Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

BAŞKAN ASYA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanı Feyat Asya, kentteki yaygın ve yerel basın mensupları ile bir araya gelerek, belediye hizmetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Muş Belediyesi Göletli Park Restoranında düzenlenen programda konuşan Başkan Asya, göreve geldiği günden bugüne kadar gazetecilerin vasıtasıyla halkı doğru kaynaktan bilgilendirme noktasında desteklerini, yardımlarını ve bu şehirde ortak bir akıl oluşturma noktasında da hem şahsına, mesai arkadaşlarına hem de şehrin menfaatine olan işlerdeki katkılarından dolayı onlara teşekkür etti.

“24 Temmuz Basın Bayramınız Kutlu Olsun”

24 Temmuz’un Basın Bayramı olduğunu hatırlatan ve gazeteciler için önemli bir gün olduğunu vurgulayan Başkan Asya, “Sizinle bir arada olmak istedik. Bu vesile ile hepinizin Basın Bayramını tebrik eder, meslek hayatınızda başarılar dilerim. Değerli arkadaşlar göreve başladığımız 2014 yılından bu yana diğer kamu kurum kuruluşlarla olan uyum ve işbirliğimizi sizlerle de sürdürme gayretinde olduk. Bugüne kadar sizlerle kurduğumuz güçlü bağ sayesinde hem hesap verebilirlik ilkesine bağlı olduk, hem de vatandaşlarımızın sizler aracılığıyla gerekli bilgiye ulaşmasının yolunu açtık. Bundan dolayı sizlere müteşekkiriz” dedi.

“11 Mart’tan Beri Koronavirüsle Mücadele Ediyoruz”

İkinci dönemin yaklaşık 1,5 yılını geride bıraktıklarını kaydeden Başkan Asya, “Bu süre içerisinde geçmiş dönemden kalan işlerimizin devamını yaparken yeni dönemde vaat ettiğimiz projelerimizin hayata geçmesi için girişimlerimiz oldu. Tabi 11 Mart’ta başlayıp ve halen devam eden koronavirüs salgını dolayısıyla ister istemez çalışma programlarımız sekteye uğradı. Koronavirüsle mücadele kapsamında devlet büyüklerimizin ve ilgili bakanlıklarımızın ülke genelinde uyguladığı tedbir programlarını kendi yerelimizde yapmak üzere çalışmalarımız oldu. Küresel ölçekte dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü ve kritik günler yaşadık ve etkisini halen hissetmekteyiz. Covid-19 salgını, toplum sağlıyla birlikte başta ekonomi olmak üzere pek çok alan ve sektörde etkisini göstermektedir. Yaşanan tüm bu zor koşullarda güçlü ekibimizle, iç ve dış paydaşlarımızla zamanında ve etkin iletişim sağlayarak, enerjimizi elbette halkımızın bu süreci sağlıkla ve en iyi şekilde atlatması için harcadık ve bu gayretimizi devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Halk Ekmek Fabrikası Yakında Hizmete Açılıyor”

Muş Belediyesi olarak Halk Ekmek Fabrikası kurmak üzere çalışmalar başlattıklarını dile getiren Asya, “Lale Vadisi Parkımızın Kulp karayoluna yakın kısmındaki bir tesisimizi fabrikaya dönüştürüyoruz. Ekiplerimiz söz konusu tesisin iç ve dış bölümünde hazırlıklarını sürdürüyor. Fırınımız da şu anda yapım aşamasında. İnşallah kısa bir sürede tesisimizi tamamlayarak üretimi başlatıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Fabrikamız hizmete girdikten sonra şehir merkezinde vatandaşlarımızın ulaşabileceği temin noktaları da oluşturacağız. İnşallah bu şekilde ihtiyaç ve beklentilere cevap vermiş olacağız” şeklinde konuştu. (İHA)