KARDEŞLİK PLATFORMU´NDAN ‘BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK
Muş Kardeşlik Platformu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatıyla başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”na tam destek verdiklerini açıkladılar.
Tarih: 14.10.2019 03:29:11

‘Barış Pınarı Harekâtı´na Muş Kardeşlik Platformu´ndan tam destek geldi. 9 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 16.00´da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın verdiği talimat sonrasında Suriye´nin kuzeyinde başlayan ‘Barış Pınarı Harekatı´ kararlı bir şekilde devam edilirken, harekata sivil toplum kuruluşları tam destek verdiklerini açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetlerin, PKK/YPG terör örgütüne yönelik Suriye´nin kuzeyinde gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Harekatı´ ilgili bir açıklamada bulunan Muş Kardeşlik Platformu, ‘Barış Pınarı Harekâtı´nın, bin yıllık kardeşliği kurtarmaya yönelik en hayatî hamle olarak nitelendirdi. Konuyla ilgili Platform tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye ve Suriye topraklarının unutulmaz iki büyük devlet adamı, Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Muhammed Alparslan ile Eyyûbî Hükümdarı Selahaddîn´in şerefli evlatları, İslam dünyası üzerinde oynanan büyük oyunları, bugün tarihin en stratejik hamlesi ile boşa çıkarmıştır. Muş Kardeşlik Platformu olarak; ülkemizi çevrelemek, milletimizi cendereye alıp havasızlıktan öldürmek isteyen mihraklara karşı milletimizin şanlı tarihini hatırlatmakta hiçbir tereddüt göstermeyeceğimizin son örneği olan ‘Barış Pınarı Harekâtı´nı tüm kalbimizle destekliyor, kahraman ordumuza muzafferiyetler diliyoruz. Ülkemizin her köşesinde yüreği vatan sevgisiyle çarpan kurum ve kuruluşlarımızı, gönüllü teşekküllerimizi ve ferdan ferda her vatandaşımızı bu harekâta destek vermeye davet ediyoruz. Değerli Muş halkı, asırlardır Anadolu topraklarının hâkimi olan milletimiz, son 300 yıldır sömürgeci güçlerin, Siyonist emellerin ve bu emellere alet olan kuklaların örtük ya da açık operasyonlarına maruz kalmıştır. “Kimi Hindû kimi yamyam kimi bilmem ne belâ/Hani tâûna da züldür bu rezil isti´lâ” diyen Akif´in kimliklerini açık ettiği bu işgal sürüsü, bundan 100 yıl önce en büyük dersini Anadolu´nun yalın ayaklı, elleri nasırlı Mehmetçiğinden almış ve yenilmez denilen gemilerini denizlerimizde, mağlup edilemez denilen askerlerini topraklarımızda bırakarak çekilmek zorunda kalmıştır. Çanakkale´de Anzakları, Cezayir´de lejyonerleri kullanan emperyalist zihniyet, Kuzey Suriye´de eli kanlı terör örgütlerini harekete geçirerek vekâlet savaşları ile sonuç almak, tarih yazılırken ülkemizi devre dışı bırakmak, topraklarımızda cetvelle sınırlar çizmek ve Siyonist devletçikler kurarak Anadolu çocuklarının asırlık yürüyüşüne “Dur!” demek istiyor. Ancak tarihe “Dur!” ya da “İlerle!” diyecek ulvî mefkûre, ancak tarih yapmaya muktedir milletlerin ruhunda bulunur. Asker ocağını Peygamber yuvası, sefere çıkmayı gazâ, can vermeyi şehadet bilen cengâverlerin, ölümü de tebessümle karşılayacağını anlamayan bu gafiller, “Yılmam ölümden, yaradan, askerim/Orduma gazi dedi Peygamberim/Bir dileğim var, ölürüm isterim/Yurduma tek düşman ayak basmasın…” diyen fedakâr milletimizin, topraklarına göz dikenlerin gözlerine diken dolduracağını unutmuş görünüyorlar” denildi.

“İslam, Adı Üzerinde Barış Dinidir”

“İslam, adı üzerinde barış dinidir” diye belirtilen açıklamanın devamında: “İslam, etnik kökenine ya da inanç aidiyetine, coğrafî mensubiyetine ya da siyasî görüşüne bakmaksızın tüm insanları barışın tarafı olmaya davet eden dindir. Müslümanlar tarihleri boyunca savaşın taraftarı olmamıştır, olamaz! İki Müslüman karşı karşıya geldiğinde ölenin de öldürenin de cehennemde olacağını söyleyen Hz. Peygamber, hayatının hiçbir döneminde hiçbir topluma saldırmamıştır. Bu sebeple Hz. Peygamber´in tüm savaşları savunma savaşıdır. Ancak merhamet ve barış dini olan İslam, harp kaçınılmaz hale geldiğinde müntesiplerinin şecaat ve cesaret sahibi muharipler olarak en ön saflarda savaşa katılmalarını ister. Hz. Peygamber. “Ey Müslümanlar! Düşmanla karşılaşmayı istemeyin. Allah´tan hep selamet ve afiyet dileyin. Ancak eğer savaşmak zorunda kalırsanız o zaman da sabırla gerekeni yapın. Bilin ki cennet kılıçların gölgesi altındadır.” Buyurmaktadır. Asırlık İslam devletlerinin son sığınağı, hilafet sancağının son emanetçisi, mazlum Müslümanların tek hamisi Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İslam´ın muzaffer ordusu unvanını koruyacaktır. 15 Temmuz alçak darbe girişimiyle yok oluşun eşiğinden dönen ülkemiz, hain darbecilere inat din, iman, vatan ve bayrak sevdasını yüreklerine işlemiş gençleriyle yeniden tarih yazmaya başlamıştır. İçine sızmış FETÖ´cülerin, bebek katili PKK/YPG/PYD´nin tüm oyunlarına rağmen dimdik ayakta kalan devletimiz, Afrin ve Azez´de kahraman ordumuz eliyle bölgesel ve küresel güçlere vurduğu darbelerin bir yenisini bu sefer Fırat´ın doğusunda vurmak ve terör unsurlarını bütünüyle tasfiye etmek için bir gece ansızın Suriye topraklarına girmiştir. “Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi / Senin uğrunda ölen ordu budur yâ Rabbi / Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın / Gâlib et, çünkü bu son ordusudur İslâm´ın” diye belirtildi.

“Öfkemizi Kabartan da İçerideki Hainlerdir”

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu halde, vatanını bölücü ve ayrıştırıcı politikalarla kaosa sürüklemek isteyen içerideki hainlerin öfkelerini kabarttığını açıklayan Muş kardeşlik Platformu: “Bizi yürekten yakan, kadim tarihi bağlarımızı kökünden sarsmaya sebep olabilecek şey; Büyük İblis Amerika, Sinsi Şeytan İngiltere, eli kanlı Fransa ve peygamber katili geçmişiyle İsrail´in bölgede katliamlara, acılara ve gözyaşına zemin hazırlayan politikaları değildir. Bizi esas derinden yaralayan; Kâbe´ye ve Hz. Muhammed´in aziz na´şına ev sahipliği yapan Suud´un, Hz. Musa ile Hz. Yusuf´un mirasçısı Mısır´ın ve onlara akıl hocalığı yapan Birleşik Arap Emirlikleri´nin işbirlikçi tutumlarıdır. Bugün Suud yönetimi Ebu Bekirlerin, Ömerlerin mirasını bir yana atarak Haccâc gibi ve Yezid gibi zalimlerin yolunu yol edinmiştir. Hz. Musa ve Hz. Yusuf´a sırtını dönen Mısır yönetimi, Enver Sedat ve Hüsnü Mübarek gibi diktatörlerin ideallerine hizmet eder hale gelmiştir.  Öfkemizi kabartan diğer bir husus, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu halde, vatanını bölücü ve ayrıştırıcı politikalarla kaosa sürüklemek isteyen içerideki hainlerdir. Yıllardır Kürt halkının saf duygularını istismar ederek erkeklerini dağlarda katleden, kızlarını mağaralarda telef eden terör örgütü ile onun şehirdeki sözcüleri durumundaki siyasetçiler, sanatçılar ve düşünürler, Türkiye´nin meşru müdafaa hakkını sorgulamaya ve uluslararası mahfillerde ülkemizi bir üçüncü dünya devleti olarak lanse etmeye çalışmaktadır. “Türkiye´nin Suriye´de ne işi var?” diyenlere, “Diyarbakır´da zılgıtlar eşliğinde linç edilen Yasin Börü ve arkadaşlarının; Nusaybin´de YPG´li teröristler eliyle katledilen 9 aylık Muhammed Ömer Saar´ın toprak altında ne işi var?” diye sormak isteriz. “Diyarbakırlı anneler HDP İl Başkanlığı önünde ne geziyor?” diyenlere, “Amerikalılar Aynu´l-Arab´da akraba ziyaretine mi geldiler?” diye sormak isteriz. “YPG Fırat´ı geçecek, siz de mal mal bakacaksınız.” diyenlere, “Türkiye Fırat´ın doğusuna geçecek; YPG ve siz yerli işbirlikçileri de ağlayarak izlemek zorunda kalacaksınız.” demek isteriz. Yüz yıldır çıkmış olduğu tarihî yürüyüşünden bir adım geri atmayan Türkiye Cumhuriyeti, atalarından emanet aldığı hak ve adalet sancağını sorumlu olduğu İslam coğrafyasında kıyamete kadar dalgalandıracaktır inşallah. “(Ey inananlar!) asla gevşeklik göstermeyin ve hüzne kapılmayın! Çünkü gerçekten Allah´a inanmış iseniz başkaları değil, ancak sizlersiniz üstün olan!” âyet-i kerimesine uygun biçimde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimiz, bölgesinde ve dünyada iddia sahibi olmaya devam edecektir.

Elhamdülillâh yâ Allah! Hayırlar fethola, şerler defola! Şehitlerimize rahmet, gâzîlerimize selamet ola! Milletimiz huzur ile berhudâr, devletimiz adl ile tâ kıyamet pâyidar ola! Ordularımız düşmana gâlip, düşmanlarımız kahr ile mağlûb ola! Ey asâkir-i Muhammediye, iradeniz kavî, kılıcınız keskin ola! Gazânız mübarek ola!” ifadelerini kullandı. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!
YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!
Türkiye´de 2008 yılında uygulamaya konan kapalı alanlarda sigara içme yasağının denetimlerindeki eksiklikler sebebiyle, kapalı alanlarda da giderek sigara içilebilir hale geldi.
VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMALARI İSTENDİ
VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMALARI İSTENDİ
Alparslan-1 Barajı´nda çalışma yapılacağından ötürü su seviyesinin yükseleceğini belirten Alparslan-1 HES İşletme Müdürlüğü, nehir yatağına yakın yerleşim yerlerinde can ve mal kaybı yaşanmaması için vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı.
“HER 4 BEYİN ÖLÜMÜNÜN SADECE 1´İNDEN ORGAN BAĞIŞI ALINIYOR”
“HER 4 BEYİN ÖLÜMÜNÜN SADECE 1´İNDEN ORGAN BAĞIŞI ALINIYOR”
Muş Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Faysal Şeker, Türkiye´nin, organ nakli operasyonu başarısında dünyanın en ileri ülkelerinden biri konumunda olduğunu ifade etti.
ÖZ KAYNAKLARIYLA 3 KİLOMETRELİK SSB YOL UYGULAMASI YAPTILAR
ÖZ KAYNAKLARIYLA 3 KİLOMETRELİK SSB YOL UYGULAMASI YAPTILAR
Muş Yurt Çimento Fabrikası Müdürü Ahmet Güngör, fabrikanın kaynakları ile Taşoluk Köyü ile fabrika arasındaki 3 kilometrelik yolda Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) yol uygulaması yaptıklarını ifade etti.
YOZGATLI ÖĞRENCİLER MALAZGİRT´İ ZİYARET ETTİ
YOZGATLI ÖĞRENCİLER MALAZGİRT´İ ZİYARET ETTİ
Yozgat´tan “Biz Anadolu´yuz” projesi kapsamında Muş´a gelen öğrenciler, Malazgirt ilçesini gezdi.
MÜDÜRLERLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
MÜDÜRLERLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Muş´ta ortaöğretim ve özel eğitim kurum müdürleri ile taşımalı eğitim ve Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) işleyişi hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı.
“HER ŞEY ÇOCUKLARIN SAĞLIKLI GELECEKLERİ İÇİN”
“HER ŞEY ÇOCUKLARIN SAĞLIKLI GELECEKLERİ İÇİN”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´nün “Sporla Dolu Dolu Geçen Bir Tatil” sloganıyla başlattığı sportif faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor.
UMUT KERVANI ONLARCA ÇOCUĞUN UMUDU OLDU
UMUT KERVANI ONLARCA ÇOCUĞUN UMUDU OLDU
Muş ilinde yardım faaliyetlerini sürdüren Umut Kervanı Vakfı Muş Şubesi, onlarca yetim ve muhtaç çocuğun umut kapısı olmaya devam ediyor.
ALES/3 SINAVI YAPILDI
ALES/3 SINAVI YAPILDI
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)/3 tüm ülkede olduğu gibi Muş´ta da sorunsuz bir şekilde yapıldı.
“BİR ORGAN BİR UMUTTUR”
“BİR ORGAN BİR UMUTTUR”
Muş Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Faysal Şeker, 3-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Organ Bağışı Haftası kapsamında, Muş Devlet Hastanesi´nde yapılan organ bağışı farkındalık oluşturma çalışması ile organ bağışının önemi hakkında bilgi verdi.
MUŞ´TA PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT SIĞINAK VE MALZEME ELE GEÇİRİLDİ
MUŞ´TA PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT SIĞINAK VE MALZEME ELE GEÇİRİLDİ
Varto ilçesi kırsalında jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak ve malzeme ele geçirildi.
YOZGATLI ÖĞRENCİLER MUŞ´U GEZDİ
YOZGATLI ÖĞRENCİLER MUŞ´U GEZDİ
İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında kentler arası öğrenci gezileri devam ediyor. “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Yozgatlı öğrenciler Muş´a geldi.
KAYMAKAM İLİDİ SARIPINAR BELDESİNİ ZİYARET ETTİ
KAYMAKAM İLİDİ SARIPINAR BELDESİNİ ZİYARET ETTİ
Bulanık Kaymakamı Mehmet İlidi, ilçeye bağlı Sarıpınar Beldesini ziyaret ederek, okulun öğrencilerine hediyeler dağıttı.
VARTOLU ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
VARTOLU ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Varto ilçesindeki Yatılı Bölge Okulu´nun (YBO) Çevre Kulübü üyesi öğrencileri, çevre temizliği kampanyası başlattı.
24 KASIM´DA KÜLLİYEDE MUŞ´U ERGİN TEMSİL EDECEK
24 KASIM´DA KÜLLİYEDE MUŞ´U ERGİN TEMSİL EDECEK
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde vereceği 24 Kasım Öğretmenler Günü Resepsiyonuna, 81 ilden 81 örnek öğretmen temsil edecek.
BAŞKAN ALTIN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
BAŞKAN ALTIN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın, ilçede devam eden çalışmaları yerinde denetleyerek, ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
ÖĞRENCİLER BİR HAFTALIK ARA TATİLE ÇIKACAK
ÖĞRENCİLER BİR HAFTALIK ARA TATİLE ÇIKACAK
2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili 18 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve öğrenciler, bir haftalık ara tatilde birçok etkinlikle tanışacak.
MUŞ´TAKİ ÖĞRENCİLER TERÖR OLAYLARINA KARŞI BİLGİLENDİRİLİYOR
MUŞ´TAKİ ÖĞRENCİLER TERÖR OLAYLARINA KARŞI BİLGİLENDİRİLİYOR
Muş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından yürütülen ‘Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF)´ kapsamında, öğrenciler terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı bilgilendiriliyor.
ÖĞRENCİLER TÜRK BAYRAĞI VE POLİS PORTRELERİ ÖNÜNDE SELAMA DURDU
ÖĞRENCİLER TÜRK BAYRAĞI VE POLİS PORTRELERİ ÖNÜNDE SELAMA DURDU
Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi´nde eğitim öğretim gören öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilimiz merkezinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü´ne ait 57 metre uzunluğundaki ihata duvarına işledikleri Türk bayrağı ve polis porteleri önünde selama durdu.
REKTÖR POLAT MUŞ İLDER´İN KONUĞU OLDU
REKTÖR POLAT MUŞ İLDER´İN KONUĞU OLDU
Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği´nin (Muş İLDER), her ay gerçekleştirdiği “KonuşMuş” söyleşi programının kasım ayı konuğu Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat oldu.
 GENÇLER "FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ" GERÇEKLEŞTİRDİ
GENÇLER "FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ" GERÇEKLEŞTİRDİ
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençler, Bahçeşehir Koleji bahçesinde fidan dikimi yaptı.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
7 Kalem Spor Malzemesi Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
Çevre Aydınlatma Sistemi Revizesi için NYY Kablo,LedArmatür,Menhol,Koriger Boru alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli araç-iş makinelerinde kullanılmak üzere Akaryakıt (Motorin) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Akaryakıt Alımı (Benzin-Motorin) mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer al
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI  MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MUŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İLİ ZİYARETÇİ MEMNUNİYETİNİN VE GELİŞME PLANLARININ İZLENMESİ PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntıl
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Lojman Onarım İşi (Zafer Mahallesi Lojmanları Doğalgaz Dönüşüm) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
Kömür (Portakal Tipi) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
KORKUT MERKEZ VE KÖYLERDE DAĞITILACAK 4950 TON KÖMÜRÜN NAKLİYE BOŞALTMA VE YÜKLEME İŞİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
Muş Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez İlçeleri ve Köylerine Ait Lojman Binalarının Zemin Etüt ve Geoteknik Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrınt
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Motorin Diğer 20000 Litre Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 2500 Litre Satım Alım İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
 SAĞLIK BAKANLIĞI  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
3 KISIM BAKIM ONARIM VE DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Merkez Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Doğalgaza Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli-araç-iş makinalarında kullanılmak üzere motorin alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer alma
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1949 İstanbul Radyosunun Yayına Başlaması
1990 Avrupa Güvenlik Ve işbirliği Konferansı (AGİK) Paris Sözleşmesi