Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

GENÇLER MİNİK KARDEŞLERİNE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATTI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ile gönüllü üyeler, Muş´un en ücra köşelerini ziyaret ederek, burada okuyan çocukların gönüllerine dokunarak, onları sevindirmeye devam ediyor.

Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ile gönüllü üyeleri, çalışmalarını sürdürmeye deva ediyorlar. Gençler bu kez Bulanık İlçesi´ne bağlı Günbatmaz Köyü İlkokulunu ziyaret ederek, burada eğitim öğreti,m gören öğrencilerle bir araya geldiler.  Gençlik liderleri ile gönüllü üyelerin, ?Minik Dokunuşlar Kocaman Mutluluklar? sloganıyla gerçekleştirdiği okul ziyareti programı hakkında bir değerlendirmede bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, Muş Gençlik Merkezi´nin, ilin en ücra köşesinde bulunan köy ve mezralarını da ziyaret ederek, buralarda ikamet eden miniklere unutulmaz bir yaşatmak ve onların gönüllerine dokunmak tek gayeleri olduğunu söyledi. Müdür Karataş: ?Gönüllü gençlerimizle Bulanık İlçemize bağlı Günbatmaz İlkokulunu ziyaret edip "Minik Dokunuşlar Kocaman Mutluluklar" sloganıyla erkek ve kız çocuklarımızın saç bakımlarını yaptık. Gençlik Merkezimizde hazırladığımız tokalar ve birbirinden güzel hediyelerle çocukların yüzlerindeki gülümsemenin sebebi olduk. Gençlik Merkezi olarak tek gayemiz, ilin en ücra yerinde olan köy ve mezralarda yaşayan minik kardeşlerimize ulaşmak ve onlara unutulmaz bir gün yaşatmaktır.  Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak ondan fazla gençlik liderleri ile gönüllü üye gençlerimizle birlikte her gün sahalardayız.  Bakınız gençlerimiz, ?Merkezim Her Yerde? projesi ile neredeyse tüm il merkezi ve ilçelerdeki okulları ziyaret ederek, buralarda öğrencilerle birlikte çeşitli faaliyetlerde bulundular. Bu bağlamda bu tür sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz devam ediyor ve devam edecektir? dedi.

?Mobil Gençlik Merkezi Projemiz Devam Ediyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın uygulamaya koyduğu Mobil Gençlik Merkezi projesi ile ilçe, belde ve köylerdeki okullarda eğitim öğretim gören öğrencileri ziyaret eden gençlik liderleri ve gönüllü üyelerin öğrencilere; Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde sürdürülen sportif ve sanatsal etkinliklerden bahsettiğini vurgulayan Karataş: ?Gençlik liderlerinin proje kapsamında bu sefer ki durağı Bulanık İlçemize bağlı Günbatmaz İlkokulunu oldu. Okulun bahçesinde kurulan Mobil Gençlik Merkezi stantları ile öğrencilere basketbol, masa tenisi, mini golf, voleybol ve ebru sanatı gibi etkinlikler hakkında bilgi verildi. Öğrenciler ise, okulun bahçesinde kurulan sanatsal ve sportif alanlardaki stantlar hakkında bilgi aldıktan sonra oyun alanlarında doyasıya oynayarak eğlendiler. Mobil Gençlik Merkezi projemiz devam ediyor. Bildiğiniz gibi Mobil Gençlik Merkezi projesi Gençlik ve Spor Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu bir proje. Projemize yaz tatili nedeniyle kısa bir süreliğine ara vermiştik. Yaz tatilinin bitmesi ve okulların eğitim öğretime başlamasıyla birlikte gençlik liderlerimiz ve gönüllülerimiz öğrencileri okullarında ziyaret etmeye başladılar. Proje kapsamında gençlik liderlerimiz geçtiğimiz haftalarda Muş merkeze bağlı köy ve beldeler olmak üzere Korkut, Hasköy, Varto, Malazgirt ve Bulanık İlçelerini ziyaret ettiler ve edecekler. Gençlik liderlerimizin ziyaret ettiği Günbatmaz Köyü İlkokulunun  bahçesinde kurulan stantlarla öğrenciler hem merkezimizin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oldular hem de kurulan oyun alanlarında gün boyunca eğlendiler. Proje kapsamında okulun bahçesinde kurulan oyun alanlarında basketbol, masa tenisi, mini golf, voleybol ve ebru sanatı gibi oyun alanları yer aldı.  Öğrenciler, kurulan oyun alanlarında hünerlerini sergilediler. Proje ile okul ziyaretlerimiz devam edecektir? diye belirtti.

?Miniklerin Gönüllerine Dokunmaya Devam Ediyoruz?

Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın uygulamaya koyduğu Mobil Gençlik Merkezi projesi ile köy okullarını ziyaret etmeye devam ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerinin altını çizen gençlik liderleri ile gönüllü üyeler ise, öğrencilerin mutluluğu kendilerini de mutlu ettiğini söyledi. Gençlik liderleri: ?Muş Mobil Gençlik Merkezi projesi kapsamında yeni rotamız   Bulanık İlçesi´ne bağlı Günbatmaz Köyü İlkokulu oldu.  Mobil Gençlik Merkezi ile bir araya geldiğimiz okulun öğrencileri ile okulun bahçesinde kurduğumuz sanatsal ve sportif stantlar ile doyasıya eğlendi. Öte yandan ?Minik Dokunuşlar Kocaman Mutluluklar" sloganıyla erkek ve kız çocuklarımızın saç bakımlarını yaptık. Öğrencilerimizi eğlendirmeye devam edeceğiz? diye konuştular.

Okulun öğrencileri de okullarını bahçesinde kurulan oyun alanlarında doyasıya oyun oynadıklarını ve eğlenmenin keyfini yaşadıklarını ifade ederek, gençlik liderleri ve gönüllü üyelerinin ?Minik Dokunuşlar Kocaman Mutluluklar" sloganıyla saç bakımlarını yaptıklarını söylediler. Çocuklar kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan ötürü gençlik liderleri ile gönüllü üyelerine teşekkür ettiler.