Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

AFAD SEN´DEN MEMUR SEN´E ÇAĞRI

AFAD Çalışanları Sendikası (AFAD-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çelik, Memur-Sen´in hükümet ile girdiği zam pazarlığında üyelerinin güvenini yitirerek masada kaldığını iddia etti.

AFAD-SEN Genel Başkanı Ayhan Çelik, AFAD SEN´e ait sosyal medya hesabında son günlerde gündemde olan Memur Sen ile hükümetin zam pazarlığı ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. AFAD SEN Başkanı Çelik,?5.Dönem Toplu Sözleşmede Fiyasko? başlıklı açıklamasında şunları söyledi: ?Memur-Sen hükümet ile girdiği zam pazarlığında üyelerinin güvenini yitirerek masada kalmıştır. Memur-Sen´in hükümetten istediği zam oranlarını zaten biliyorsunuz. Ayrıca hükümetin verdiği teklifi şüphesiz biliyorsunuz. Malum üç buçuk. Biz hükümetin sendikasıyız, biz yetkili sendikayız deyip yıllarca üye kaydı yaptınız. Yaptınız da ne oldu?  Hakkımızı yediniz ve yedirdiniz. Sonuç ortada. Makul taleplerimize malul teklifler istemiyoruz dediniz hükümet sizi kâle bile almadı. Çünkü sizin renginiz belli adınız belli sarı sendika. Memur-Sen´e çağrımızdır. Artık siyaseti kullanarak üye kaydı yapmaktan vazgeçin! Belli ki siz bu işi yapamıyorsunuz, bırakın yapanlar gelsin. En az yüzdelik zam kadar hizmet kollarının talepleri de önemlidir. Bu nedenle oldubittiye getirip yüzdelik yarım puanlık artışlarla anlaşma sağlanmamalı; hizmet kollarının talepleri de dikkate alınmalıdır. En azından hizmet kolundaki talepler kazanım olarak elde edilmeli? dedi.

?AFAD Çalışanları Sendikası Olarak Daha Çok Çalışacağız?

AFAD Çalışanları Sendikası olarak daha çok çalışacaklarının altını çizen Çelik: ?AFAD Çalışanları Sendikası olarak daha çok çalışacağız. Daha çok anlatacağız kendimizi. Daha çok gündemde olacağız. Memuru 24 saat dinleyen, memura değer veren, memurun arkasında değil, önünde değil, yanında koluna giren olacağız. Sizler ile birlikte gülüp, sizler ile birlikte çay içip, sizler ile birlikte yemek yiyeceğiz. Özümüzü nereden geldiğimizi ve neden var olduğumuzu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Kimsenin adamı, kimsenin arka bahçesi olmadan bunu başaracağız. Bir ülkenin en büyük değerlerinden bir tanesi de sendika olgusudur. Bunun tüketilmesine, yok edilmesine amacından çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Güveninizi umudunuzu boşa çıkartmamaya yeminliyiz? ifadelerine yer verdi.