Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?GELECEĞE DAİR İDEAL PLANLAR YAPMALISINIZ?

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi´nde düzenlenen Kariyer Toplantısı´nda okulun öğrencileriyle bir araya geldi.

Bulanık Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi´nde Kariyer Toplantısı düzenlendi. Okulun konferans salonunda düzenlenen Kariyer Toplantısına; Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, Bulanık İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Metin Bostancı, okulun müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçle ve Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Metin Bostancı, öğrencilerle yaptığı söyleşide; öğrencilere çeşitli tavsiye ve nasihatlerde bulundular.  Öğrencilere hitap eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tunçel, öğrencilere geleceğe dair ideal planlamalarının yapılması gerektiğini söyledi. Tunçel: ?Sevgili gençler kendimizi sizlere karşı sorumlu hissettiğimizden zaman buldukça orta öğretim öğrencilerimizle bir araya gelerek sizlerin geleceğe yönelik kaygılarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizlerin gelecekte devletimize, milletimize ve ailelerinize, kültürünüze değer veren bireyler yetiştirme hedefindeyiz. Bizler bu düşünceyle hareket ederken sizlerden de beklentimiz; Hedeflerinizi seçme zamanı bu yaşlarda, hayatta ferah yaşamanın bir çok yolu var, amaçsız hedefsiz bir yere varılmaz şimdiden hedefinizi belirleyin ve kendinize fedakarlık yapın kötü alışkanlıklardan ve sanal alemlerden uzak kalarak geleceğe dair ideal planlar yapmalısınız. Bize bu imkanların sunulmadığını belirtmek istiyoruz, çalışarak ve okuyarak bu aşamalara geldik dileriz ki sizlerde bu örneklerden yola çıkarak çalışmalarınızı o yönde planlarsınız? dedi.

 Müdür Tunçel´den sonra ise İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Metin Bostancı da öğrencilere okumaları ve geleceğe dair bir takım nasihatlerde bulundu.  Bostancı´nın konuşmasından sonra tekrar söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Tunçel, Bulanık Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Aydemir´e ve  öğretmenlere, okulun öğrencileri için yaptığı çalışmalardan  ötürü teşekkür etti.  Soru ve cevap bölümünün ardından Kariyer Toplantısı sona erdi.

Tunçel´den Merkez Belde ve Köy Okullarına Ziyaret

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, okul ziyareti programı kapsamında bu kez ilçeye bağlı  Elmakaya Beldesi, Çaygeldi, Gümüşpınar, Üçtepe Köyü ve Mesçitli Mahallesi okullarını ziyaret etti. Müdür Tunçel, okul idarecilerinden okulları hakkında bilgi aldıktan sonra, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, onlarla sohbet etti. Müdür Tunçel daha sonra okulun öğretmenleri ile  bir toplantı yaparak, onlara tecrübe paylaşımında bulundu. Müdür Tunçel: ?Okul ziyaretlerimiz kaldığı yerden devam ediyor. Bu kez okul ziyareti programı kapsamında ilçemize bağlı  Elmakaya Beldesi, Çaygeldi, Gümüşpınar, Üçtepe Köyü ve Mesçitli Mahallesi okullarını ziyaret ettik. Okul idarecilerinden okulları hakkında bilgi aldık. Daha sonra, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, onlarla sohbet ettik. Öğretmenlerimizle de bir araya gelerek onları dinledik. Köy ve merkez okullarına yaptığımız inceleme ve ziyaretlerde okullarımızın fiziki anlamda köy okullarının merkez okullarından daha iyi durumlarda olduğunu gözetledik. Tabi ki okullarımızın fiziki iyiliği ve kötülüğü eğitim öğretimi aksatmamalıdır. Hedefimizin önceliği akademik eğitim ile birlikte öğrencilerimize davranış alışkanlığı da kazandırarak gelecekte iyi insan olmalarına yardımcı olmaktır? diye belirtti.  Öğretmenlerle yapılan toplantının ardından Müdür Tunçel, öğretmenlere başarılar dileyerek okullardan ayrıldı.