Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

1071 MALAZGİRT ZAFERİ COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü nedeniyle Malazgirt İlçesi´nde düzenlenen, Anadolu´nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni´ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ?Anadolu bizim için büyük davamızın kıtasıdır? dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Anadolu´nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni´ne katıldı. Malazgirt İlçesi´nde gerçekleşen, Anadolu´nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni´ne; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bakanlar ve komutanlar katıldı. Malazgirt Tarihi Milli Park alanını hınca hınç dolduran vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin yıldır kanla yoğurarak vatan kılınan bu toprakların, yeniden dirilişe şahitlik edeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: ?Anadolu bizim için büyük davamızın kıtasıdır. Bizim davamız da hep inşa davası olmuştur. Bin yıldır kanla ve terle yoğurarak vatan kıldığımız bu topraklar, inşallah yeniden dirilişimize, yeniden yükselişimize, medeniyetimizin ihyasına, büyük ve güçlü Türkiye davasının inşasına şahitlik edecek? dedi.

?Bizim Davamız Hep İnşa Davası Olmuştur?

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise, şunları söyledi: ?Bizim davamız da hep inşa davası olmuştur. Bin yıldır kanla ve terle yoğurarak vatan kıldığımız bu topraklar, inşallah yeniden dirilişimize, yeniden yükselişimize, medeniyetimizin ihyasına, büyük ve güçlü Türkiye davasının inşasına şahitlik edecek. Malazgirt´te her yıl tekrarladığımız buluşma, işte bu büyük vizyonu kafamıza ve kalbimize daha büyük bir inançla nakşetmemize vesile olmayı sürdürecektir? diye belirtti.

?FETÖ´cü Hainler Bir Darbe Girişimiyle Ülkemizi İşgale Yeltendi?

Erdoğan, Türkiye´nin bugün, tarihinden aldığı güçle her alanda büyük bir mücadele içinde olduğunu ifade ederek, FETÖ´cü hainlerin bir darbe girişimi ile ülkeyi işgale yeltendiğini ve karşısında milleti bulduğunu söyledi. Erdoğan konuşmasında şunları aktardı: ?Bu mücadele öyle kutludur ki, her türlü hesabın üzerindedir, öyle olmak durumundadır. FETÖ´cü hainler bir darbe girişimiyle ülkemizi işgale yeltendiklerinde, karşılarında tüm farklılıklarını bir kenara bırakmış, hayatları dâhil her şeylerinden vazgeçerek oraya gelmiş bir milleti ve onun temsilcilerini buldular. İşte aynı kadro bugün de buradadır. Herkes biliyor ki, ülkemizin gelecek yarım asrının, bir asrının belirleyicisi olacak gelişmelerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde, hangi saikle olursa olsun hiç kimsenin milletimizin birliğini, beraberliğini bozacak davranışlar sergilemeye hakkı yoktur? ifadelerini kullandı.

?Mücadeleyi Zaferle Taçlandıracağız?

Irak´tan Suriye´ye, Doğu Akdeniz´den diğer bölgelere kadar uzanan mücadeleyi zaferle taçlandıracaklarını belirten Erdoğan: ?Suriye´de katliam var. Rejim her gün mazlum kanı döküyor. Bugün Kudüs´te, Filistin´de zulüm var. Filistin´i adım adım işgal ediyorlar. Düne kadar evlerimizin kapısına kadar getirmek istedikleri mücadeleyi, bugün sınırlarımız ötesine taşımış durumdayız. İnşallah Irak´tan Suriye´ye, Doğu Akdeniz´den diğer bölgelere kadar uzanan mücadeleyi zaferle taçlandıracağız? diye konuştu.

?Sayın Bahçeli´ye Teşekkürü Bir Borç Biliyorum?

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında MHP lideri Devlet Bahçeli´ye ve ekibine teşekkür ederek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nu sert bir dille eleştirdi. Erdoğan: "15 Temmuz darbe girişimindeki dik duruşu başta olmak üzere, her konudaki samimi desteği için Sayın Bahçeli´ye teşekkürü bir borç biliyorum. Konu ülkemizin ve milletimizin bekası olduğunda, başka saflarda yer almanın saygıya layık bir tarafı yoktur. Ana muhalefetin başı, ´Türkiye´nin Ortadoğu´da ne işi var?´ diyor. Bize sınırdan taciz atışları yapılıyor. Sen bu işleri anlamıyorsun, anlamayacaksın. Biz oradayız, orada olmaya devam edeceğiz. Adana Mutabakatı neyse gereğini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Dağda teröristin, denizde Rum´un, havada rakiplerimizin ve diğer tüm platformlarda karşımızda her kim varsa onun yanında yer alarak bu ülkenin partisi olunamaz. Öyle lafla ´Biz, Atatürk´ün partisiyiz´ demek olmaz. Sen bitmişsin, tükenmişsin. 3-4 tane belediye almakla bir yere varılmaz. Bir taraftan Atatürk´ün partisiyiz diyeceksin, öbür taraftan Misak-ı Milli nedir onu bilmeyeceksin? dedi.

?Kara Birliklerimizin De Bölgeye Giriş Yapmasını Bekliyoruz?

Çok yakında kara birliklerin bölgeye giriş yapacağının sinyalini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan: ?Güvenli bölge oluşturma çabamızda yavaş yavaş sonuç alıyoruz. İçeride ve dışarıda teröristleri inlerine kadar kovalamaya devam edeceğiz. Çok yakında kara birliklerimizin de bölgeye giriş yapmasını bekliyoruz. Önceliğimiz diplomasi. İsteğimiz dışında bir yola zorlanır, oyalanmaya kalkılırsak, tüm hazırlıklarımız tamamdır. Planlarımızı hayata geçiririz. Bölgedeki hesapların karışıklığı ve sinsi tuzakların çokluğu bizi asla yolumuzdan alıkoyamayacaktır. Suriye sınırlarımızı teröristlerden temizleme konusundaki kararlılığımızı artık hiç kimsenin test etmeye çalışmayacağını ümit ediyorum. Doğu Akdeniz´de sondaj ve sismik araştırma çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor, kimse bizi oralarda engelleyemez, engelleyemeyecektir? ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın konuşmasından sonra Anadolu´nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni´ne katılan katılımcılar sahneye davet edildikten sonra program diğer etkinliklerle devam etti.