Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?BİZ ANADOLUYUZ? PROJESİ DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ?Biz Anadoluyuz? projesi kapsamında iller arası öğrenci gezileri devam ederken, proje kapsamında Çorum´dan gelen misafir öğrenciler, Muş´un tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

?Biz Anadoluyuz? projesi devam ediyor.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ?Biz Anadoluyuz? projesi kapsamında Çorum´dan gelen öğrenciler, Muş´u gezdi. Devam eden proje ile ilgili bir açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler,Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve gençlere; eğitim ve hayat boyu öğrenme, aile, "dezavantajlı gençler ve sosyal içerme, sağlık ve çevre, kültür ve sanat, uluslararası alanda gençlik ve kültürlerarası diyalog, serbest zamanların değerlendirilmesi ve gönüllülük ve hareketlilik gibi değerleri kazandırmak amacıyla, "Biz Anadoluyuz" projesinin devam ettiğini kaydetti. Proje kapsamında Çorum´dan gelen öğrencilerin Muş´un tarihi ve kültürel yerleri gezdiklerini ve bu yerler hakkında bilgi sahibi olduklarını ifade eden Müdür Güler, misafir öğrenciler, Muş´a gelmesiyle birlikle Gençlik Merkezi´nde görevli gençlik liderleri ve gönüllü üyeleri tarafından Muş´u gezdirdiler. Hem Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü etkinlikleri olması hasebiyle de gençlerin  tarihi ilçeyi ziyaret ederek, Malazgirt İlçesi hakkında bilgi sahibi oldular. Güler: ?Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve gençlere; eğitim ve hayat boyu öğrenme, aile, "dezavantajlı gençler ve sosyal içerme, sağlık ve çevre, kültür ve sanat, uluslararası alanda gençlik ve kültürlerarası diyalog, serbest zamanların değerlendirilmesi ve gönüllülük ve hareketlilik gibi değerleri kazandırmak amacıyla, "Biz Anadoluyuz" projesi devam ediyor. ?Biz Anadoluyuz? projesi kapsamında ilimize gelen Çorumlu genç misafirlerimize tarihimizi, kültürümüzü ve ilimizin doğal zenginliklerini tanıtmaya devam ediyoruz. Gençlerimizle sokak hayvanları için yemlik hazırlama, gazi ve esnaf ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetlerini de gerçekleştirmeyi ihmal etmedik. İller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik ve huzura katkı sağlaması ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında öğrencilerimiz Muş´un tarihi ve kültürel yerlerini gezerek geleceğe ışık tutacak kültürel değerleri yerinde gördüler. Çok güzel birlikteliklerin yaşandığı bu tür projelerin arkasındayız. Ben projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz? dedi.

?Muş´un Tarihi ve Kültürel Zenginliklerini Gezdik?

?Biz Anadoluyuz? projesi kapsamında Muş´a gelen Çorumlu öğrenciler ise, hayata geçirilen proje sayesinde Muş´un tarihi ve kültürel yerlerini gezdiklerini söyledi. Öğrenciler:  ?Burada iyice dinledikten sonra Muş´un tarihi ve kültürel zenginliklerini bir bir gezdik ve buralar hakkında bilgi aldık. Bu tür projelerin olması bizim için çok iyi. Hem bilmediğimiz yerleri gezmiş oluyoruz hem de bu yerlerin tarihi ve kültürel yönlerini yerinde görmüş oluyoruz. Bu projeyi hayata geçiren Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğüne ve bizleri burada en iyi bir şekilde ağırlayan Gençlik Merkezi Muş İl Müdürlüğünün yetkililerine ve liderlerine teşekkür ederiz? diye belirttiler.