VALİ YARDIMCISI MEHMET KOCABEY O ANLARI ANLATTI
Vali Yardımcısı Mehmet Kocabey, Siirt´in Baykan Kaymakamı iken bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından 7 Temmuz 2017´de bombalı saldırıya uğradığı anı anlattı.
Tarih: 4.10.2019 04:35:30

Vali Yardımcısı Mehmet Kocabey, 7 Temmuz 2017 tarihinde bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından uğradığı saldırı ile ilgili o anları gazetecilere anlattı. Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafında yapılan operasyonlar neticesinde kendisine ve arkadaşlarına 7 Temmuz 2017 tarihinde yapılan suikast girişiminin faillerinin öldürüldüğü haberini aldığını ifade eden Vali Yardımcısı Kocabey, devletin hiçbir zaman vatandaşı için gayretle, samimiyetle çalışan hiçbir ferdine zarar veren insanların yapmış olduğu suçları yanına kar olarak bırakmadığını ve bırakmayacağını söyledi. Bölgede devletin varlığı bütün terör örgütlerinin korkulu rüyası olmaya devam edeceğinin altını  çizen Kocabey: “Kaymakamlık görevimizi ifa ederken belirli dönemlerde belediyelere kayyum ataması yapılmıştı. 2016-2017 yılları arasında da 1 yıl süreyle Baykan´da Belediye Başkanlığı görevinde de bulundum. Diğer 2 belde belediyemiz vardı onlarda da Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptım. Bu 2, 2,5 yıllık Baykan´daki görev süremizde bölgedeki insanlarımızın refahının arttırılması, oradaki yaşam kalitesinin arttırılması, altyapı, yol, eğitim hizmetlerinin daha güzel bir seviyeye getirilmesi adına elimizden gelen gayret, çabaları gösteriyorduk. İyi bir niyetle orada bütün çaba ve gayretlerimizi gösterirken 07 Temmuz 2017 tarihinde sabah sularında yine bir amaç için yapılan hizmetlerin denetimi, kontrolü için orada Yarımca Köyüne çıkmak üzere evden çıktığımızda yol denetimlerini yerine getirdik. Daha sonra Yarımca Karakolumuzun ziyaretine gidip arkadaşları yerinde ziyaret edelim düşüncesiyle karakolumuza da uğramıştık. Karakol dönüşü o bölgede ortaya çıktığı günden bu güne kadar bölgedeki insanın zararı için uğraşan, o insanların rahatını, mutluluğunu istemeyen eli kanlı terör örgütü mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması suretiyle bir suikast girişimine maruz bırakıldık. Allah, devletimize zarar vermesin bakanlığımızın bize sağlamış olduğu zırhlı araç imkanı sayesinde tabi başta Allah´ın takdiriyle ben ve yanımızdaki hiçbir arkadaşımızın burnu dahi kanamadan, o suikast girişiminden yarasız beresiz kurtulduk” dedi.

“Devletimizin Varlığı Bütün Terör Örgütlerinin Korkulu Rüyası Olmaya Devam Edecektir”

Kocabey, bölgede devletin varlığı bütün terör örgütlerinin korkulu rüyası olmaya devam edeceğini ifade ederek, şunları söyledi: “Bugün itibariyle duyduk ki; Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafında yapılan operasyonlar neticesinde bana ve arkadaşlarıma yapılan suikast girişiminin faillerinin öldürüldüğü haberini aldım. Bu durum bize şunu gösteriyor; devletimiz hiçbir zaman vatandaşı için gayretle, samimiyetle çalışan hiçbir ferdine zarar veren insanların yapmış olduğu suçları yanına kar olarak bırakmamıştır, bırakmayacaktır. Bu bölgede devletimizin varlığı bütün terör örgütlerinin korkulu rüyası olmaya devam edecektir. Bu bölgede çalışan arkadaşlarımız hiç yılmadan işlerine devam ediyorlar. Biz de farklı yerlerde yine devam ediyoruz. İnşallah buna benzer hadiseler, olaylar bir daha yaşanmaz. Bu olayların yaşanmış olması bizim bu bölgedeki çalışma azmimizi, gayretimizi daha da çok artırdığı gibi eli kanlı terör örgütünün, PKK´nın ve diğer uzantılarının bu bölgede ne kadar haince davranışlar içerisinde olduğunu bir kere daha apaçık ortaya koymuştur. Ben bu operasyonu yaparak terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesini sağlayan başta Siirt İl Valimize, İl Jandarma Komutanımıza, operasyonu birinci derecede gerçekleştiren jandarma personeline, özel harekat personellerimize teşekkür ediyor, ellerine sağlık diyorum. Sağ olsunlar” diye belirtti.

“İlk Başta Ne Olduğunu Anlayamadık”

Suikast girişiminin tam olduğu esnada araçlarına yönelik yola döşenen el yapımı patlayıcının patladığı anda ilk etapta ne olduğunu anlayamadıklarını vurgulayan Vali Yardımcısı Kocabey: “Suikast girişiminin tam olduğu esnada aracımıza yönelik yola döşenen el yapımı patlayıcının patladığı anda ilk etapta ne olduğunu anlayamadık. Birkaç saniye bir şaşkınlık, ne olduğunu anlayabilme çabasıyla geçti ama öndeki koruma arkadaşımızın ‘bomba patlattılar´ sesiyle biz kendimize geldik. Ve o esnada araç durmak üzeriydi bende şoför arkadaşımıza dedim ki ‘sakın durmayalım basıp gidelim´ şeklinde bağırdığımı hatırlıyorum. O esnada arkadan silah seslerini duyduk. Çok fazla sayıda silah seslerini duyduk. Terör örgütü üyeleri bombalama yaptıktan sonra çapraz ateşe almak suretiyle zararın boyutlarını daha da fazla olacak şekilde ellerinden geleni yapma gayreti içerisinde oluyorlar. Bunu düşünen özel hareket polislerimiz soğukkanlılıkla terör örgütünün pusulanma yapabileceği ihtimal, muhtemel yerlere yönelik ateşler yaparak tedbir aldılar. Daha sonra sağ salim aşağıya vardık. Tabi o esnada Sayın Valimiz o esnada olayı duymuşlar telefonla arayıp kısa bir sürede ilçemize intikal ettiler. Orada biz askerlerimizle birlikte hastaneye gittik. Ben annem, babam ve eşimin memleketteydiler evde değildiler. Onların televizyondan duyma ihtimalini düşünerek erkenden arayıp böyle bir hadisenin olduğunu ama çok şükür bir sağlık sorunumuzun olmadığını her hangi bir yara bere olmadığını ve böyle bir şey duyarlarsa endişe etmemeleri gerektiğini söyledim. Zaten ben telefon açmadan duymuşlar, televizyonda görmüşler. Ana yüreği hemen ağlamaya başladı ‘geleceğiz´ diye bir tepki verdiler. İşte ana yüreği maalesef dayanmıyor” ifadelerine yer verdi.

“Annelerimizin Yapmış Oldukları Bu Protesto Veya Bu Çabayı, Gayreti Tebrik Ediyorum”

Bir aydır annelerin  HDP Diyarbakır İl Başkanlığında devam ettiği evlat nöbetine değinen Kocabey, annelerin yapmış oldukları bu protestoyu ve bu gayreti tebrik ettiğini söyledi. Kocabey,annelerin gösterdiği tepkinin askerlerin sıktığı mermiden daha tesirli olduğunu ifade ederek, şunları aktardı: “Bugün görüyoruz Diyarbakır´daki analarımızda çocuklarını, evlatlarını bu terör örgütüne kaptırmışlar. Onlarda orada çocuklarını kurtarabilmek adına terör örgütünün eline düşmüş, onların kandırmasıyla, tehdidiyle, zorla terörist haline getirilmiş o insanları oradan kurtarmak için, o örgütün elinden kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Allah yardımcıları olsun. Bu da bize şunu gösteriyor; bu eli kanlı terör örgütünün hiç bir duygu düşünceye, insani bir duyguya sahip olmadığını, insanların çocuklarını, gözbebeğini, geceleri saatlerce başında durarak büyüttükleri evlatlarını göz göre göre, tereddütsüz ölüme süren insanların elinden kurtarmak için çaba ve gayret gösteriyorlar. Bu annelerimizin yapmış oldukları bu protesto veya bu çabayı, gayreti tebrik ediyorum. Başına böyle hadise gelmiş bütün annelerin bu şekilde yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Analarımızın vereceği bu tepki onlara askerimizin sıktığı mermiden belki daha tesirli oluyor. Bu örgütün çökmesi, toplumun içerisinde erimesi, bitmesi adına çok etkili olduğunu düşünüyorum. inşallah o çocuklarımızda biran evvel terör örgütünün ellerinden kurtulur, annelerine kavuşur diyorum” dedi.

“Yaklaşık 5-6 Yıldır Bu Bölgede Çalışıyoruz”

Vali Yardımcısı Kocabey, yaklaşık 5-6 yıldan beri bölgede görev yaptığını söyledi. Kocabey:  “Yaklaşık 5-6 yıldır bu bölgede çalışıyoruz. Biz şunu gördük; bir terör örgütü mensubunun terör örgütüne katıldıktan sonraki ömrü 5-6 yılı geçmiyor. Bir çocuk küçük yaşta terör örgütüne katılıyor en fazla o şartlarda 5-6 yıl yaşayabiliyor. Ya kolluk kuvvetimiz onları etkisiz hale getiriyor ya açlıktan, hastalıktan ölüyor veya kendi içlerinde kendi kendilerini infaz etmek suretiyle o çocukları oralarda öldürüyorlar. Bu gün bu şekilde suikast girişimleriyle o gün bizim önümüze çıkmışlardı. Çoğu zaman askerimizin, polisimizin önüne böyle eylemlerle çıkan hiç kimsenin bu yaptığı yanına kar olarak kalmıyor. Eninde sonunda, askerimiz polisimiz gerekeni yapıyor ya etkisiz hale getiriyor ya canlı yakalayıp adaletin eline teslim ediyor. Bu da bize şunu gösteriyor; Bu terör örgütü mensuplarının 3-5 seneden fazla yaşama gibi bir şansları yok. Önlerinde koca bir ömür varken neden böyle bir yolu tercih ediyorlar, neden dağlarda bir hayvan gibi yaşamayı tercih ediyorlar? Bunu normal bir insanın aklının, hafızasının alması mümkün değil. Maalesef bu böyle oluyor. Bu terör örgütü toplumun içerisindeki uzantılarıyla bu gençlerimizi kandırıyorlar, bazen parayla kandırıyorlar, bazen daha farklı şeylerle, onların iyi niyetlerini suiistimal ederek kandırıyorlar, boş vaatlerde bulunuyorlar, dağa götürüyorlar ama 3-5 sene gibi kısa bir süre içerisinde o gencecik çocuklar maalesef öldürülüyor. Buna çok üzülüyoruz ama bizim buradan gençlere çağrımız; önlerinde çok uzun bir ömür var. Böyle kendilerini kanunsuz ve örgütün işlerine yönelik bazı çağrılarda bulunan kişilere kanmasınlar. Okuyup kendi ailesine, kendi çocuklarına, kendi kardeşlerine faydalı olmaya, vatanına, milletine, devletine faydalı olmaya çalışan birer genç olsunlar diye tavsiyede bulunuyorum” ifadelerine yer verdi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLER BİR HAFTALIK ARA TATİLE ÇIKACAK
ÖĞRENCİLER BİR HAFTALIK ARA TATİLE ÇIKACAK
2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili 18 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve öğrenciler, bir haftalık ara tatilde birçok etkinlikle tanışacak.
MUŞ´TAKİ ÖĞRENCİLER TERÖR OLAYLARINA KARŞI BİLGİLENDİRİLİYOR
MUŞ´TAKİ ÖĞRENCİLER TERÖR OLAYLARINA KARŞI BİLGİLENDİRİLİYOR
Muş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından yürütülen ‘Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF)´ kapsamında, öğrenciler terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı bilgilendiriliyor.
ÖĞRENCİLER TÜRK BAYRAĞI VE POLİS PORTRELERİ ÖNÜNDE SELAMA DURDU
ÖĞRENCİLER TÜRK BAYRAĞI VE POLİS PORTRELERİ ÖNÜNDE SELAMA DURDU
Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi´nde eğitim öğretim gören öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilimiz merkezinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü´ne ait 57 metre uzunluğundaki ihata duvarına işledikleri Türk bayrağı ve polis porteleri önünde selama durdu.
REKTÖR POLAT MUŞ İLDER´İN KONUĞU OLDU
REKTÖR POLAT MUŞ İLDER´İN KONUĞU OLDU
Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği´nin (Muş İLDER), her ay gerçekleştirdiği “KonuşMuş” söyleşi programının kasım ayı konuğu Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
 GENÇLER "FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ" GERÇEKLEŞTİRDİ
GENÇLER "FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ" GERÇEKLEŞTİRDİ
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençler, Bahçeşehir Koleji bahçesinde fidan dikimi yaptı.
ÖĞRENCİLER AŞURE DAĞITTI
ÖĞRENCİLER AŞURE DAĞITTI
Varto İlçesi´nde, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler aşure dağıtımı yaptı.
MÜDÜR ENGİN ÖĞRENCİLERLE BERABER FİDAN DİKTİ
MÜDÜR ENGİN ÖĞRENCİLERLE BERABER FİDAN DİKTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, okul ziyaretleri programı kapsamında ziyaret ettiği Keçidere İlkokulu´nda okulun öğrencileriyle birlikte okulun bahçesinde fidan dikti.
KARGEM YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ
KARGEM YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM), yönetim kurulu toplantısını yaptı.
KIZ ÇOCUKLARI YENİDEN EĞİTİME KAZANDIRILIYOR
KIZ ÇOCUKLARI YENİDEN EĞİTİME KAZANDIRILIYOR
Muş merkez Konukbekler Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) idarecileri ve öğretmenleri, çevredeki köyleri tek tek gezerek, devamsızlık yapan kız öğrencileri tekrardan eğitim ve öğretime kazandırmak için hem velileri hem de öğrencileri ikna etmeye çalıştılar.
MUŞ´TA İLK KEZ AÇIK KALP AMELİYATI YAPILDI
MUŞ´TA İLK KEZ AÇIK KALP AMELİYATI YAPILDI
Muş Devlet Hastanesi´ne, İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nden gelen uzman ekip, Muş´ta ilk defa bir hastaya açık kalp ameliyatı yaparak, hastayı yeniden sağlığına kavuşturdu.
MÜDÜR ENGİN BİTLİS´TE DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI
MÜDÜR ENGİN BİTLİS´TE DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Bitlis´te düzenlenen İl Milli Eğitim Müdürleri ile 2023 Vizyonu Kapsamında Bilgi ve Proje Paylaşımı Değerlendirme Toplantısı´na katıldı.
KAYA MİNİK ÖĞRENCİLERE HEDİYE TAKDİM ETTİ
KAYA MİNİK ÖĞRENCİLERE HEDİYE TAKDİM ETTİ
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya, Şehit Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi öğrencileri tarafından hazırlanan materyalleri, Adaksu Şehit Selçuk Yabansu ve Karahasan İlkokulu öğrencilerine dağıttı.
MŞÜ´DE SEMİNER ETKİNLİĞİ BU HAFTA DA DEVAM ETTİ
MŞÜ´DE SEMİNER ETKİNLİĞİ BU HAFTA DA DEVAM ETTİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde seminer etkinliği devam ediyor. Üniversitede bu hafta “Divan Edebiyatında Hâlet Efendi Divançesi” ve “Gelecek, Kariyer ve Yeni İş Fırsatları konuşuldu.
ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI YAPILDI
ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) Başkanlığı Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Eğitim Konseyi Ziraat Fakültesi Dekanları toplantısına katıldı.
İŞYERLERİNE GÜVENLİK KAMERASI TAKTIRMAYANLARA CEZA
İŞYERLERİNE GÜVENLİK KAMERASI TAKTIRMAYANLARA CEZA
Muş Valiliği, Muş ili genelinde işyerleri ve diğer yerler ile ilgili güvenlik kamerası takılması hakkında bir duyuruda bulundu. İşyerlerine güvenlik kamerası taktırmayanlara, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesinin uygulanacağı belirtildi.
ÖĞRENCİLERDEN MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI
ÖĞRENCİLERDEN MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI
Bulanık Vali Selahattin Hatipoğlu İmam Hatip Ortaokulunun öğretmen ve öğrencileri tarafından Mevlid-i Nebi Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen Mevlid Kandili büyük ilgi gördü.
“HER FİDAN BİR NEFES” KAMPANYASI KAPSAMINDA ONLARCA FİDAN DİKİLDİ
“HER FİDAN BİR NEFES” KAMPANYASI KAPSAMINDA ONLARCA FİDAN DİKİLDİ
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´nün hayata geçirdiği “Her Fidan Bir Nefes” adlı fidan dikme kampanyası kapsamında şehitler adına onlarca fidan toprakla buluştu.
ARAÇ SÜRÜCÜLERİYLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
ARAÇ SÜRÜCÜLERİYLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında, Muş´ta taşımalı eğitim servisi yapan araç sürücüleriyle bilgilendirme toplantısı yapıldı.
MUŞ´TA TERÖR OPERASYONU: 6 MUHTARA GÖZALTI
MUŞ´TA TERÖR OPERASYONU: 6 MUHTARA GÖZALTI
Muş´ta PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen 6 muhtar gözaltına alındı.
OTOMOBİL TAKLA ATTI: 4 YARALI
OTOMOBİL TAKLA ATTI: 4 YARALI
Bulanık ilçesinde direksiyon hakimiyeti kaybedilen otomobilin takla atması sonucu 4 kişi yaralandı.
SINAVLA İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
SINAVLA İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında, “Matematik Olimpiyatları Projesi” kapsamında 1. aşaması yapılacak ve 600 öğrencinin gireceği seviye tespit sınavıyla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
7 Kalem Spor Malzemesi Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
Çevre Aydınlatma Sistemi Revizesi için NYY Kablo,LedArmatür,Menhol,Koriger Boru alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli araç-iş makinelerinde kullanılmak üzere Akaryakıt (Motorin) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Akaryakıt Alımı (Benzin-Motorin) mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer al
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI  MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MUŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İLİ ZİYARETÇİ MEMNUNİYETİNİN VE GELİŞME PLANLARININ İZLENMESİ PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntıl
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Lojman Onarım İşi (Zafer Mahallesi Lojmanları Doğalgaz Dönüşüm) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
Kömür (Portakal Tipi) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
KORKUT MERKEZ VE KÖYLERDE DAĞITILACAK 4950 TON KÖMÜRÜN NAKLİYE BOŞALTMA VE YÜKLEME İŞİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
Muş Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez İlçeleri ve Köylerine Ait Lojman Binalarının Zemin Etüt ve Geoteknik Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrınt
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Motorin Diğer 20000 Litre Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 2500 Litre Satım Alım İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
 SAĞLIK BAKANLIĞI  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
3 KISIM BAKIM ONARIM VE DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Merkez Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Doğalgaza Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli-araç-iş makinalarında kullanılmak üzere motorin alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer alma
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1922 Son Osmanlı Sultanı Vahideddi`nin Yurt Dışına Çıkarılması
1922 Şarköy ve Müreftenin Kurtuluşu