Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

ÇOCUKLAR SEVGİLERİNİ TOPRAĞA BIRAKTILAR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki koruma ve bakım evlerinde kalan ve Okul Destek Projesinden faydalanan çocuklar, hobi bahçesinde çilek ekimini öğrendiler.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün Okul Destek Projesi devam ediyor. Devam eden proje hakkında bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, koruma bakım altında bulunan ve Okul Destek Projesinden faydalanan çocukların, psikososyal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla Çocuk Hakları Komitesinin yapımını üstlendiği hobi bahçesinde hem çilek ekimini öğrendiğini hem de bahçenin şekillenmesine katkı sunduklarını söyledi. Müdür Aksoy: ?Koruma bakım altında bulunan ve Okul Destek Projesinden faydalanan çocuklarımız, psikososyal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla İl Müdürlüğümüz bünyesinde çocuk hakları komitemizin yapımını üstlendiği hobi bahçemizde hem çilek ekimini öğrendiler hem de bahçemizin şekillenmesine katkı sundular. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz bünyesinde Tarım İl Müdürlüğünün ise katkılarıyla oluşturulan, çocuklarımızın sürekli olarak zamanlarını geçirecekleri, zaman geçirirken farklı hobiler edinip kendi emekleriyle elde edecekleri mahsullerin oluşum sürecini gözleyecekleri Hobi Bahçemiz büyük bir özveri ve hazırlık sonrasında şekil almaya başladı? dedi.

?Çocuklar Hobi Bahçesinde Toprakla Haşır Neşir Oldu?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Birimi koordinesinde Çocuk Hakları Komitesi tarafından yapımının üstlenildiği hobi bahçesinde çocukların toprakla haşır neşir olduğunu belirten Müdür Aksoy: ?Çocuklarımızın psikososyal gelişimlerini desteklemek amacıyla boş vakitlerini geçirecekleri, çeşitli hobiler edinecekleri, yaratılışımızın başlangıç malzemesi olan toprak ile haşır neşir olacakları, hem ekimini gerçekleştirecekleri hem de mahsulünden faydalanacakları hobi bahçelerini oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler yarınlarımız olan çocuklarımıza nasıl bir dünya oluşturmaları gerektiğini öğretirsek onlar yarınlarımızı aynı minvalde şekillendireceklerdir. Bu bilinç ile çocuklarımızın katılımlarıyla oluşturduğumuz ve daha da geliştirmeyi amaçladığımız hobi bahçemize çilek ekimiyle başlamış bulunmaktayız. Bu güzel manzaranın meydana gelmesinde emeği geçen başta Tarım İl Müdürü Mehmet Aydın beyefendi olmak üzere herkese şahsım, kurumum ve çocuklarımız adına teşekkür ederim? diye kaydetti.