Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?KUTLAMALARA 100 BİN KİŞİ KATILDI?

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devlet büyüklerinin katılımıyla gerçekleşen 26 Ağustos Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü etkinlikleri hakkında bir değerlendirmede bulunan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, etkinliklere gösterilen ilgid

Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen Anadolu´nun Fethi 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü kutlama etkinlikleri ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Malazgirt´te Türkiye´nin her yerinde gelen vatandaşların toplandığını ifade eden Vali Gündüzöz, Malazgirt Zaferi kutlamalarına 100 bin kişinin katıldığını vurguladı. Zaferin kutlama etkinliğine katılan 100 bin kişinin Türkiye´nin birlik ve beraberliğini, dosta ve düşmana haykırdığını belirten Vali Gündüzöz, etkinliğe katılan tüm yurttaşlara şükranlarını iletti. Vali Gündüzöz: ?1071 Malazgirt etkinlikleri, pazartesi günü itibariyle kutlandı ve Malazgirt´te Türkiye´nin her yerinden gelen vatandaşlarımız toplandılar. 100 bin kişi Malazgirt tören alanı meydanında Türkiye´nin birlik ve beraberliğini, dosta ve düşmana haykırdılar. Alparslan´ın ruhu, Malazgirt Zaferinin ruhu o günden bu yana nerdeyse bin yıldır yaşıyor ve bunu da çoluğuyla-çocuğuyla, genciyle-ihtiyarıyla, kadını-erkeği ile Cumhurbaşkanımızın riyasetinde pazartesi günü tüm dünyaya haykırdık. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere; devlet büyüklerimiz bu törene katıldılar. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere onun emirleri doğrultusunda törenlerin her yıl daha da güzel geçmesine sağlamaya çalışıyoruz. Törenlerde yine büyük emeği olan Okçular Vakfına teşekkür ediyoruz. Biz Muşlular olarak hepsine şükranlarımızı sunuyoruz. Daha nice bin yıllar bu ülkeyi vatan olarak kullanacağımızı ve birlik ve beraberlik içerisinde tüm insanlığa hizmet edeceğimizi buradan tekrar beyan ediyoruz. Ayrıca ülkemizin her yerinde bu etkinliğe katılan kıymetli yurttaşlarımıza Muşlular olarak şükranlarımızı sunuyoruz? dedi.

?Vatandaşlar Ellerinde Bayrakları, Kalplerinde Vatan Sevgisi İle Bir Arada Bulundular?

Malazgirt Zaferi´nin 948. Yıldönümü etkinliklerine katılan vatandaşların ellerinde Türk bayrakları, kalplerinde vatan sevgisi ile bir araya geldiklerinin altını çizen Vali Gündüzöz: ?Düşünün aradan 948 yıl geçmiş bu ülkenin bizim vatanımız oluşunun çok önemli bir tarihi Malazgirt zaferi. Aradan geçen bu neredeyse bin yıl sonra aynı ruh devam etmekte. Ve Alparslan´ın torunları Malazgirt´te ülkenin dört bir yanından gelerek ellerinde Türk bayrakları, kalplerinde vatan sevgisi bir arada bulundular? diye belirtti.

?Çocuklarımızın Bu Ruhu Tekrar Yaşaması Önemli?

Vali Gündüzöz, Malazgirt Zaferinin kutlamaları ile gençlerin, çocukların bu ruhu tekrar yaşamasının önemli olduğunu ifade ederek şunları aktardı: Vali Gündüzöz, ?Meselenin manevi yönü, milli yönü, kültürel yönü, her şeyin ötesinde. Ama döşünün bir kere Mazgirtte 100 bin kişi geliyor ve 20 bin merkez nüfuslu bir ilçedeki aktiviteye katılıyor. Bu aktiviteler her geçen gün daha da gelişerek devam edecek. Aslında burada tabi ki ekonomik aktivitede önemli ama gençlerimizin, çocuklarımızın bu ruhu tekrar yaşaması önemli. Buradaki tesisler geliştikçe, törenler yapıldıkça tüm çocuklarımız buraya geldikçe, gençlerimiz geldikçe buranın ruhunu da daya iyi yaşayacaklar ve bu vatanın nasıl vatan edildiğini daha iyi görecekler. Bu süreklilik arz edecek, sadece şimdi 3 gün süren etkinlikler 26 Ağustos itibariyle tabi zirve mitingde bitiyor. Onunla kalmayacak bundan sonra her yıl boyunca aynı Çanakkale´de olduğu gibi okullarımız, öğrencilerimiz, gençlerimiz ve büyüklerimiz bir destinasyon olarak Malazgirt´e gelecekler ve burada kalacaklar. Dolayısıyla belki 1-2 günlerini geçirecekler. Bundan sonrası için hem Malazgirt hem de Türkiye açısında bir milli ruhun sürekli canlanması hadisesi gerçekleşecek. Tabi ekonomik boyutu da yıl içerisinde yayılır bir şekilde Malazgirt´e ve muhakkak Muş´umuza önemli katkıları olacak? ifadelerine yer verdi.