Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

GENÇLER KODLAMA VE YAZILIMI ÖĞRENİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2 yıl önce başlatılan "Kod Adı 2023" projesi ile gençler kodlamayı ve yazılımı öğreniyorlar.

Okulların yeni eğitim öğretim yılına başlamasıyla birlikte gerek Gençlik Merkezi´nde ve gerekse okullarda Gençlik Merkezi´nin faaliyetlerini ve çalışmalarını anlatmaya devam eden gençlik liderleri ile gönüllü gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 yıl önce başlatılan "Kod Adı 2023" projesi ile çocuklara kodlamayı ve yazılımı öğretmeye devam ediyorlar. Muş Gençlik Merkezi´nde yaklaşık 2 yıldır hayata geçirilen "Kod Adı 2023" projesi hakkında bilgi veren Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, yaklaşık 2 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ?Kod Adı 2023" projesi ile gençlere kodlama eğitimi vermeye devam ettiklerini söyledi. ?Kod Adı 2023" projesini her fırsat uyguladıklarını ifade eden Karataş, geleceği kodlamanın gençlerin elinde olduğunu vurgulayarak, gençleri her zaman merkezlerine beklediklerini kaydetti. Müdür Karataş: ?Yaklaşık 2 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ?Kod Adı 2023" projemiz devam ediyor. Proje kapsamında eğitim gören gençlerimiz, kodlama ve yazılım öğrenecekler. ?2023 hedefleri doğrultusunda Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve Türkiye´nin 81 şehrindeki Gençlik Merkezleri bilişim sorumlularına verilecek eğitmen eğitimi ve seminerlerin ardından tüm Türkiye´de uygulanması planlanan bilişim eğitimlerini ve seminerleri kapsamaktadır. Eğitmen eğitimlerinde algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri verilecektir. Ayrıca milli yazılımlar, erken yaşta kodlama eğitimi, dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, etkili sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine seminer programları gerçekleştirilecektir. Gençlik liderleri tarafından gerçekleştirilecek ilk grup eğitimlerin tamamlanmasının ardından tüm Türkiye´de seçilen en başarılı gençlere bilişim uzmanları tarafından yaz döneminde ileri düzey yazılım geliştirme ve siber güvenlik eğitimleri verilecektir. Kamp programı ardından başarılı gençlere sertifika verilecektir? dedi.

?Gençlerimiz %100 Yerli %100 Milli Kodlamayı Öğreniyor?

?Kod Adı 2023? projesi ile gençlerin %100 yerli ve %100 milli kodlamayı ve yazılımı öğrendiğini belirten Müdür Karataş: ?Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü´nün iki yıldır uygulamaya koyduğu ?Kod Adı 2023" proje bu yılda devam ediyor. ?Kod Adı 2023? projesi ile gençlerimiz %100 yerli %100 milli kodlamayı öğreniyor. Proje ile kendi kodlarımızı oluşturuyoruz. Projemizin ikinci grup eğitimleri devam ediyor. Kurslarda algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri veriliyor. Ayrıca kursa katılan gençler, milli yazılımlar, erken yaşta kodlama eğitimi, dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, etkili sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine seminer programları da öğreniyorlar. Eğitimlerimiz tam teşekküllü bir şekilde devam ediyor? ifadelerine yer verdi.

Gençlik Merkezi dersliklerinde gençlik liderleri ile gönülleri tarafından verilen ?Kod Adı 2023? projesi kapsamında verilen kodlama ve yazılım eğitimine katılan gençler ise, verilen eğitimler sayesinde %100 yerli %100 milli kodlamayı öğrendiklerini ifade ettiler.