Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“İLÇEMİZDE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLMELERİ YAPILACAKTIR”

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için ek ders ücret karşılığı ücretli öğretmen görevlendirme başvurusunun 23 Temmuz’da başladığını ve başvurunun 6 Ağustos’a kadar süreceğini belirtti.

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ek ders ücret karşılığı ücretli öğretmen alımı için duyuruda bulunuldu. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılı ücretli öğretmen görevlendirilmesi başvurularının 23 Temmuz Perşembe günü e-devlet şifresi sistemi üzerinden başladığını ve başvuruların 6 Ağustos Perşembe gününe kadar süreceğinin altını çizdi. Müdür Tunçel: “Öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine görevlendirilmek ve öğretmen ihtiyacı bulunan okullarımızda öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır. Başvurular 23 Temmuz Perşembe günü başladı ve 6 Ağustos Perşembe gününe kadar sürecek. 06 Ağustos 2020 tarihinden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 2020-2021 eğitim öğretim yılı için başvurular, E-devlet üzerinden ve online ön başvuru formu üzerinden alınacaktır. E-Devlet üzerinden 2020-2021 eğitim öğretim yılı için başvuru yapılmamışsa görevlendirme yapılmayacaktır” dedi.

Başvuru Şartları

2020-2021 eğitim öğretim yılı için ek ders ücret karşılığı için ücretli öğretmenliğe başvuranlardan aranan şartlar hakkında da bilgi veren Müdür Tunçel: “Başvuruda bulunmak isteyen öğretmen adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmamalı, öğretmenlik mesleğini yapmasına engel herhangi bir suç işlememiş olmaması gerekir. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak (Askerliğini yapmış, muaf veya ertelemiş olmak), yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar, öğrenimlerinin yurt içindeki yükseköğretim kuramlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.  Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Lisans Programlarından birinden ve Çocuk Gelişimi önlisans programından mezun olmak, ihtiyaç duyulması halinde diğer programlardan mezun olmak. Değerlendirme ve görevlendirme öncelik sırası: lisans programlarından eğitim fakültesi mezunları, fen edebiyat fakültesi mezunları (Formasyon Belgesi Olanlar), fen edebiyat fakültesi mezunları, önlisans programlarından; çocuk gelişimi programı mezunları, yukarıda belirtilen programların dışında bir programdan mezun olanlar ihtiyaç duyulması halinde değerlendirilecektir. Okul Öncesi eğitimi öğretmen görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelgesi) doğrultusunda yapılacaktır. Değerlendirme sonrası görevlendirilmesi uygun bulunanlar SMS, Telefon v.b iletişim araçları ile bilgilendirilecek ve belirtilen belgeler ile birlikte Müdürlüğümüz Atama Şubesine gelerek müracaatta bulunacaktır. Fotokopisi istenen belgeler aslı ile beraber getirilecek, aslı kontrol edildikten sonra fotokopileri teslim alınacaktır. İstenen belgeler mavi bir şeffaf dosya içerisinde teslim edeceklerdir. Görevlendirmeler okullardan gelen ihtiyaç listesine göre yapılacaktır. Görev alacak olan öğretmenler mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır. Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup, ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir. Görevlendirildiği halde 3 gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır. Başvuru sonuçları, Müdürlüğümüzce görevlendirilenlere bildirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılında kendisine görev verilenlerden, verilen göreve gitmeyenlere ya da başlamayanlara, söz konusu eğitim öğretim yılı sonuna kadar görev verilmeyecektir. Görevlendirilen okula öğretmen atanması, öğretmen görevlendirilmesi, askerlik dönüşü, izin dönüşü göreve başlama v.b durumlarda görevlendirme sonlandırılacaktır. Yanlış beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Bütün bilgiler sisteme girilen bilgilerle aynı olmalıdır. E-Devlet üzerinden başvuru yapılırken mutlaka aktif bir e-posta adresi girilmelidir” ifadelerine yer verdi.