Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

GENÇLİK MERKEZİ´NDE "DEĞERLENDİRME TOPLANTISI" YAPILDI

Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş başkanlığında gençlik liderleri ve gönüllü üyeleri bir araya gelerek, yapılan çalışmalarla ilgili genel bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş başkanlığında toplanan gençlik liderleri ile gönüllü üyeleri, 2019 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında genel bir değerlendirmede bulundular. Yapılan değerlendirme toplantısı ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, Gençlik Merkezi olarak çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini ifade etti. Gençlik liderleri ile gönüllü üyeleriyle Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün toplantı salonunda bir araya gelerek, 2019 yılı içerisinde yapılan ve önümüzdeki dönemde yapılacak olan çalışmalar hakkında genel bir değerlendirmede bulunduklarını kaydeden Müdür Karataş: ?Gönüllü gençlik liderleri ve gönüllü gençlerimizle Muş Gençlik Merkezimizde bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Burada amacımız 2019 yılı içerisinde yapılan ve yapılacak olan tüm çalışmaları masaya yatırmaktır. Bizler Gençlik Merkezi olarak, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Gençlik Merkezi 7/24 saat her kesime ve herkese açık bir kurum. Bu yüzden gerek gençlerimiz ve çocuklarımız, gerekse diğer yetişkin vatandaşlarımız Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün tüm faaliyetlerinden faydalanabileceğini belirtmek isterim. Yeter ki gençlerimiz, çocuklarımız ve yetişkinlerimiz, merkezimize uğramalarını ve istedikleri kurs eğitimlerine katılmalarını belirtmeliler. Bu nedenle kurumumuzun kapısı herkese açık. Her kesimi ve herkesi kurumumuza bekleriz? dedi.

?Gençlik Merkezi Her Yerde Faaliyetlerini Sürdürüyor?

Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ilk gönüllü üyeleriyle genel bir değerlendirme toplantısı yapan Müdür Karataş, Gençlik Merkezi´nin her yerde faaliyetlerini sürdürdüğünü beyan ederek, kurumlarının çalışmalarından bahsetti. Müdür Karataş: ?Gençlik ve Spor Bakanlığımızın uzun zamandan beri hayata geçirdiği ?Ayın Gençlik Merkezi´ uygulaması kapsamında 2019 yılı Şubat ayında seçilen Gençlik Merkezi Muş Gençlik Merkezi olmuştu bildiğiniz gibi. Gençlik Merkezi olarak gençlik liderleriyle, memurlarıyla ve gönüllü gençleri ile birlikte özverili çalışma sonucu bu başarıyı elde ettik. Biz kurum olarak faaliyetlerimizi sürdürmeye ve daha çok ayın ödülünü almak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bu bağlamda Gençlik Merkezimiz yılın 12 ayında çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bakınız 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci kanaat döneminin başlamasıyla birlikte gençlik liderlerimiz ve gönüllü üyelerimiz, her hafta iki üç okulu ziyaret ederek, ?Merkezim Her Yerde? projesi kapsamında öğrencilerle bir araya geliyor. Öte yandan yine bu eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte merkezimizde birçok sanat, kültürel ve sportif alanlarda diğer kurumlarla işbirliği yaparak kurslar açtık ve önümüzdeki günlerde de kurs sayılarımızı arttıracağız. Gayemiz çocuklarımıza ve gençlerimize yaralı olmaktır. Bu bağlamda gençlik liderleri ve gönüllü üye kardeşlerimizle birlikte her gün sahalardayız? diye belirtti. 

?Bu Yaz Döneminde 3 Bin Kişiye Ulaştık?

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezi´nin 2019 yılı yaz dönemi kurslarında 3 bin kişiye ulaştıklarını belirten Karataş: ?2018-2019 eğitim öğretim sezonun tamamlanması ile birlikte açtığımız yaz dönemi kurslarımızda 3 bin kişiye çeşitli eğitimler verdik. Özellikle spor alanında açtığımız kurslar sayesinde çok sayıda vatandaşlarımız yaz tatilini dolu dolu geçirdiler. Sporu toplumumuzun vazgeçilmez tutkusu ve yaşam biçimi haline getirebilmek için öncelikle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, onlara sporu sevdirmek, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklar yerine, vatanını ve milletini seven, hoş görülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi ve güzeli seçen, takdir eden, saygılı elit sporcular yetiştirmek ve spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlayarak ulusal ve uluslar arası alanda üstün başarılar elde edecek sporcular yetiştirmeye katkıda bulunmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda yüzme hariç tüm branşlarda ücretsiz olarak İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) açtık. Bu  aşamada; il merkezinde bulunan etkinliklerin yapıldığı yerler Atatürk Spor Salonu, Şehir Spor Salonu, Gençlik Merkezimizde bulunan Spor Salonları ve Stadyum yerlerinde 17 ayrı branşta öğrencilerimize ve gençlerimize eğitimler verdik.  Kurslarımızın tamamı ücretsizdi. Bu sebeple az önce bahsettiğim gibi Gençlik Merkezi yılın 12 ayı gençlere ve çocuklara hizmet etmeye devam ediyor ve edecektir? ifadelerini kullandı.