Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“ÇALIŞMALARIMIZ AYNI YOĞUNLUKTA DEVAM EDİYOR”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, dezavantajlı vatandaşların tespiti ve yönlendirilmesine yönelik çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinin, koronavirüs salgınının ülkemizde görülmesinin ilk gününden şuana kadar, Aile Sosyal Destek Programı kapsamında yürüttüğü 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara yönelik hizmetleri devam ediyor. Vatandaşların dertleriyle dertlenmek ve de dertlerine derman olmak adına devletin sunduğu hizmetleri ulaştırmak için Aile Sosyal Destek Programı kapsamında yaptığı çalışmaların aynı yoğunlukta devam ettiğini söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, amaçlarının her yerde ve her zaman dezavantajlı vatandaşlara devletin şefkatli elini uzatmak olduğunu söyledi.  Müdür Aksoy: “Aile Sosyal Destek Programı kapsamında devletin hizmetlerini ulaştırmak için ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımızdan dezavantajlı olanların tespiti ve yönlendirilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  Vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmek ve de dertlerine derman olmak adına devletimizin sunduğu hizmetleri ulaştırmak için Aile Sosyal Destek Programı kapsamında yaptığımız çalışmalar aynı yoğunlukta devam ediyor. İnsanı insan yapan sevgi, merhamet ve yardımseverliği kendimize rehber edinerek Aile Sosyal Destek Programı kapsamında ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımızdan dezavantajlı olanların tespiti ve buna yönelik devletimizin hizmetlerini ulaştırmak adına çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“Muş Lale Çocuk Evleri Sitemiz Çok Yakında Açılacak”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün diğer çalışmalarına değinen Müdür Aksoy, Muş Lale Çocuk Evleri Sitesinin çok yakında açılacağını söyledi. Müdür Aksoy: “Muş Lale Çocuk Evleri Sitemiz çok yakında kardeşlerimizin hizmetinde. 5 adet dubleks dairesi ile toplamda 50 kişi kapasiteli “Muş Lalesi Çocuk Evleri Sitesi” tamamlanarak hizmet vermeye başlıyor. Muş’umuzun marka adı olan Muş Lalesi ismiyle de resmiyet kazanan Muş Lalesi Çocuk Evleri Sitemiz açılışa ve hizmete hazır hale geldi. Merhamet ile iman kardeştir. Devletin en büyüğü merhametli olanıdır. En güçlüsü kimsesizin kimsesi olanıdır. Allah’a şükürler olsun çok zor ve sabır isteyen bir süreçten sonra Muş’umuzun marka adı olan Muş Lalesi ismiyle de resmiyet kazanan Muş Lalesi Çocuk evleri sitemiz açılışa ve hizmete hazır hale geldi. Tüm bu süreçte ilimizi öncelikler arasına alan Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’a, her talebimizi birebir takip eden Valimiz Doç. Dr İlker Gündüzöz’e, gerek Ankara’da gerek ise yerelde her adımımızı birebir takip eden Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek’e ve adını yazmayı unuttuğum herkese ile bakanlığımızın bürokratlarına sonsuz teşekkürler. Çocuklarımızın yaşam kalitesine büyük katkılar sağlayacak olan çocuk evlerimizin ilimize ve hemşerilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye kaydetti.

“Personellerimizle Bir Araya Geldik”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün Konferans Salonunda kurum personelleriyle bir araya geldiklerini ve genel bir değerlendirme yaptıklarını belirten Müdür Aksoy: “ÇEKOM, Muş Lalesi ÇESİM ve Erkek ÇESİM personellerimizle bir araya geldik. Pandemi sürecinin değerlendirmesi, çocuklarımıza daha güzel hizmet etmenin yolları ve genel değerlendirme yaptık. Tüm arkadaşlarımıza özverili çalışmalarımdan dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımızı Sınavlara Hazırlıyoruz”

Müdür Aksoy, koruma ve bakım altında bulunan çocukları üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksek okulları bölümlerine yerleştirmek için yapılacak parkur mülakatlarına hazırladıklarını belirtti. Müdür Aksoy:  “Öte yandan kuruluşlarımızda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızı üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksek okulları bölümlerine yerleştirmek için yapılacak parkur mülakatlarına hazırlama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.