“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

?İLÇENİN KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLECEK?

Bulanık İlçesi´nde altyapı çalışmaları devam ediyor. İlçede devam eden altyapı çalışmalarını yerinde denetleyen Bulanık Belediyesi Eş Başkanı Adnan Topçu, altyapı çalışmaları ile ilçenin kanalizasyon sorunun çözüleceğini söyledi.

Bulanık Belediyesi Eş Başkanı Adnan Topçu, ilçede devam eden altyapı çalışmalarını yerinde denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaların gidişatı ile ilgili firma yetkililerinden bilgi alan Eş Başkan Topçu, çalışmaların kısa sürede bitirilmesi ve titizlikle yapılması talimatı verdi. Altyapı çalışmalarının sonunda üstyapı çalışmalarına da başlayacaklarını belirten Topçu, çalışmaların sona ermesinin ardından ilçenin yaşanılır bir ilçe konumuna kavuşacağını kaydetti. Topçu: ?Altyapı kolektör hatlarının bağlantı noktaları yerinde test edildi. Belediye bünyesinde yürütülen, ilçenin en büyük sorunu olan altyapı çalışmalarının 200´lük ve 800´lük kolektör hatlarının yapım işini yerinde inceledik. Yüklenici firma çalışanlarından ayrıntılı bilgi aldık ve yerinde incelenen içme suyu çalışmaları için yapılan kazıların başında durarak bu zor sürecin kısa sürede tamamlanması adına gereken iş hassasiyetinin gösterildiğini ifade ettik. Şehrin altyapı toplayıcı hattı olan 800´lük kolektör hat, Körsu Deresi boyunca devam edip arıtmaya ulaşacak. Böylece toplayıcı hat, sayesinde şehrin kanalizasyon sorunu çözülecek. Gümüşpınar Köyü´nden isale hattı ile ilçeye getirilen su sayesinde çalışma aşamaları tamamlandıktan sonra ilçe halkının rahat edecek. İlçe halkımızdan elimizden olmayan nedenlerden dolayı yaşanılan su sıkıntıları için özür diliyoruz. Bu zorlu sürecin farkındayız. Sezon bitmeden bu çalışmaların büyük çoğunluğunu tamamlamayı hedefliyoruz? dedi. İlçe halkı ise, çalışmalardan memnun olduklarını ancak işin biraz daha hızlandırılması gerektiğini söylediler.

?Depolarının Yapım Aşamaları Tamamlanıyor?

İlçeye kazandırılacak olan su depolarının yapım aşamalarının tamamlandığını ifade eden Eş Başkan Topçu: ?İlçe merkezinde içme suyu dağıtımı için inşa edilen 2 bin m3 ve 4 bin m3´lük su depolarının yapım aşamaları tamamlamıyor.Kültür ve Şehitlik Mahallesi sınırlarında yer alan inşaat halindeki depoları da denetledik. Yapımını üstlenen yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldık. Kaba inşaatları tamamlanan su depolarında klor bakımı için yapılacak olan klor takip manevra odaları, içme suyu isale hattının tamamlanmasıyla hizmete açılacak.Yapımı tamamlanacak 6 binlik su depoları sayesinde ilçenin genel içme suyu sorunu çözüleceğini belirten belediye teknik ekipleri, ince inşaatın bitmesinin ardından mekanik sistemlerin kurulacağını ve depolarda verilecek olan içme suyunun testinin yapılacağı bilgisini paylaştılar.Altyapı çalışmaları teknik ekiplerimiz ile birlikte kontrollerini günün bütün saatlerinde yerinde kontrol ediyoruz. Hatların geçtiği yollardan kilitli parke taşların yapımına başladık. Altı binlik su depolarımız bitme aşamasına geldi. İnşallah bu sene su sorunumuzu hal edeceğiz. Bozulan yolların bir kısmını da bitirmeyi planlıyoruz. Çalışmalardan kaynaklı halkımıza vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz? diye kaydetti.