Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYORUZ?

Nefesin olduğu her yere hizmet götürmek için 7/24 esasına göre İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, İl Özel İdaresinin yol kapsamında 150 bin metre kare köylerin içerisinde kili

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, İl Özel İdaresinin köy yollarında ve köy içi yollarında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek,  vatandaşın olduğu her yere hizmet götürmeye devam edeceklerinin altını çizdi. Yentür,İl Özel İdaresinin 2019 yılı içerisindeki çalışmaları hakkında bilgi vererek, 2019 yılı içerisinde İl Özel İdaresi olarak il genelinde 200 kilometre statik kaplama, ilk defa 30 kilometre BSK sıcak asfalt yol yaptıklarını kaydetti. Yentür: ?İlk defa silindirle Sıkıştırılabilen (SSB) dediğimiz beton yol uygulaması da yapıyoruz. İl Özel idaresi yol kapsamında 150 bin metre kare köylerimizin içerisinde kilitli parke taşı işi yaptı. Bunların tamamına 53 milyon TL para harcamış bulunmaktayız. 20 milyon kadar da sulara harcadığımızı hesaplarsak 73 milyon TL´yi Muş gibi küçük çaplı bir İl Özel İdarenin parayı harcaması halkın kırsaldaki altyapı işinin tamamlandı, tamamlanacak düzeyine getiriyor. Bu vatandaşımızın kendi köyüne, kendi mezrasına geri dönme ve anadan, babadan kalma topraklara geri dönmeleri ve burada mutlu olmaları bizi ve devletimizi ciddi manada mutlu ediyor? dedi.

?Nefesin Olduğu Her Yere Hizmet Götüreceğiz?

Yentür,  nefesin olduğu her yere hizmet götürdüklerini ve götürmeye de devam edeceklerini vurguladı. Yentür: ?Vatandaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre daha önceden büyük kentlere göç eden insanlar metropollerde iş bulamadıkları zaman ciddi sıkıntılar yaşıyorlarmış. Şimdi bu vatandaşlarımız geri dönüyorlar. Tarım ve hayvancılık şehri olacak şehrimiz ve ülkemiz için katma değer üretiyorlar. Biz bu vatandaşları kendi köylerine yönelttiğimizde onlar peynirlerini üretecekler, tahıllarını üretecekler, buğdaylarını üretecekler, cevizlerini üretecekler, elmalarını üretecekler ve üretici olacaklar. Bunların tamamı canlı hayvan et üretiminde ciddi manada katkıları olacaktır. Bunların tamamını yaptığımızda başta ilimiz vatandaşları, genelde de ülkemiz ekonomisine ciddi katkılar sunacaklar. Halkımızın refah düzeyinin böyle yükseltilmesi, köylerimizin, mezralarımızın altyapısının düzelmesi, sorunlarını giderilmesi, vatandaşın memnuniyeti bizimde ziyadesiyle memnuniyetimiz olacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milletvekilimize, Sayın Valimize, Meclisimize, İl Özel İdaresi çalışanlarımıza bu hizmetlerinden dolayı, bize bütçe temin etmelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim devletimize zarar, ziyan vermesin. Nefesin olduğu her yere hizmet götüreceğiz. Halka hizmet etmenin hakka hizmet olduğu düsturuyla hizmetlerimiz kesintisiz şekilde devam edecektir? ifadelerini kullandı.

?Üçevler Grup Köy Yolunun Çalışmasını İnceledik?

Üçevler grup köy yollarında İl Özel İdaresi ekiplerinin yapmış olduğu yol çalışmalarını inceleyen Yentür, bu köylerin tamamında yaşayan vatandaşların daha önce terör nedeniyle bölgeyi terk ettiğini ve hükümetin kararlı, güvenlik güçlerinin istikrarlı politikası sonucu terörden arındırılmış bölgelere vatandaşların tekrar yerleştiğini söyledi. Yentür: ?İl Özel İdaresinin görev sahasındaki Üçevler grup köy yolunun çalışmasını inceledik. 46 kilometrelik bir güzergah. Bu sene İl Özel İdaresi ve KÖYDES programında 5 kilometrelik kısmını BSK dediğimiz sıcak asfalt karışımı bir yol yaptık geriye kalan 41 kilometrelik yolumuz statik kaplamadır. Bu bölgede 9 köy 22 mezramız vardır. Bu köylerin tamamında yaşayan vatandaşlar daha önce terör nedeniyle bölgeyi terk etmişlerdi. Fakat hükümetimizin kararlı, güvenlik güçlerimizin istikrarlı politikası sonucu terörden arındırılmış bölgeler olarak alan hakimiyeti kazandırılıp bu bölgede vatandaşlarımızın kendi köylerine, mezralarına dönme fırsatı verdik.  Bu bölgedeki Cevizlidere Köyümüz daha önceden tamamen boşaltılmıştı şükürler olsun bu köyümüz şu anda döndü? diye kaydetti.

?2 Milyon 700 Bin Lira Yollarımıza Bakım Onarım Yaptık?

2019 yılı içerisinde İl Özel İdaresinin bölgede 2 milyon 700 bin TL yol bakım ve onarım için harcadığını belirten Yentür: ?Bu yıl içerisinde yaklaşık olarak 2 milyon 700 bin lira o yollarımıza bakım onarım yaptık. Sanat yapıları, su, içme suyu sorunlarını giderdik. Bunlarla beraber Cevizlidere bölgesi cevizle meşhur olan bir bölgemizdir. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz işbirliği ile bütçemizde bir miktar para bırakmıştık. Yaklaşık 8 bin 400 ceviz fidanı da bu vasıtayla onlara dağıttık. Köylerimiz bu hizmeti alıp, ceviz fidanlarını da orada ekerek o bölgede belki Türkiye´nin en sayılı, en iyi cevizini üretecek vaziyetteler. Sularla ilgili hem tarımsal amaçlı hem de içme suyu sorununu giderdik? dedi.