Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

AKSOY BAŞARILI ÇOCUKLARI ÖDÜLLENDİRDİ

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi´nde ve Çocuk Evleri ve Koordinasyon Merkezi´nde koruma ve bakım altındayken üniversiteye ve liselere yerleşen çocuklar, Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulba

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesinde, Çocuk Evleri ve Koordinasyon Merkezi´nde koruma ve bakım altında kalan çocuklardan büyük başarı. 8 çocuğun, 2019 Yükseköğretim Kurumu Sınavı´nda (YKS) yüksek puan alarak çeşitli üniversitelerin farklı bölümlerini hak kazandığını ve yine Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden sosyal ve ekonomik destek alarak Liselere Geçiş Sınavı´nda (LGS) fen lisesi ve dengi liselere yerleşen çocukların olduğunu söyleyen Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy,  çocukları makamında ağırlayarak, onlara çeşitli hediyeler takdim ederek ödüllendirdiğini ifade etti. Müdür Aksoy, hem üniversiteye yerleşen hem de liselere yerleşen çocukları tebrik ederek, başarılar diledi. Müdür Aksoy: ?Koruma ve bakım altındayken üniversiteye yerleşen, ayrıca müdürlüğümüzden sosyal ve ekonomik destek alarak fen lisesi ve dengi liselere yerleşen çocuklarımızı cep telefonu ve tablet ile ödüllendirdik. 2019-2020 eğitim öğretim yılında üniversitelerin farklı bölümlerine girmeye hak kazanan koruma ve bakım altındaki 8 çocuğumuz ile müdürlüğümüzce sosyal ve ekonomik destek ile desteklenen çocuklarımızdan fen liseleri ve dengi okullara giren çocuklarımızı ağırlayarak, onlarla sohbet ettik. Çocuk evleri sitesinde kalmakta iken müdürümüzün büyük desteği, kıymetli hocalarımızın ve bakım elemanlarımızın özverili uğraşları ve kendilerinin büyük emekleriyle üniversiteye yerleşen çocuklarımızın bu başarısı, bakanlığımızca sunulan hizmetlerin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir. Ayrıca dezavantajlı durumdayken müdürlüğümüzce sosyal ve ekonomik destekle desteklenen çocuklarımızdan Liselere Geçiş Sınavı´na girenlerin büyük bir çoğunluğunun Fen Liseleri ve Anadolu Liselerine yerleşmiş olmaları hizmetlerin doğru yerlere ulaştığını göstermiş olmaktadır. Bu başarıları taçlandırmak yanında bir sonraki dönemde sınava girecek olan çocukların motivasyonlarını arttıracaktır. Çocuklarımızla tek tek ilgilenerek başarılarına yön veren hocalarımız ve bakım elemanlarımıza ve tabii ki bizlere bu gururu yaşatan çocuklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çocuklarımıza çıkacakları yolda başarılar diliyoruz? dedi.

Çocuklar ise, hayallerindeki fakülteleri ve liseleri kazandıkları için çok mutlu olduklarını ve Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy´un kendilerini makamında ağırlayarak hem sohbet ettiğini hem de kendilerini ödüllendirdiklerini söylediler.