Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

GENÇLER, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE KİTAP KRİTĞİ YAPTI

Muş Gençlik Merkezi tarafından yürütülen "Kitap Okuma Halkları" projesi kapsamında Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gönüllü üyeler, Muş İMKB Anadolu Lisesi öğrencileriyle "Hikaye Tadında Osmanlı" adlı kitabı okuyarak, kitabın kritiğini yaptılar.

 "Kitap Okuma Halkları" projesini sürdüren Muş Gençlik Merkezi´nde görevli gençlik liderleri ile gönüllü üyeler, Muş İMKB Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte  Ahmed Sırrı Arvas´ın "Hikaye Tadında Osmanlı" adlı kitabını okuyarak, kitabın kritiğini yaptılar. Gençlik Merkezi´nin Genç Ofisi´nde liseli öğrencileriyle bir araya gelen gönüllü üyeler, yaptıkları kitap okuma kritiği etkinliklerini sürdürdüklerini ifade ettiler.  Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Muş Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nden görevli gençlik liderlerinden Latif Yılmaz, "Kitap Okuma Halkları" projesini tam teşekküllü bir şekilde devam ettirdiklerini söyledi. Yılmaz: "Halka halka büyümeye devam ediyoruz.  Herkesin bir davası olmalı; ama kendi fikirlerinden taviz vermeden davasını savunmalıdır mantığı ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. "Kitap Okuma Halkları" projesi kapsamında bu sefer Gençlik Merkezimizin Genç Ofisi´nde Muş İMKB Anadolu Lisesi´nde eğitim öğretim gören öğrenci kardeşlerimizi ağırladık.  Genç Ofisimizde liseli öğrencileri ile bir araya gelerek Ahmed Sırrı Arvas´ın "Hikaye Tadında Osmanlı" adlı kitabını okuyarak, kitabın kritiğini yaptık. Kitap Okuma Halkaları faaliyeti ile içinde yaşadığı kültürün değerlerini bilen ve onlara sahip çıkan bireyler oluşmasına katkı sağlayacak kitaplarla gençlerin okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olmak; düzenlenen kitap kritikleri ile gençlerin muhakeme, kendini ifade edebilme ve topluluk önünde konuşma yapabilme yeteneğini geliştirmek hedeflenmektedir. Ortaokul, lise ve yüksekokul öğrencileri başta olmak üzere gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, analitik düşünen, konuşmaları doğru şekilde algılayabilen ve aktarabilen, olayları ve olguları yorumlayabilen, sorgulayan, tartışan, milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır? ifadelerini kullandı.

?Gençlerle Bir Araya Gelmek Mutluluk Verici?

Gençlik liderleri ile gönüllü üyelerin gerçekleştirdiği "Kitap Okuma Halkları" projesi hakkında bir değerlendirmede bulunan Gençlik Merkezi Murat Karataş ise, gençlik liderleri ile gönüllü üye gençlerin her zaman gençlere örnek davranış sergilediğini belirtti. Gençlerle bir araya gelmenin mutluluk verici bir durum olduğunu söyleyen Müdür Karataş, uzun zamandan beri Gençlik Merkezi olarak gerek okullarda ve gerekse merkezlerinde ?Kitap Okuma Halkları´ projesi kapsamında gençlerle bir araya geldiklerini dile getirdi.  Karataş, kitap okumanın önemini gençlere aşıladıklarını belirtti. Karataş: ?Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak çeşitli etkinliklerle faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Karataş, 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamasıyla birlikte Genlik Merkezi´nde görevli gençlik liderlerimiz boş durmuyor. Her zaman her koşulda gençlerle bir araya gelmeye devam ediyorlar. Gençlik Merkezi´nin kapıları herkese ve her kesime açık. Bu bağlamda Tüm gençleri ve vatandaşları Gençlik Merkezi´nin faaliyetlerinden yararlanmaları için Gençlik Merkezimize bekliyoruz. ?Kitap Okuma Halkaları? projesi kapsamında bu kez gençleri, Gençlik Merkezimizde ağırladık. Onlarla bir araya gelen gençlik liderleri ve gönüllü üyelerimiz Ahmed Sırrı Arvas´ın "Hikaye Tadında Osmanlı" adlı kitabını hep beraber okuyarak kitap kritiğini yaparak gençlerle hasbıhal ettiler. Genç arkadaşlarımızla birlikte çok güzel vakit geçirdiler gençlik liderlerimiz. Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Azimli, cesur ve sorgulayan bir gençlik gayesiyle yılmadan hedeflerimize ulaşacağız.  Gençlik Merkezi olarak boş durmuyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle ziyaretlerimizi ve çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Gençlik Merkezi Müdürlüğü 7/24 saat vatandaşlarımıza hizmet vermekte. Özellikle gençlerimizi merkezimizin tüm faaliyetlerinden faydalanmaları konusunda Gençlik Merkezimize bekliyoruz? dedi.

Muş İMKB Anadolu Lisesi´nde eğitim öğretim gören öğrencide, kitap okumaktan ve kitap üzerine değerlendirmelerde bulunmaktan ötürü çok keyif aldıklarını dile getirdiler. Öğrenciler, Gençlik Merkezi´nin Genç Ofisi´nde kendini iyi bir şekilde ağırlayan gençlik liderleri ile gönüllü üye ağabey ve ablalarına teşekkür ettiler.