Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklar, boş zamanlarını hobi bahçesinde ektikleri çilek bahçelerinde geçiriyorlar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklar, boş vakitlerini çilek bahçesinde geçiriyorlar.  Çocuk Evleri Sitesi’nde oluşturulan hobi bahçesinde boş zamanlarını geçiren çocukların yapmış olduğu etkinlikle ilgili bir değerlendirmede bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy,  hobi bahçesinde ekilen çileklerin çocukların ellerinden yetiştiğini vurguladı. Müdür Aksoy: “Çocuk evleri sitesinde oluşturulan hobi bahçemizde ektiğimiz çilekler, çocukların ellerinde yetişiyor. Çocuklarımız boş vakitlerinde çilek bahçemizde zaman geçiriyor. Çocuklar, hobi bahçemizde hem çilek ekimini öğrendiler hem de bahçemizin şekillenmesine katkı sundular. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz bünyesinde Tarım İl Müdürlüğünün ise katkılarıyla oluşturulan, çocuklarımızın sürekli olarak zamanlarını geçirecekleri, zaman geçirirken farklı hobiler edinip kendi emekleriyle elde edecekleri mahsullerin oluşum sürecini gözleyecekleri hobi bahçemiz büyük bir özveri ve hazırlık sonrasında şekil almaya başladı. Hobi bahçesinin şekillenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

“Normalleşme Sürecinde de Vatandaşlarımızı Yalnız Bırakmıyoruz”

Koranavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin gevşetilmesinin ardından başlayan normalleşme sürecinde de Vefa Sosyal Destek Grubunun, vatandaşları yalnız bırakmayarak evlerinde ziyaret etmeye devam ettiğinin altını çizen Müdür Aksoy: “Müdürlüğümüz personelleri Covid-19 virüsü kapsamında alınan tedbirlerin gevşetilmesinin ardından başlayan normalleşme sürecinde vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etmeye başladı.  Müdürlüğümüz tarafından Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarında görevlendirilen personellerimiz, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara talepleri doğrultusunda hizmet etmeye devam ediyor” diye belirtti.

“Ailelerimizi Ziyaret Etmeye Devam Ediyoruz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde görevli personellerin, daha önce yaptıkları  şehit ve gazi ailelerine yönelik ziyaret programlarını koranavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin gevşetilmesiyle sürdürmeye başladığını kaydeden Müdür Aksoy, şehit ve gazi ailelerin her bir ferdi kendileri için çok özel bireyler olduğunu söyledi. Yapılan ziyarette personellerin, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un selamlarını ilettiğini ifade eden Aksoy: “Şahadete eren kahraman askerlerimizin kıymetli aileleri ile kahraman gazilerimizi ziyaret ederek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk'un selamlarını iletmeye ve ailelerimizin yanlarında olmaya devam ediyoruz. Ailelerimiz bizler için çok önemlidir. Bu yüzen devletin temsilcileri olarak her zaman onların yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.