Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF ortaklığında uygulanan kapsayıcı eğitim seminerleri, Muş Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde 180 okul yöneticilerinin katılımıyla devam ediyor.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda okul yöneticilerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi eğitimi semineri ikinci gününde de yoğun bir katılımla devam etti. Pazartesi günü Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milli Eğitim Bakan Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Sever ve İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin´in katılımıyla başlayan kapsayıcı eğitim semineri, dün de devam etti. Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda 5 gün sürecek olan eğitim semineri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, kapsayıcı eğitim seminerinin kişisel gelişime katkı sağladığına ifade ederek, şunları söyledi: ?Biz bu eğitimi kendi gelişimimiz için yapıyoruz. Biz bu eğitimleri aldıkça kendi tekâmülümüzü sağladıkça, tecrübe edindikçe bize emanet edilen çocuklar bundan fayda görecek. Biz kendimizi geliştirdikçe yanımızdakiler de o bilginin bereketinden faydalanır. Onun için idareciler olarak burada aldığınız eğitimle edindiğiniz bilgiyi öğretmenlerimiz sizde görecek, öğrencilerde öğretmenlerinde görecek. Ben bu seminerin hayırlı olmasını diliyorum, gerçekleşmesinde emeği geçen idareci ve formatör arkadaşlara teşekkür ediyorum? diye belirtti.

Pazartesi günü yoğun bir katılımla açılışı yapılan 2023 eğitim vizyonu kapsamında  yapılan kapsayıcı eğitim seminerine Muş merkezde görev yapan 180 okul müdür yardımcısının katılacağı ve eğitimin ise beş gün süreceği belirtildi.