Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

AK PARTİ HEYETİNDEN MEMUR SEN´E ZİYARET

Son günlerde Memur Sen ile hükümet arasındaki zam pazarlığı ve 26 Ağustos´ta düzenlenecek olan 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü kutlamaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere AK Parti heyeti, Memur Sen İl Başkanlığını ziyaret etti.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya ve İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Memur-Sen İl Başkanlığını ziyaret etti.Sendikaya bağlı hizmet iş kolları başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Memur-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, Malazgirt Zaferi´nin önemine değindi. Malazgirt Zaferinin sadece fiziki anlamda bir fetih olmadığını ifade eden Başkan  Barışan, bunun bir bilinç, bir ihya süreci olduğunu ve maddi manevi her anlamda bir kapı olduğunu kaydetti. Başkan Barışan, her yıl olduğu gibi bu yıl da teşkilat olarak zafer kutlama programının canlı ve kapsamlı geçmesi için bütün hizmet kolları başkanları ve üyelerle ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine de değinen Başkan Barışan, Türkiye´nin dörtte birinin merakla beklediği toplu sözleşme görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlandığını ifade ederek, toplu sözleşme müzakerelerinin tamamına Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak katılım sağladıklarını ve süreci olumlu sonuçlandırma noktasında gayret sarf ettiklerini vurguladı.Barışan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Konfederasyonumuz ve yetkili sendikalarımızca masaya sunulan tekliflerden azımsanmayacak bir bölümü Kamu İşveren Heyeti´nce kabul edilmesine rağmen hiçbir teklif kabul edilmemiş gibi tutanak tutuldu. Kamu İşveren Heyeti tarafından Konfederasyonumuz ve yetkili sendikalarımızla yapılan tespit tutanağı tebliğ yapılma şekli ve içeriğiyle uzlaşma temelli toplu sözleşmeyle uyumlu değil. Tespit tutanağı Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımız tarafından şerhli olarak tebellüğ edilmiştir" diye belirtti.

?Masayı İşletme Noktasında Elimizden Gelen Gayreti Gösterdik?

 Verdikleri zam tekliflerini artırmadıklarını da aktaran Barışan, "Bilakis iki yıl için toplamda 20 puanla bu sözleşme tamamlanır diye kamuoyuna açıklamada bulunduk. Genel başkanlarımızla daima masadaydık çünkü bu sürecin çözüm merci masadır. Biz masanın çözüm üretme kapasitesinin büyüklüğünü biliyoruz. Masayı işletme noktasında elimizden gelen gayreti gösterdik" dedi.