Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

İSKAN KONUTLARININ HAK SAHİPLERİYLE TOPLANTI YAPILDI

Çevre ve Şehircilik Muş İl Müdürü Mehmet Sevmiş ve Proje Yapım Şube Müdürü Mehmet Ferit Sözen, Bulanık ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan iskan konutlarının hak sahipleri ve muhtarlarla Bulanık İlçesinde bir toplantı gerçekleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Bulanık İlçesi´nde yapılan iskan konutlarının hak sahipleri ve muhtarlarla bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Muş İl Müdürü Mehmet Sevmiş ve Proje Yapım Şube Müdürü Mehmet Ferit Sözen, konutların yapılmasında hiçbir engelin kalmadığını söylediler. Gerçekleşen toplantıda iskan sahiplerine ve muhtarlara hitap eden Çevre ve Şehircilik Muş İl Müdürü Mehmet Sevmi: Bakanlığımızca Bulanık İlçesi´nde yapılan iskan konutlardaki tüm eksiklikler giderildi ve vatandaşlarımızın konutlarına yerleşmelerinin önünde hiçbir engel kalmadı. Yapılan son tadilatlardan sonra yaklaşık 10-15 gün içerisinde konutlar hak sahiplerine teslim edilecek. Bundan sonraki aşamada konutlarda meydana gelecek tahriplerden, yağmalardan sorumlu olmayacağımızı belirmek isterim? dedi.

Hak Sahipleri de Sorunlarını Dile Getirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Bulanık İlçesi´nde yapılan iskan konutlarının hak sahipleri ve muhtarlar ise, sorunlarını dile getirerek, konutlara giden yolun yapılmasını talep ettiler.  Toplantı sonrasında konuyla ilgili bir açıklamada bulunan hak sahipleri: ?İskan Konutları; Bulanık Şehitlik Mahallesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hak sahiplerine verilmek üzere yapıldı. Konutlar hak sahiplerine yaklaşık 2 yıl önce teslim edildi. Ancak konutların bulunduğu yerin merkezden uzak olması, yollarının olmaması ve merkezi ısıtma sistemi gibi problemlerden dolayı hiçbir hak sahibi taşınmadı. Boş ve şehirden uzak olan konutlar zamanlar art niyetli kişilerin ve hırsızların hedefi haline geldi. Konutlarda çok büyük tahripler yapıldı. Neredeyse tüm dairelerin kapıları kırıldı, su ve elektrik tesisatları tamamen çalındı veya tahrip edildi. Burada 60´ın üzerinde devlete ait konut da bulunmaktadır. Vatandaşların talebi doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu konutları hak sahiplerine kesin teslimatı için tekrar tadilata aldı? diye belirttiler.