyle sona erdi.