Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

İL GENELİ SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ve Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün düzenlendiği iki günlük il geneli satranç turnuvası tamamlandı.

Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ve Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliği ile iki günlük düzenlenen satranç turnuvası tamamlandı. Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Turnuva sonrasında dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi programına; Muş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü Kurucusu Serdal Arslan ile Bekir Gülsarı, Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin, öğrenciler ve veliler katıldı.  Turnuva sonunda derece yapan sporculara ödülleri takdim edilerek, başarılar dilendi. Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ve Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliği ile iki günlük düzenlenen satranç turnuvası ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü Kurucusu Serdal Arslan, turnuvaya yoğun bir katılımın olduğunu ve bundan ötürü de çok sevindiklerini kaydetti. Arslan: ?Hafta sonu okulumuzda, Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ve okulumuz işbirliği ile iki günlük düzenlenen satranç turnuvası sona erdi. Hafta sonu Mili Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Metin Aksu ve Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin´in de katılımıyla gerçekleştirdiğimiz il geneli satranç turnuvasında derece yapan sporcularımıza ödüllerini takdim ettik. Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Satranç sporu çocukların zeka gelişimi açısından son derece önemli bir spor dalıdır. Bizde bu bağlamda satranç sporunu çocuklarımıza ve gençlerimize öğretmek ve sevdirmek amacıyla böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik. Başta  bu yarışmayı okulumuz işbirliği ile düzenleyen Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin´e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler´e ve turnuvada hem bizi hem de sporcularımızı yalnız bırakmayan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin Aksu´ya teşekkür ederim. Çok güzel bir etkinlik oldu. İnşallah bu tür sportif etkinlikler ilimizde daha da yaygınlaşır? dedi.

Gençlerimiz Satranç Turnuvasına Yoğun İlgi Gösterdiler

Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ve Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliği ile iki günlük düzenlenen satranç turnuvasına gençlerin büyük ilgi gösterdiğini belirten Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilcisi Kasım Demircin de, turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek başarılar diledi. İki günlük bir satranç sporu etkinliği ile gençlerin güzel vakitler geçirdiğini ifade eden Demircin: ?Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliği ile il geneli satranç turnuvamızı tamamladık. Dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ederiz. Satranç oyununu fazlasıyla önemsiyorum. Bu vesileyle her aile çocuklarını satranç oynamaya teşvik etmeli. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklar için satranç oyunu çok önemli. Küçük yaşlarda satranç oyununu oynayan çocuklar, sayısal zekâ bakımından oldukça geliştiği bilinir.  Bu bağlamda Muş´ta da satranç sporuna her geçen gün ilginin arttığını gözlemliyoruz. Bu da bizi fazlasıyla sevindiriyor. Böyle faydalı bir sporun gelişmesi tabana yayılması mutluluk verici. İki gün Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nde süren turnuva, takımlar arasında çekişmeli ve heyecanlı geçti. Turnuvada dereceye giren veya giremeyen tüm sporcularımıza katılımlarından ötürü teşekkür ederim. Sporcularımıza başarılar dilerim.  Müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara hediyeleri verildi? ifadelerini kullandı.

Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği ve Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü´nün işbirliği ile iki günlük düzenlenen satranç turnuvası hediye takdimi ile sona erdi.