HDP´Lİ KOÇYİĞİT MECLİSE İKİ AYRI SORU ÖNERGESİ VERDİ
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi.
Tarih: 6.9.2019 03:34:33

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç, Bulanık ilçesine bağlı Arakonak köyü mezrasına yapılması planlanan taş ocağı tesisi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´a ve hak ihlalleriyle sürekli gündemde olan Patnos L Tipi Cezaevi´ndeki ağır sorunlara ilişkin de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yazılı olarak yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi. HDP´li Koçyiğit, TBMM Başkanlığına verdiği ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un yazılı olarak yanıltmasını istediği Bulanık ilçesine bağlı Arakonak köyü mezrasına yapılması planlanan taş ocağı tesisi hakkında verdiği soru önergesinde şunları dile getirdi: “Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından Anayasa´nın 98´inci ve İçtüzüğün 96´ncı ve 99´uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. Muş´un Bulanık ilçesine bağlı Arakonak köyü merasına 2011 yılında Neynik İnşaat firması tarafından taş ocağı santrali kurulması planlanmıştır.Yerleşim yerine yakın bir mesafede kurulması düşünülen taş ocağı için daha önce bilgilendirme toplantısı yapılmış ancak köylüler tesisin kurulmasına karşı çıkmıştır.  Arakonak köyü 150 haneli olup,  3 bin büyükbaş ve 5 bin küçükbaş hayvanla geçimini sağlayan bir köydür. Hayvancılıkla geçimini sağlayan köylüler;  taş ocağı tesisinin kurulması halinde insana, çevreye ve hayvanlara büyük zararları olacağını ifade etmektedirler. Taş ocağı tesisinin üzerine kurulmasını planlanan alan, Arıkonak köyü sınırlarında Sit alanı  (eski mezarlık) içinde, 3 köyün içme su kaynağının bulunduğu, 4 köyün hayvanların otlak alanı olarak kullandığı,  yerleşim yerine ve tarlalara yakın bir meradadır. Tüm bunlara rağmen  İl Tarım Müdürlüğü köylülerin bilgisi dışında ÇED olumlu raporunu firmaya vermiştir. Köylüler taş ocağının tarım alanlarının, içme suyu kaynağının insan sağlığını ve çevreyi olumsuz yönde etkileyeceği için “Yürütmenin durdurulması” istemiyle 3 yıldır İdare Mahkemesi´ne dava açmışlar. Anayasanın 56. Maddesinin  "Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir´´ denilmektedir.  Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde firma köyde çalışmalar için girişimde bulunuş ancak köy sakinleri traktörleriyle Mezartepe mevkisinde toplanarak “Taş ocağına hayır”, “Tozdan ölmek istemiyoruz”, “Köyümüze dokunma” sloganlar atarak tepkilerini ortaya koymuşlardır. Köylülerin protestoları nedeniyle firma çalışmalarını durdurmuş ancak köy mezrasında taş ocağı tesisi kurulma süreci devam etmektedir” dedi.

Koçyiğit Bakan Kurum´a 9 Soru Sordu

 HDP´li Koçyiğit, konuya dair Bakan Kurum´a 9 soru yöneltti.  Koçyiğit: “Bu bağlamda;  1. Muş´un Bulanık ilçesine bağlı ArakonakKöyün´deki taş ocağının ruhsatı ne zaman, hangi kurum ve kimler tarafından verilmiştir?  2. Arakonak köyü mezrasına taş ocağı tesisi kurulmasının nedeni nedir?  Firma, İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nden izin almış mıdır?   3. İl Tarım Müdürlüğü taş ocağı tesisi için ÇED olumlu belgesi verdiği iddiaları doğru mudur? Doğruysa bu belge alınırken konuyla ilgili tüm kurumların ve köylülerin onayı alınmış mıdır? Alınmadıysa 3213 Sayılı Maden Kanunu ve uygulama yönetmeliğine aykırılığı nedeniyle hukuki süreç başlatılmış mıdır?  4. Arakonak Köyün´deki taş ocağının yerleşim yerine, su kaynağına, tarlaya, okula uzaklığı ne kadardır?  Taş ocağında çıkacak toza maruz kalacak köy sakinleri ve hayvanlarının sağlığı dikkate alınmış mıdır?  5. Taş ocağına izin verilirken köylülerin tek içme suyu kaynağına ve geçim kaynağı olan hayvancılığa olumsuz etkileri dikkate alınmış mıdır? Mera Kanuna aykırı davranılmamış mıdır? 6. Muş merkez, ilçe ve köylerde toplam kaç taş ocağı tesisi vardır? Bu tesislerin kurulması, işletilmesi ve denetlenmesi ne şekildedir?  Bu ocakların kaçı ruhsatlı kaçı ruhsatsızdır?  7. Muş´ta hali hazırda faaliyette olan Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından denetlenen taş ocaklarının son rutin denetim tarihleri nedir?Taş ocakları, 1 yıl içinde kaç defa denetlenmektedir?  8. Muş genelinde, Maden Kanunun 7. Maddesine aykırı olarak izinsiz faaliyet gösterdiği, çevre, insan sağlığına zarar verdiği ve faaliyette bulunduğu tespit edilen kaç taş ocağı vardır? Bunların kaçı kapatılmış ve bu ocaklar hangileridir? 9. Bakanlığınıza ve Maden İşleri Genel Müdürlüğü´ne Muş´ta taş ocağı için ruhsat başvurusu yapan ve bekleyen kaç dosya vardır? Bu dosyalar hangi firmalara aittir? Ruhsatı verilmiş ancak faaliyete başlamamış kaç tane taş ocağı vardır?” diye sordu.

Koçyiğit, Bakan Gül´e Patnos L Tipi Cezaevi´ni Sordu

Koçyiğit; hak ihlalleriyle sürekli gündemde olan Patnos L Tipi Cezaevi´ndeki ağır sorunlara ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına  soru önergesi verdi. HDP´li Koçyiğit: “Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL tarafından Anayasa´nın 98´inci ve İçtüzüğün 99´uncu maddeleri gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Patnos L Tipi Kapalı Cezaevi açıldığı günden beri ağır hak ihlalleri ve siyasi mahpuslara yönelik darp, hakaret, çıplak arama ve keyfi disiplin cezaları gibi kötü muamelelerle gündeme gelmektedir. Cezaevi idaresinin tutumundan kaynaklı sistematik insan hakları ihlalleri yaşanmaktadır.  Cezaevinde kalan mahpuslar yakınları ile yaptıkları açık görüş ve telefon görüşü aracılığıyla cezaevinde yaşanan sorunları ve maruz kaldıkları hak ihlallerini dışarıya aktarmaktadır. Son olarak geçen hafta basına da yansıdığı üzere; hasta mahpusların hastaneye sevk edilmemesi, banyo yapmalarının engellenmesi, kitaplarının toplatılması, görüş ve telefon haklarının keyfi olarak engellenmesi, gardiyanların koğuşlara sık sık baskın yapması, yemeklerin içinden böceklerin çıkması, psikolojik hastalığı (şizofreni) olan bir mahpusun tek kişilik hücrede tutulması, hakaret, darp ve işkenceye varan uygulamaların devam ettiği bilgisi basına yansımıştır.  Patnos L Tipi Cezaevi´nde yaşanan hak ihlallerine ilişkin Bakanlığınıza, Milletvekillerimiz tarafından farklı zamanlarda verilen soru, araştırma, dilekçe ve başvurular dikkate alınmamış ve sorunlar çözülmemiştir. Aynı şekilde mahpusların yaptığı suç duyuruların da işleme konulmadığı ve dilekçelerin yırtılıp atıldığına dair bilgilerde tarafımıza iletilmiştir.  Patnos L Tipi Cezaevi´nde yaşanan ağır insan hakları ihlallerine ve bunlara sebebiyet veren cezaevi yönetimine herhangi bir uyarı veya yaptırım uygulanmadığı için sorunlar devam etmektedir” dedi.

Koçyiğit, Bakan Gül´e 6 Soru Sordu

HDP´li Koçyiğit, konuyla alakalı Bakan Gül´e 6 soru yöneltti. HDP´li Koçyiğit: "Bu bağlamda; 1.Patnos L Tipi Cezaevi´nde yaşanan sorunlardan haberdar mısınız? Cezaevi´nde yaşanan sorunlar, hak ihlalleri ve kötü muamelelere ilişkin Bakanlığınıza şimdiye kadar kaç başvuru yapılmıştır? Çözüm konusunda hangi girişimlerde bulundunuz?  2.       Patnos L Tipi Cezaevi´nde mevcut ağır sorunlar ve siyasi tutuklulara dönük kötü muamelelerle ilgili adli ve idari soruşturma var mıdır? Varsa soruşturmalar ne şekilde sonuçlanmaktadır?  3. Hasta mahpusların hastaneye sevk edilmemesi, psikolojik hastalığı olan bir hasta mahpusun ise tek kişilik hücrede tutulması ile ilgili bir girişimde bulunacak mısınız? Hasta mahpusların başına gelecek olumsuz bir hadisede sorumlusu cezaevi idaresi ve Bakanlığınız olmayacak mı?  4.Mahpusların banyo yapmalarının engellenmesi, kitaplarının toplatılması, görüş ve telefon haklarının keyfi olarak engellenmesi, gardiyanların koğuşlara sık sık baskın yapmasının gerekçesi nedir? Cezaevinde isyana neden olacak bu uygulamalara dair bir girişimde bulunacak mısınız?  5. Mahpusların yaptığı suç duyurularının işleme konulmadığı ve dilekçelerin yırtılıp atıldığına dair iddialar doğru mudur? Doğruysa cezaevi müdürleri ve personel hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?  6. Cezaevinde musluk suyunun koktuğu, sudan dolayı sık sık zehirlenmelerin yaşandığı ve yemeklerin içinde başta böcek ve yabancı cisimlerin çıktığı gelen şikâyetler arasındadır. Bununla ilgili Bakanlığınız cezaevinde teftiş ve incelemelerde bulunmuş mudur?  Su ve yemeklerle ilgili denetimler ne şekilde yapılmaktadır?” diye sordu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ, ÇOCUKLARA EĞİTİMİN VE OKUMANIN ÖNEMİNİ ANLATTI
VALİ GÜNDÜZÖZ, ÇOCUKLARA EĞİTİMİN VE OKUMANIN ÖNEMİNİ ANLATTI
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Milli Eğitim Vakfı Fatih İlkokulu´nda düzenlenen 2019-2020 eğitim öğretim yılı “İlköğretim Haftası Kutlamaları”na katılan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, programa katılan öğrencilere, öğretmenlere ve velilere eğitimin ne denli önemli olduğunu anlattı.
TELEFONLA GÖRÜŞEBİLMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR
TELEFONLA GÖRÜŞEBİLMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYORLAR
Muş merkeze bağlı Yukarısızma ve Çiçekli köyündeki vatandaşlar, şebekeleri çekmediği için 3-4 kilometre yol yürüyerek dağın tepesinde telefonla görüşmeye çalışıyor.
VALİ GÜNDÜZÖZ: “O ÇOCUKLAR DA OKUYABİLİRDİ”
VALİ GÜNDÜZÖZ: “O ÇOCUKLAR DA OKUYABİLİRDİ”
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Diyarbakır´da çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan annelerin gözü yaşlı beklediğini belirterek, “O çocuklar da okuyabilirdi” dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TAZİYE ZİYARETİ
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TAZİYE ZİYARETİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Suat Hayri Aka´nın vefat eden babasının taziye ziyaretinde bulundu.
KARADAĞ, III. TARIM VE ORMAN ŞURASI´NA KATILDI
KARADAĞ, III. TARIM VE ORMAN ŞURASI´NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Orman Genel Müdürlüğü´nde düzenlenen III. Tarım ve Orman Şurası Grup Başkanları toplantısına katıldı.
MALAZGİRT´TE MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ
MALAZGİRT´TE MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ
Muş´ta milli takım altyapısını oluşturmak için 2006 doğumlu sporcuların katılımıyla seçmeler yapıldı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
2019-2020 eğitim öğretim yılı “İlköğretim Haftası Kutlamaları” Milli Eğitim Vakfı Fatih İlkokulunda düzenlenen törenle kutlandı.
MUŞ BELEDİYESİ EKİPLERİNİN 3 SAATLİK AT KURTARMA OPERASYONU
MUŞ BELEDİYESİ EKİPLERİNİN 3 SAATLİK AT KURTARMA OPERASYONU
Muş´un Kale Bağlarındaki 4 metrelik yüksek bir alandan yuvarlanıp sıkışan at, belediye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu çıkarıldı.
SUNGULU GENÇLER DOYASIYA EĞLENDİLER
SUNGULU GENÇLER DOYASIYA EĞLENDİLER
Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün hayata geçirdiği “Mobil Gençlik Merkezi”nin bu sefer ki durağı Sungu Eğitimciler Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.
YURTTUTAN KÖYÜ KAZI GÖLETİ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
YURTTUTAN KÖYÜ KAZI GÖLETİ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kısa bir süre önce başlatılan Yurttutan Köyü Kazı Göleti çalışması tamamlandı.
VARTO´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ
VARTO´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ
Varto ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle başladı.
MUŞ´TA “TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ” DÜZENLENDİ
MUŞ´TA “TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ” DÜZENLENDİ
Muş Valiliğince organize edilen "Teröre Lanet Yürüyüşü" etkinliğine çok sayıda kişi katılarak, terörü lanetlediler.
TERÖRÜN İZİNİN SİLİNDİĞİ BÖLGELER ASFALTLANIYOR
TERÖRÜN İZİNİN SİLİNDİĞİ BÖLGELER ASFALTLANIYOR
Muş´ta güvenlik güçlerince gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terörden temizlenen bölgelere devlet hizmet götürmeye devam ediyor.
BALIKESİRLİ ÖĞRENCİLER MUŞ´U GEZDİ
BALIKESİRLİ ÖĞRENCİLER MUŞ´U GEZDİ
“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Muş´a gelen Balıkesirli öğrenciler ve öğretmenleri, ilin tarihi kültürel ve tarihi yerleri tek tek gezerek buralar hakkında bilgi sahibi oldular.
MUŞLU SPORCULAR BOKS MÜSABAKASINDA DERECE YAPTI
MUŞLU SPORCULAR BOKS MÜSABAKASINDA DERECE YAPTI
Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığının 2019 yılı faaliyet programında yer alan Alt Minik Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası oynanan final müsabakalarıyla sona erdi.
YETİM ÇOCUKLAR MŞÜ´DE DOYASIYA EĞLENDİ
YETİM ÇOCUKLAR MŞÜ´DE DOYASIYA EĞLENDİ
Muş İHH Derneğinin “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında, ilimizdeki yetim çocuklar için Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde uçurtma şenliği düzenlendi.
EĞİTİM BİR SEN İSTİŞARE VE DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
EĞİTİM BİR SEN İSTİŞARE VE DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Muş Eğitim Bir Sen Şubesince, istişare ve divan toplantısı gerçekleştirildi. Sendika binasında gerçekleşen toplantıya, çok sayıda Eğitim Bir Sen ailesine mensup öğretmenler katıldı.
 MUŞ VAKFI´NIN VERECEĞİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
MUŞ VAKFI´NIN VERECEĞİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (Muş Vakfı), maddi durumu iyi olmayan ve Muş kütüğüne kayıtlı olan üniversite öğrencilerine vereceği burs başvuruları başladı.
OBİY-DER´DEN 100 ÖĞRENCİYE YARDIM
OBİY-DER´DEN 100 ÖĞRENCİYE YARDIM
Ömer Baran Yel İnsanı Yardım Derneği (ÖBİY-DER), tarafından 100 öğrenciye kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
ŞEHİT DİGER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ
ŞEHİT DİGER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ
Diyarbakır Kulp İlçesi kırsalında PKK´lı teröristlerce daha önce düzenlenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda şehit olan 7 kişiden biri olan Muşlu Sinan Diger için Muş´ta tören düzenlendi.
PATLAMANIN BÜYÜKLÜĞÜ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI
PATLAMANIN BÜYÜKLÜĞÜ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI
Diyarbakır´da, terör örgütü mensuplarınca önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 kişi şehit oldu. Patlamanın büyüklüğü gün ağarınca ortaya çıktı.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
Muş Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez İlçeleri ve Köylerine Ait Lojman Binalarının Zemin Etüt ve Geoteknik Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrınt
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Motorin Diğer 20000 Litre Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 2500 Litre Satım Alım İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
 SAĞLIK BAKANLIĞI  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
3 KISIM BAKIM ONARIM VE DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Merkez Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Doğalgaza Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli-araç-iş makinalarında kullanılmak üzere motorin alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer alma
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
Muş Alparslan Üniversitesi Giriş Kapısı ve Çevre Düzenlenmesi Geçici Kabul Eksikliklerinin Yüklenici Nam ve Hesabına Yaptırılması yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ay
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI DOĞALGAZ DÖNÜŞÜMÜ İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
TELERADYOLOJİ YÖNTEMİYLE RADYOLOJİK RAPORLAMA HİZMETİ ALIMI hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mal satışa çıkarılmış olup:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
6 Kalemden Oluşan 1 KAT Asfalt Sathi Kaplama İçin Konkasör Malzemesi Temini alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞI
MUŞ HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞI
Muş Hava Meydan Komutanlığına ait aşağıda cinsi, tahmini miktarı ve tahmini bedeli belirtilen BİÇİLMEMİŞ VAZİYETTE YABANİ OTLARIN satış işinin aşağıda belirtilen parasal tutar üzerinden 3212 sayılı kanun çerçevesinde GÖTÜRÜ BEDEL, KAPALI TEKLİF - AÇIK AR
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
MUTFAK GEREÇLERİ VE EV EŞYALARI ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Pen Asfalt Nakliyesi Hizmet Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI  MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE BAĞLI BİRİMLERDE GÖREV YAPAN SÜREKLİ İŞÇİLERE 2019 YILI YAZLIK VE KIŞLIK GİYİM EŞYALARI ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kapsamında Kısmi Zamanlı Hizmet Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
DOLAR
5.7227
EURO
6.3038
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1922 Erdek,Biga Yenice ve Mahmudiye`nin kurtuluşu.
2006 Bu akşam BERAAT GECESİ`dir. Kandiliniz Mübarek olsun!