HDP´Lİ KOÇYİĞİT MECLİSE İKİ AYRI SORU ÖNERGESİ VERDİ
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi.
Tarih: 6.09.2019 03:34:33

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç, Bulanık ilçesine bağlı Arakonak köyü mezrasına yapılması planlanan taş ocağı tesisi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´a ve hak ihlalleriyle sürekli gündemde olan Patnos L Tipi Cezaevi´ndeki ağır sorunlara ilişkin de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yazılı olarak yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi. HDP´li Koçyiğit, TBMM Başkanlığına verdiği ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un yazılı olarak yanıltmasını istediği Bulanık ilçesine bağlı Arakonak köyü mezrasına yapılması planlanan taş ocağı tesisi hakkında verdiği soru önergesinde şunları dile getirdi: “Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından Anayasa´nın 98´inci ve İçtüzüğün 96´ncı ve 99´uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. Muş´un Bulanık ilçesine bağlı Arakonak köyü merasına 2011 yılında Neynik İnşaat firması tarafından taş ocağı santrali kurulması planlanmıştır.Yerleşim yerine yakın bir mesafede kurulması düşünülen taş ocağı için daha önce bilgilendirme toplantısı yapılmış ancak köylüler tesisin kurulmasına karşı çıkmıştır.  Arakonak köyü 150 haneli olup,  3 bin büyükbaş ve 5 bin küçükbaş hayvanla geçimini sağlayan bir köydür. Hayvancılıkla geçimini sağlayan köylüler;  taş ocağı tesisinin kurulması halinde insana, çevreye ve hayvanlara büyük zararları olacağını ifade etmektedirler. Taş ocağı tesisinin üzerine kurulmasını planlanan alan, Arıkonak köyü sınırlarında Sit alanı  (eski mezarlık) içinde, 3 köyün içme su kaynağının bulunduğu, 4 köyün hayvanların otlak alanı olarak kullandığı,  yerleşim yerine ve tarlalara yakın bir meradadır. Tüm bunlara rağmen  İl Tarım Müdürlüğü köylülerin bilgisi dışında ÇED olumlu raporunu firmaya vermiştir. Köylüler taş ocağının tarım alanlarının, içme suyu kaynağının insan sağlığını ve çevreyi olumsuz yönde etkileyeceği için “Yürütmenin durdurulması” istemiyle 3 yıldır İdare Mahkemesi´ne dava açmışlar. Anayasanın 56. Maddesinin  "Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir´´ denilmektedir.  Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde firma köyde çalışmalar için girişimde bulunuş ancak köy sakinleri traktörleriyle Mezartepe mevkisinde toplanarak “Taş ocağına hayır”, “Tozdan ölmek istemiyoruz”, “Köyümüze dokunma” sloganlar atarak tepkilerini ortaya koymuşlardır. Köylülerin protestoları nedeniyle firma çalışmalarını durdurmuş ancak köy mezrasında taş ocağı tesisi kurulma süreci devam etmektedir” dedi.

Koçyiğit Bakan Kurum´a 9 Soru Sordu

 HDP´li Koçyiğit, konuya dair Bakan Kurum´a 9 soru yöneltti.  Koçyiğit: “Bu bağlamda;  1. Muş´un Bulanık ilçesine bağlı ArakonakKöyün´deki taş ocağının ruhsatı ne zaman, hangi kurum ve kimler tarafından verilmiştir?  2. Arakonak köyü mezrasına taş ocağı tesisi kurulmasının nedeni nedir?  Firma, İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nden izin almış mıdır?   3. İl Tarım Müdürlüğü taş ocağı tesisi için ÇED olumlu belgesi verdiği iddiaları doğru mudur? Doğruysa bu belge alınırken konuyla ilgili tüm kurumların ve köylülerin onayı alınmış mıdır? Alınmadıysa 3213 Sayılı Maden Kanunu ve uygulama yönetmeliğine aykırılığı nedeniyle hukuki süreç başlatılmış mıdır?  4. Arakonak Köyün´deki taş ocağının yerleşim yerine, su kaynağına, tarlaya, okula uzaklığı ne kadardır?  Taş ocağında çıkacak toza maruz kalacak köy sakinleri ve hayvanlarının sağlığı dikkate alınmış mıdır?  5. Taş ocağına izin verilirken köylülerin tek içme suyu kaynağına ve geçim kaynağı olan hayvancılığa olumsuz etkileri dikkate alınmış mıdır? Mera Kanuna aykırı davranılmamış mıdır? 6. Muş merkez, ilçe ve köylerde toplam kaç taş ocağı tesisi vardır? Bu tesislerin kurulması, işletilmesi ve denetlenmesi ne şekildedir?  Bu ocakların kaçı ruhsatlı kaçı ruhsatsızdır?  7. Muş´ta hali hazırda faaliyette olan Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından denetlenen taş ocaklarının son rutin denetim tarihleri nedir?Taş ocakları, 1 yıl içinde kaç defa denetlenmektedir?  8. Muş genelinde, Maden Kanunun 7. Maddesine aykırı olarak izinsiz faaliyet gösterdiği, çevre, insan sağlığına zarar verdiği ve faaliyette bulunduğu tespit edilen kaç taş ocağı vardır? Bunların kaçı kapatılmış ve bu ocaklar hangileridir? 9. Bakanlığınıza ve Maden İşleri Genel Müdürlüğü´ne Muş´ta taş ocağı için ruhsat başvurusu yapan ve bekleyen kaç dosya vardır? Bu dosyalar hangi firmalara aittir? Ruhsatı verilmiş ancak faaliyete başlamamış kaç tane taş ocağı vardır?” diye sordu.

Koçyiğit, Bakan Gül´e Patnos L Tipi Cezaevi´ni Sordu

Koçyiğit; hak ihlalleriyle sürekli gündemde olan Patnos L Tipi Cezaevi´ndeki ağır sorunlara ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına  soru önergesi verdi. HDP´li Koçyiğit: “Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL tarafından Anayasa´nın 98´inci ve İçtüzüğün 99´uncu maddeleri gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Patnos L Tipi Kapalı Cezaevi açıldığı günden beri ağır hak ihlalleri ve siyasi mahpuslara yönelik darp, hakaret, çıplak arama ve keyfi disiplin cezaları gibi kötü muamelelerle gündeme gelmektedir. Cezaevi idaresinin tutumundan kaynaklı sistematik insan hakları ihlalleri yaşanmaktadır.  Cezaevinde kalan mahpuslar yakınları ile yaptıkları açık görüş ve telefon görüşü aracılığıyla cezaevinde yaşanan sorunları ve maruz kaldıkları hak ihlallerini dışarıya aktarmaktadır. Son olarak geçen hafta basına da yansıdığı üzere; hasta mahpusların hastaneye sevk edilmemesi, banyo yapmalarının engellenmesi, kitaplarının toplatılması, görüş ve telefon haklarının keyfi olarak engellenmesi, gardiyanların koğuşlara sık sık baskın yapması, yemeklerin içinden böceklerin çıkması, psikolojik hastalığı (şizofreni) olan bir mahpusun tek kişilik hücrede tutulması, hakaret, darp ve işkenceye varan uygulamaların devam ettiği bilgisi basına yansımıştır.  Patnos L Tipi Cezaevi´nde yaşanan hak ihlallerine ilişkin Bakanlığınıza, Milletvekillerimiz tarafından farklı zamanlarda verilen soru, araştırma, dilekçe ve başvurular dikkate alınmamış ve sorunlar çözülmemiştir. Aynı şekilde mahpusların yaptığı suç duyuruların da işleme konulmadığı ve dilekçelerin yırtılıp atıldığına dair bilgilerde tarafımıza iletilmiştir.  Patnos L Tipi Cezaevi´nde yaşanan ağır insan hakları ihlallerine ve bunlara sebebiyet veren cezaevi yönetimine herhangi bir uyarı veya yaptırım uygulanmadığı için sorunlar devam etmektedir” dedi.

Koçyiğit, Bakan Gül´e 6 Soru Sordu

HDP´li Koçyiğit, konuyla alakalı Bakan Gül´e 6 soru yöneltti. HDP´li Koçyiğit: "Bu bağlamda; 1.Patnos L Tipi Cezaevi´nde yaşanan sorunlardan haberdar mısınız? Cezaevi´nde yaşanan sorunlar, hak ihlalleri ve kötü muamelelere ilişkin Bakanlığınıza şimdiye kadar kaç başvuru yapılmıştır? Çözüm konusunda hangi girişimlerde bulundunuz?  2.       Patnos L Tipi Cezaevi´nde mevcut ağır sorunlar ve siyasi tutuklulara dönük kötü muamelelerle ilgili adli ve idari soruşturma var mıdır? Varsa soruşturmalar ne şekilde sonuçlanmaktadır?  3. Hasta mahpusların hastaneye sevk edilmemesi, psikolojik hastalığı olan bir hasta mahpusun ise tek kişilik hücrede tutulması ile ilgili bir girişimde bulunacak mısınız? Hasta mahpusların başına gelecek olumsuz bir hadisede sorumlusu cezaevi idaresi ve Bakanlığınız olmayacak mı?  4.Mahpusların banyo yapmalarının engellenmesi, kitaplarının toplatılması, görüş ve telefon haklarının keyfi olarak engellenmesi, gardiyanların koğuşlara sık sık baskın yapmasının gerekçesi nedir? Cezaevinde isyana neden olacak bu uygulamalara dair bir girişimde bulunacak mısınız?  5. Mahpusların yaptığı suç duyurularının işleme konulmadığı ve dilekçelerin yırtılıp atıldığına dair iddialar doğru mudur? Doğruysa cezaevi müdürleri ve personel hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?  6. Cezaevinde musluk suyunun koktuğu, sudan dolayı sık sık zehirlenmelerin yaşandığı ve yemeklerin içinde başta böcek ve yabancı cisimlerin çıktığı gelen şikâyetler arasındadır. Bununla ilgili Bakanlığınız cezaevinde teftiş ve incelemelerde bulunmuş mudur?  Su ve yemeklerle ilgili denetimler ne şekilde yapılmaktadır?” diye sordu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“GAZİLER VE ŞEHİTLER BAŞIMIZIN TACIDIR”
“GAZİLER VE ŞEHİTLER BAŞIMIZIN TACIDIR”
Muş Valiliği ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, ilimizdeki 61 Kıbrıs Gazisi için Madalya ve Berat Tevcih Töreni tertiplendi.
“MUŞ İLİNDE 2 BİN 236 GÜVENLİK KORUCUMUZ VAR”
“MUŞ İLİNDE 2 BİN 236 GÜVENLİK KORUCUMUZ VAR”
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İçişleri Bakanlığı ile Muş Valiliğince ortaklaşa düzenlenen “Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim" programına katılarak, eğitim programına katılan güvenlik korucularına hitap etti.
POLİS, VATANDAŞLARI “HIRSIZLIK VE DOLANDIRICILIĞA” KARŞI UYARDI
POLİS, VATANDAŞLARI “HIRSIZLIK VE DOLANDIRICILIĞA” KARŞI UYARDI
Muş Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğünde görevli polisler, vatandaşları, dolandırıcılara karşı broşürle bilgilendiriyor.
520 GÜVENLİK KORUCUSUNA EĞİTİM VERİLDİ
520 GÜVENLİK KORUCUSUNA EĞİTİM VERİLDİ
İçişleri Bakanlığı organizasyonu kapsamında Muş Valiliğince 520 güvenlik korucusuna “Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim" programı düzenlendi.
TİNERCİLER YAKIYOR İTFAİYE ERLERİ SÖNDÜRÜYOR
TİNERCİLER YAKIYOR İTFAİYE ERLERİ SÖNDÜRÜYOR
Muş merkezde bir metruk binada tinerciler tarafından çıkartıldığı iddia edilen yangın korkuttu.
KORKUT´TA MÜZİK VE ŞİİR DİNLETİSİ
KORKUT´TA MÜZİK VE ŞİİR DİNLETİSİ
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 18-22 Kasım mesleki çalışma etkinlikleri kapsamında hem şiir hem de müzik dinletisi yapıldı.
 TİCARET BAKANLIĞI, TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI DÜZENLEYECEK
TİCARET BAKANLIĞI, TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI DÜZENLEYECEK
Muş Ticaret İl Müdürü Ömer Çelik, Ticaret Bakanlığı´nın "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 3. Türkiye Kooperatifler Fuarı düzenleyeceğini ifade etti.
“MUŞ´UN BÖLGENİN KALP MERKEZİ OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
“MUŞ´UN BÖLGENİN KALP MERKEZİ OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gürkan Danışan, hastanede geçtiğimiz gün başarıyla yapılan ve Muş´ta ilk olan açık kalp ameliyatı ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
ÖĞRENCİLER STEM MERKEZİNDE KODLAMA EĞİTİMİ ALDI
ÖĞRENCİLER STEM MERKEZİNDE KODLAMA EĞİTİMİ ALDI
Öğrenciler ara tatilde Muş STEM Merkezini ziyarete ederek, robotik kodlama eğitimi aldılar.
"KİTAP OKUMA HALKALARI" ARA TATİLDE DE DEVAM EDİYOR
"KİTAP OKUMA HALKALARI" ARA TATİLDE DE DEVAM EDİYOR
Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ve gönüllü üyeleri, uzun zamandan beri devam ettirdiği ‘Kitap Okuma Halkaları´ projesini öğrencilerin bir haftalık ara tatile girdiği dönemde de devam ettirdiler.
KAYMAKAM YALÇIN VE BELEDİYE BAŞKANI ALTIN İNCELEMELERDE BULUNDU
KAYMAKAM YALÇIN VE BELEDİYE BAŞKANI ALTIN İNCELEMELERDE BULUNDU
Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın ile Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın, ilçede yapılması planlanan Güneş Enerjisi Santrali ve Ambalajlı Su Dolum Tesislerinin kurulum alanlarını belirlemek amacıyla alan çalışması yaptı.
MUŞ LALESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
MUŞ LALESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Muş Lalesi´nin yetiştirilmesi, korunması ve ıslahı ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.
DİKAB ÖĞRETMENLERİNE SEMİNER VERİLDİ
DİKAB ÖĞRETMENLERİNE SEMİNER VERİLDİ
Korkut İlçesi´ndeki okullarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DİKAB) Öğretmenlerine gelişim programı kapsamında seminer verildi.
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ NEDENİYLE ETKİNLİKLER YAPILDI
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ NEDENİYLE ETKİNLİKLER YAPILDI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, her yıl 20 Kasım´da kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle hem ziyaret gerçekleştirdiler hem de etkinlik düzenlediler.
ARILI KOVAN DESTEKLEMESİ ŞARTLARI RESMİ GAZETE´DE YAYIMLANDI
ARILI KOVAN DESTEKLEMESİ ŞARTLARI RESMİ GAZETE´DE YAYIMLANDI
Muş Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Pekbay, 2019 yılı arılı kovan desteklemesi ile ilgili Resmi Gazetede yayımlanan şartlarla ilgili bilgiler verdi.
TUNÇEL´DEN YKS KURSLARINA DENETİM
TUNÇEL´DEN YKS KURSLARINA DENETİM
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü´nce açılan Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) kurslarını denetleyerek, kurslara katılan öğrencilerle hasbıhal etti.
KÖY OKULLARINDA OKUYAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA DESTEK
KÖY OKULLARINDA OKUYAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA DESTEK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrenci topluluklarından Hayırda Buluşanlar Topluluğu, başlattıkları “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri yardım kampanyası kapsamında köy okullarında eğitim öğretim gören öğrencilere giyim ve kırtasiye yardımında bulundular.
BULANIK´TA MOBİLYA ATÖLYESİ AÇMA ÇALIŞMASI
BULANIK´TA MOBİLYA ATÖLYESİ AÇMA ÇALIŞMASI
Bulanık İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde mobilya atölyesi açma çalışması hızlandırıldı.
TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİNE 15 GÜN KISITLAMA GETİRİLDİ
TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİNE 15 GÜN KISITLAMA GETİRİLDİ
Muş Valiliği, toplantı ve gösteri yürüyüşlerine 15 gün boyunca kısıtlama getirildiğini duyurdu.
DEVLET VE YATIRIMCI İŞBİRLİĞİ İSTİHDAM SAĞLADI
DEVLET VE YATIRIMCI İŞBİRLİĞİ İSTİHDAM SAĞLADI
Hasköy Kaymakamlığı, Hasköy Belediyesi ve yatırımcı işbirliği ile açılan tekstil fabrikasında 94 kişiye istihdam sağlanırken, sayını yılsonuna kadar 200´e çıkarılması hedefleniyor.
AKSOY, “ÇOCUKLARIN AİLE ORTAMINDA YETİŞMESİ GEREKLİDİR”
AKSOY, “ÇOCUKLARIN AİLE ORTAMINDA YETİŞMESİ GEREKLİDİR”
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla açıklama yapan Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, “Çocuğun kişiliğinin tam ve uyumlu olarak gelişebilmesi için mutluluk, sevgi ve anlayış havasının içindeki bir aile ortamında yetişmesi gereklidir” dedi.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
7 Kalem Spor Malzemesi Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
Çevre Aydınlatma Sistemi Revizesi için NYY Kablo,LedArmatür,Menhol,Koriger Boru alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli araç-iş makinelerinde kullanılmak üzere Akaryakıt (Motorin) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Akaryakıt Alımı (Benzin-Motorin) mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer al
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI  MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MUŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İLİ ZİYARETÇİ MEMNUNİYETİNİN VE GELİŞME PLANLARININ İZLENMESİ PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntıl
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Lojman Onarım İşi (Zafer Mahallesi Lojmanları Doğalgaz Dönüşüm) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
Kömür (Portakal Tipi) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
KORKUT MERKEZ VE KÖYLERDE DAĞITILACAK 4950 TON KÖMÜRÜN NAKLİYE BOŞALTMA VE YÜKLEME İŞİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
Muş Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez İlçeleri ve Köylerine Ait Lojman Binalarının Zemin Etüt ve Geoteknik Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrınt
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Motorin Diğer 20000 Litre Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 2500 Litre Satım Alım İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
 SAĞLIK BAKANLIĞI  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
3 KISIM BAKIM ONARIM VE DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Merkez Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Doğalgaza Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
DOLAR
5.6919
EURO
6.2979
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1462 Midilli Adasının Vethi
1922 Enez ve Havza`nın Kurtuluşu
1968 Türkiye`de İlk Kalp Nakli Ameliyatı