“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

KÖY OKULLARINDA OKUYAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA DESTEK

Muş Alparslan Üniversitesi öğrenci topluluklarından Hayırda Buluşanlar Topluluğu, başlattıkları ?Çocuklar Üşümesin? ve ?Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli? projeleri yardım kampanyası kapsamında köy okullarında eğitim öğretim gören öğrencilere giyim

Muş Alparslan Üniversitesi öğrenci topluluklarından Hayırda Buluşanlar Topluluğu, yardım kampanyalarına devam ederek, iki köy okulunda okuyan ihtiyaç sahibi çocuklara destekte bulundular. Topluluğunun gönüllü öğrencileri, ?Çocuklar Üşümesin? ve ?Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli? projeleri kapsamında Korkut İlçesine bağlı Pınarüstü Köyü ve Karekale Köyü okullarını ziyaret ederek, okullarda okuyan öğrencilere kırtasiye malzemelerinin yanı sıra giyim malzemeleri paketlerini dağıttı.  Topluluk üyelerinin öğrencilere yönelik yaptıkları kırtasiye yardımı ile ilgili bir değerlendirmede bulunan MŞÜ Hayırda Buluşanlar Topluluk Danışmanı Hatip Erdoğmuş, yardım çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Erdoğmuş, topluluk gönüllülerinin ?Çocuklar Üşümesin? ve ?Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli? projeleri adı altında ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmeye devam ettiğini ve kendisinin de bu proje çalışmasında yer edindiğini söyledi. Gayelerinin çocukların mutlu olması olduğunu ifade eden Erdoğmuş: ?Üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) olarak köy okullarına yardım elini uzatmaya devam ediyoruz. Topluluk üyelerimiz, ?Çocuklar Üşümesin? ve ?Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli? projeleri kapsamında köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklara; kitap, kırtasiye, giysi ve bot yardımında bulundu. Korkut´a bağlı Pınarüstü Köyü İlkokulunda gerçekleştirilen yardıma Korkut İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nedim Öner ve topluluk gönüllüleri katılım gösterdi. Topluluk üyelerimiz ayrıca Karakale Fatih Küç İlkokulu ve Ortaokulu´na temizlik malzemesi yardımında da bulundu? dedi.

?Çocuklara Yardımları Ulaştırmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz?

Topluluk olarak köy okullarında okuyan çocuklara bot, mont ve kırtasiye yardımında bulunarak, onların mutluluklarına ortak olduklarını belirten Erdoğmuş: ?Hayırda Buluşanlar Topluluğu olarak şu ana kadar birçok köy okulumuza çeşitli yardımları ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kampanyalarımızdaki temel hedefimiz ilimizde ihtiyaç sahibi çocuklar için bot ve mont temin etmektir. Muş´un kışı çok sert geçiyor okula giden çocuklarımızın üşümemesi için bu kampanyayı başlattık. Kampanyamıza destekler sürmekte ve kampanyamızdan daha çok kişinin faydalanabilmesi için hayırseverlerimizden katkı sunmalarını bekliyoruz. Yardım çalışmalarında desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Özellikle üniversitemizden bizlere çok ciddi destekler gelmekte bunun yanında Türkiye´nin birçok yerinden kampanyamıza desteklerin verilmesi de mutlu edici? diye belirtti.

?Biriktirdiğimiz Değil Paylaştığımız Bizimdir?

Muş Alparslan Üniversitesi öğrenci topluluklarından Hayırda Buluşanlar Topluluğunun başlattığı ?Çocuklar Üşümesin? ve ?Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli? projeleri yardım kampanyasında yer alan topluluk üyesi Rabia Ağkan, yapılan yardımlar sonucu çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmenin paha biçilemez olduğunu belirterek şunları dile getirdi: ?Biz Topluluk olarak köy çocuklarımızı sevindirmek adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Yaptığımız yardımlar sonucunda çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmek gerçekten paha biçilmez  bir değer. Bu yüzden onlar mutlu olursa bizler de mutlu oluruz.  Kısacası biriktirdiğimiz değil paylaştığımız bizimdir? ifadesini kullandı.

Minik öğrenciler de, abla ve ağabeylerine yaptıkları yardımlardan ötürü teşekkür ettiler. , ?Çocuklar Üşümesin? ve ?Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli? projeleri kapsamında yapılan yardım kampanyası programı, topluluk üyelerinin öğrencilerle çektirilen  toplu hatıra fotoğrafı  ile sona erdi.