“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

ENGELLİ BİREYLER SANAT ÖĞRENİYOR

Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneğinin işbirliğiyle yürütülen ?Ebru Sanatı? kursu ile zihinsel engelli bireyler yeteneklerini kağıda döküyor.

Muş´ta engelli bireylerin topluma kazandırılması için Muş Fiziksel Engelliler Derneği tarafından gençlik merkezinde açılan ebru sanatı kursunda, 10 engelli birey sanat öğreniyor. Günün stresini burada atan özel öğrenciler, hocalarının desteği ile duygularına kağıda yansıtıyor. Kursta ebru yaptığını ifade eden öğrenci Rabia Güngör, ?Burada ebru ve lale sembolleri yapıyoruz. Günüm burada güzel geçiyor. Burada arkadaşlıklar ediniyoruz. Herkes bize iyi davranıyor. Hocamı da çok seviyorum? dedi.

?Zihinsel Engelli Bireylere Yönelik Ebru Sanatıyla İlgili Bir Proje Yaptık?

Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Korkmaz da, zihinsel engelli bireylere yönelik ebru sanatıyla ilgili bir proje yaptıklarını ifade ederek, ?İş-Kur ve derneğimiz işbirliğiyle bir proje hazırladık. Bu tür projelerimizin devamı getirilecektir. Zihinsel engelli arkadaşlarımızın evden çıktıktan sonra ne kadar sevindiklerini biz görüyor ve biliyoruz. Bizim dışımızda kimse bunu anlamaz. Çünkü onların bir gün ?saatlerce derse gidiyorum´ demesi ve bir gün sonrasını dört gözle beklemelerini biz birebir onlarla yaşıyoruz. Bu arkadaşlarımız eğitilirse yapamayacakları hiçbir şeyin olmadığına inanmıyoruz. Bu anlamda hem kendilerini eğitiyoruz hem de kendileriyle ilgili farklı arkadaşlıkları oluşuyor. Aynı zamanda İş-Kur tarafından bu arkadaşlarımıza günlük harcırah ödeniyor. Bununla ilgili bu tür çalışmalarımız devam edecektir? diye konuştu.

?Güzel Vakit Geçiriyoruz Onlarla, Biz De Mutluyuz Onlarda Mutlu?

Dekoratif Ev Sanatları ve Teknoloji Kurs Eğitmeni Tuba Yener Koçlardan ise, ?Bu kursumuz Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneği tarafından yürütülen ebru sanatı projesi. Hafta içi her gün kurs verilmektedir. Bu şekilde engelli arkadaşlarımızla birlikte sanat ile terapi yapmış bulunmaktayız. Bu şekilde kendilerini ifade etmiş oluyorlar, mutlu oluyorlar. Bu tür projelerinde devamını istiyorlar. Böylelikle topluma da kazandırılmış oluyorlar. Güzel vakit geçiriyoruz onlarla, biz de mutluyuz onlarda mutlu? ifadelerini kullandı. (İHA)