Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?BİR ANNENİN EN KIYMETLİ HAZİNESİ EVLADIDIR?

Sağlık Sen Muş Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sağlık Sen Muş Şubesi Kadın Kolları Başkanı Mine Akaydın, annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığında 24 gün önce başlattığı evlat nöbetine destek vererek, bir annenin en kıymetli hazinesinin evl

24 gün önce HDP Diyarbakır İl Başkanlığında annelerin başlattığı evlat nöbeti ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Sağlık Sen Muş Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sağlık Sen Muş Şubesi Kadın Kolları Başkanı Mine Akaydın, annelerin umut ve mücadeleyle terör yardakçılarından evlatlarını istediğini söyledi. Bir annenin en kıymetli hazinesinin evladı olduğunu ifade eden Akaydın, ?Diyarbakır Anneleri? konulu açıklamasında şunları dile getirdi: ?Cennet annelerin ayakları altındadır. Annelerin bu dünyada en kutsal görevi insan yetiştirmek. Şuan Diyarbakır HDP il binası önünde eylem yapan anneler de çok acı çekiyor. Hacire annenin başlattığı mücadele, evlatları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annelere meşale olmuştur. Bu meşale dalga dalga büyüyerek bir umut savaşına dönüşmüştür. Ülkemizde yıllardır terör belasının ateş düşürmediği ev kalmadı. Bu annelerimiz de kandırılarak PKK tarafından dağa kaçırılan evlatlarını istiyorlar. Bir annenin en kıymetli hazinesi evladıdır. Evladını düşünmek bir annenin en doğal hakkıdır. Burada anneler umut ve mücadeleyle terör yardakçılarından evlatlarını istiyor? dedi.

?Annelerimiz Ağlamasın Diyenlerin Ne Kadar Samimiyetsiz Olduğunu Görüyoruz?

Akaydın, ?Diyarbakır Anneleri? konulu açıklamasının devamında ise, annelerin ağlamasın diyenlerin ne kadar samimiyetsiz olduğunu 24 gün önce başlatılan evlat nöbeti ile gördüklerini belirtti. Akaydın: ?Yıllardır, Mehmetçiğimiz, öğretmenlerimiz, sağlıkçılarımız ve vatandaşlarımız PKK tarafından katledildi. Artık bu acılar yüreklerimizi yaktı. Annelerimiz ağlamasın diyenlerin ne kadar samimiyetsiz olduğunu görüyoruz.  Burada samimi, her türlü farklı siyasi mülahazanın ve istismarın dışında son derece sade bir anne hassasiyetiyle bir feryat yükseliyor. Burada her sabah uyandığında yürek yangını sönmeyen annelerin feryadı var. Toplumun tamamının etkilendiği, insanların da bulunduğu yerden yüreklerini annelerin yüreklerine kattığı bir süreç yaşanıyor. Bu süreçte kamuoyunun vicdanı Diyarbakır´daki annelerimizle beraber atıyor.  Biz bu süreci adım adım takip ediyor buradaki insanların duygularına ortaklık ettiğimizi bu vesileyle ifade ediyoruz. Türkiye terörden çok çekti. Başladığı tarihten bu yana 20 bin çocuk terörün kurbanı oldu. Buradaki aileler de çocuklarımız elimizden alındı, kandırıldı diye feryatlarını yükseltiyorlar. Çocukların yeri annelerinin yanıdır, eğitim yuvalarıdır,  çocukların elinde silah değil kalem olmalıdır. Bu haklı mücadele sürecek ve ayaklarının altı öpülesi annelerimiz bu mücadelenin kazananı olacak. Kaybedenler ise teröre yardakçılık edenler olacaktır.  Temennimiz ülkemizin bir an önce barış ve huzur ortamına kavuşmasıdır. Bu topraklarda gözyaşı döken her annenin acısı bizim acımızdır? ifadelerine yer verdi.