Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?KURSLARIMIZA KATILAN KADINLAR ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR?

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından dezavantajlı kadınlar için açılan halı ve kilim kursu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Abdulbari Aksoy, kurslara katılan kadınların halı-kilim ü

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından dezavantajlı kadınlar için açılan halı ve kilim kursuna katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini üretmeye devam ettiğini kaydeden Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Abdulbari Aksoy: ?Müdürlüğümüz ek hizmet binasında dezavantajlı kadınları hayata kazandıran ve onlara sosyalleşirken emeklerinin karşılığını maddi olarak da kazandıran kurslarımız tüm hızıyla devam ediyor. Emekçi kadınlarımız katıldıkları halı, kilim, aşçılık, ahşap boyamacılığı ve daha birçok kursta birbirinden güzel ürünler üretiyor.  Burada uzun süre yüreğini ortaya koymuş, bu süreci tamamlamaya çalışan kadınlarımızın el emeği ile çıkmış halılarımız var. Kursiyerlerimizin sorunlarıyla da ilgileniyoruz. Kendilerine psiko-sosyal durumlarına ilişkin iletişim kuracak meslek elemanlarımızı görevlendiriyoruz? dedi.

?Birçok Hizmetimizi Halklar Buluşturmaya Devam Ediyoruz?

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak sosyal yardımlar dışında kültürel, sportif ve zihinsel gibi birçok hizmeti halkla buluşturduklarını kaydeden Aksoy, ek binalarında herkese hitap edebilecekleri farklı ve yeni kurslar açarak, gelişimin hayat boyu devam ettiğini göstererek, vatandaşların bu imkanlardan yararlanmasını sağladıklarını söyledi. Müdür Aksoy: ?Kurumumuza bağlı ek binada açılan kurslara yoğun ilginin olması bizleri çok sevindirdi. Müdürlüğümüze bağlı ek hizmet binamızda bayanlara yönelik; kilim, halı, nakış, aşçılık, takı, filografi, bilgisayar destekli nakış, güzellik ve saç bakımı, el sanatları, makina nakışı, ahşap boyama, mefruşat ve okuma yazma, çocuklara yönelik ise; bağlama, satranç, yüzme, ebru, futbol kursları açtık. Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak sosyal yardımlar dışında kültürel, sportif, zihinsel birçok hizmeti halkımızla buluşturuyoruz. Ek hizmet binamızda herkese hitap edebilecek kurslar açarak, gelişimin hayat boyu devam ettiğini göstererek vatandaşlarımızın bu imkanlardan yararlanmasını sağlıyoruz. Bunların yanında vatandaşlarımızın faydalanabileceği kütüphanemiz ve kafeteryamız da bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın bu hizmetlerden yararlanması için her türlü imkanı sağlamaya ve bu hizmetleri oluşturmaya devam ediyoruz? dedi.

?Boş Zamanlarımızı İyi Değerlendirerek Meslek Öğreniyoruz?       

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından açılan halı-kilim kursuna katılan kadınlar ise, kurs sayesinde hem halı-kilim dokumayı öğrendiklerini hem de evde geçen boş zamanlarını değerlendirdiklerini söylediler. Kursa katılan kadınlar: ?Bizler Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından açılan halı-kilim kursuna katılıyoruz. Burada halı-kilimin nasıl yapıldığını öğreniyoruz. Halı-kilim öğrenmenin yanında bir de daha önce evde geçen boş zamanlarımızı burada geçiriyoruz. Kurs sayesinde hem meslek öğrendik hem de boş zamanlarımızı iyi değerlendirerek, yeni arkadaşlıklar edindik. Bizlere böyle bir imkanı sağlayan Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Abdulbari Aksoy olmak üzere tüm kurum çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz? dediler.