Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

HASKÖY´DE, ?HASKÖY KİTAP OKUYOR´ KAMPANYASI BAŞLATILDI

Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, sosyal medya üzerinden Hasköy İlçesi´nde kitap okuma kampanyası başlatarak, anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Koronavirüs salgının ülkemizde görülmesinin ardından Türkiye´nin her tarafından başlatılan ?Evde Kal´  kampanyası kapsamında vatandaşlar, evde kalarak vakitlerini en iyi bir şekilde geçirmeye çalışıyorlar.  ?Evde Kal´  kampanyasına bir destek de Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel´den geldi. Müdür Bozyel, ?Hasköy Kitap Okuyor´ kampanyası başlatarak, herkesi kitap okumaya davet etti. Bugünlerde evde kalan öğrencilere ve öğretmenlere zamanlarını en iyi şekilde geçirmeleri gerektiğini ve bu bağlamda kitap okumalarını tavsiye Eden Müdür Bozyel, ilçe genelinde başlatılan kitap okuma kampanyasında hedeflerinin 535 öğretmen ve 7 bin 400 öğretmene ulaşmak olduğunu kaydetti. ?Evde Kalıyorum Kitap Okuyorum´ kampanyasına herkesin katılabileceğini belirten Müdür Bozyel:  Çin´in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra kısa sürede dünyada ve ülkemizde de ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle ülke insanları olarak tedbir ve önlemlerimizi almaya devam ediyoruz. Tüm ülke genelinde başlatılan ?Evde Kal´ kampanyasına bizlerde destek veriyoruz. Okulların geçici olarak eğitim öğretime ara verilmesi ile bütün öğrencilerimiz şuan evlerinde. Öğrencilerimiz evde Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği uzaktan eğitim sistemi ile derslerine pazartesi günü itibariyle başladılar. Bizde bu kapsamda ?Hasköy Kitap Okuyor´ kampanyasını başlattık. Hedefimiz 535 öğretmen ve 7 bin 400 öğrenciye kitap okuyarak ulaşmak. Evde geçen günlerimiz artık çok daha güzel geçecek. ?Evde Kalıyorum´ kampanyamıza herkes katılabilir? dedi.

?Evde Kal Çağrısı İle Zamanı Verimli Bir Şekilde Değerlendiriyoruz?

Türkiye´nin birçok ilinde olduğu gibi ilimizde de yaşayan vatandaşlar, yetkililerin ?Evde Kal´ çağrısına uyduğunu söyleyen Müdür Bozyel, ?Evde Kal´ çağrısı ile zamanı verimli bir şekilde değerlendirdiklerini söyledi. Müdür Bozyel:  ?Çin´in Wuhan ilinde ortaya çıkan ve oradan bütün dünyaya yayılıp adeta küresel çapta hayatı felç eden Koronavirüs hastalığı kapsamında alınan önlemlerin yanı sıra, yetkililer vatandaşlara bu dönemi evde geçirmeleri uyarısında bulunuluyor. Bu kapsamda Türkiye´nin birçok kentinde olduğu gibi Muş´ta yaşayanlar da, yetkililerin ?Evde Kal´ çağrısına uyuyor. Muş ilimiz genelinde olduğu gibi Hasköy İlçemizde de karşılık bulan ?Evde Kal´ çağrısı ile aileler, çocuklarıyla beraber zamanı verimli bir şekilde değerlendiriyor. Koronavirüsten korunmak isteyen ailelerin evlerinden çıkmadığı ilçemizde, ilçe vatandaşları, öğrenci ve öğretmenlerimiz için farkı bir çalışmaya imza attık? diye konuştu.

?Amacımız; Krizleri, Fırsata Dönüştürmek?

Sosyal medya aracılığıyla başlattıkları ?Hasköy Kitap Okuyor´ kampanyasının amacına değinen Müdür Bozyel: ?Hasköy Kitap Okuyor´ kampanyası başlattık. Kampanya çerçevesinde hedef vatandaşlarımızın yanı sıra, 535 öğretmen ve 7 bin 400 öğrencimize kitap okuyarak ulaşmaktır. Hasköy ilçemizde sosyal medya aracılığıyla başlattığımız ?Hasköy Kitap Okuyor´ kampanyasının amacı; malumuz olan virüs salgınından dolayı okullar tatil edildi. Devletimizin aldığı bu karar çok isabetli ve yerinde bir karar oldu. Her zaman şunu söylerim ?Krizleri, daima fırsata dönüştürebiliriz.´ Çocuklar veliler ve öğretmenler sıkılmasın ve krizi fırsata çevirelim düşüncesiyle Hasköy ilçemizde ?Hasköy Kitap Okuyor´ kampanyasını başlattık. Kampanya çok kısa sürede binlerce kişiye ulaştı ve siyaset bürokrat, iş insanı, öğretmen, öğrenci ve tüm halkımızın katılımıyla güzel bir tablo oluşturdu. Bunu sürekli ve güncel tutacağız? ifadelerine yer verdi.

?Kültürlü Bir İnsan Olmanın Biricik Yolu Okumaktır?

İlçe genelinde sosyal medya üzerinde başlattığı ?Hasköy Kitap Okuyor´ kampanyasının bir diğer amacının ise, insanlara, öğrencilere ve öğretmenlere kitap okumayı sevdirmek olduğunu belirten Bozyel, kitap okumanın kültürlü bir insan olmanın biricik yolu olduğunu söyledi. Bozyel: ?Kendimizi tanıyarak hayatta başarılı olabilmenin en önemli yolu okumaktır? vurgusunu yapan Müdür Bozyel, ?İnsanlar, hiçbir bilgiye sahip olmadan doğar. Yaşamı boyunca birçok bilgi öğrenir. Başarının sırrı da okumaktır. Okulda olduğu kadar hayatta da başarının en önde gelen şartlarından biri yine okumaktır. Yüzyılların deneme ve araştırma ürünlerinden yararlanmak, uygar ve kültürlü bir insan olmak için çok okumalıyız. Okul kitaplarıyla yetinmemeliyiz. Uygarlık bizden önceki kuşakların biriktirdiği bilgi ve anıların bir toplamıdır. Biz, uygarlığa o kuşakların kitaplarını okumakla katılabiliriz. Hiçbir şey okumanın yerini tutamaz. Kültürlü bir insan olmanın biricik yolu okumaktır ve okuma olayı bir uzun yolculuktur; beşikle başlar, mezarla biter. Okulla beraber biten okumalar yarıda kalmıştır. Okuma iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister. Okuma bir arayıştır, hakikati, doğruyu, güzeli arayış. Her arayış içinde bulma heyecanını barındırır. Bulursunuz, ikinci, üçüncü... Arayışlar başlar. Umut ve heyecan, okumanın ayrılmaz iki vasfıdır. Okuma insanlığın, umut ve heyecan da canlılığın şartıdır?  dedi.