Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

HDP´Lİ COŞKUN TBMM´YE SORU ÖNERGESİ VERDİ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, 23-26 Ağustos Malazgirt kutlamaları etkinliklerinde Muş İl Özel İdaresinin bütçesi araç, gereçlerinin kullanılmasının ve teknik personeli tören alanında çalıştırmasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´ın yanıtlaması istemi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı soru önergesi verdi. HDP´li Coşkun TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde şunları dile getirdi: ?Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından Anayasa´nın 98 inci ve TBMM İçtüzüğünün 96´ncı ve 99´uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim. Bitlis´in Ahlat ile Muş´un Malazgirt ilçelerinde 23-26 Ağustos´ta düzenlenen Malazgirt 948. yılı kutlama etkinlikleri için birçok kurumun araç, gereçleri kullanılmakta ve teknik personeli tören alanı için çalıştırılmaktadır. 23-26 Ağustos´ta yapılacak olan etkinlikler için, Muş İl Özel İdaresi bütçe ayırmamasına rağmen; karşılama ve konaklama gibi giderler Muş İl Özel İdaresi´nin yedek bütçesinden karşılandığı iddia edilmektedir.   5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanun´u Madde 43´te İl Özel İdareleri´nin bütçesi; her türlü alt yapı, yapım, onarım ve bakım giderleri ile sel, deprem, yangın gibi doğal afet giderlerinde kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Etkinlikler için Muş Malazgirt´e bağlı köylerde 45 gündür yol ve altyapı çalışmalarının yapılmadığı ve etkinliklerin yapılması için ihale alan firmaların da, Muş İl Özel İdaresi´ne ait araçları kullandığı iddia edilmektedir? dedi.

Coşkun, Konuyla İlgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay´a 6 Soru Sordu

Konuyla alakalı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay´a 6 soru yönelten HDP´li Coşkun: ?Bu bağlamda,1. 23-26 Ağustos´ta yapılan Malazgirt kutlama etkinlikleri için bakanlık ve devlet kurumları bütçesinden toplam ne kadar harcama yapılmıştır? 2. Malazgirt 948. yılı kutlama etkinlikleri için Muş il/ilçe ve diğer il/ilçe belediyelerinden toplam kaç araç tahsis edilmiştir? Bu araçlar için ne kadar ödenek ayrılmıştır? Ayrılan ödenek nereden karşılanmaktadır? 3. Söz konusu etkinliklerdeki karşılama ve konaklama gibi giderlerin Muş İl Özel  İdaresi´nin yedek bütçesinden karşılandığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise harcanan bütçe hangi kalemlerden karşılanmaktadır? 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanun´u Madde 43´te belirtmesine rağmen bu tür giderlerin İl Özel İdaresi´nin yedek ödenek bütçesinden karşılanmasının gerekçesi nedir? 4. Etkinliklerden dolayı Malazgirt´e bağlı köylerin yol ve alt yapı çalışmaları 45 gündür durdurulduğu iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise bu süre zarfında halkın yaşadığı mağduriyetleri gidermek için Bakanlığınızın çalışması olacak mıdır? 5. Etkinliklerin yapılması için ihale alan firmaların,  Muş İl Özel İdaresi´ne ait araçları kullandığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise ihale alan firmaların Muş İl Özel İdaresi´ne ait araçları kullanmasının gerekçesi nedir? 6. 2017 yılından bu yana Bakanlık ve devlet kurumları bütçesinden 23-26 Ağustos etkinlikleri için Okçular Vakfı´na ne kadar para aktarılmıştır? Malazgirt halkı, Okçular Vakfı´na aktarılan paranın, Okçular Vakfı yerine acil ihtiyaç duyulan hastane ya da okul harcamaları için kullanılmasını istemektedir. Malazgirt halkın bu talebinin karşılanması için Bakanlığınızın çalışması olacak mıdır?? diye sordu.