“MALAZGİRT ZAFERİ, MUŞLULARIN DEĞİL, TÜM İSLAM DÜNYASININDIR”
Muş Kardeşlik Platformu, son günlerde 1071 Malazgirt etkinlikleri hakkında bazı sosyal medya hesaplarında gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.
Tarih: 19.8.2019 03:18:33

Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında “1071 Malazgirt Etkinlikleri” kapsamında yapılacak kutlamalara gölge düşüren bazı paylaşımlarda bulunulduğunu belirten Muş Kardeşlik Platformu, konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulundu. Malazgirt Zaferi´nin sadece Muşluların olmadığını, esasen tüm İslam dünyasının zaferi olduğunun altını çizen Muş Kardeşlik Platformu: “Malazgirt, Anadolu topraklarını bizlere yurt kılan şanlı ecdadımızın üzerine titrediği ve büyük bir sorumluluk eşliğinde evlatlarına emanet bıraktığı müstesna bir vatan toprağıdır. Bu yıl 948´inci yıldönümünü kutlayacağımız “1071 Malazgirt Zaferi”, İslam dünyasının en büyük tarihî olaylarındandır. Bu zafer sadece Muşluların değil, esasen tüm İslam dünyasınındır. Müslümanlar nezdinde Mekke ve Kudüs gibi itikadî açıdan değerli kadim şehirler bulunduğu gibi İstanbul ve Malazgirt misali İslam fetihlerinin sembol mekânları olan kadim şehirler de vardır. Mekke´de Hz. Muhammed ile doğan İslam güneşinin evvela Hz. Ömer, daha sonra Selahaddin Eyyûbî eliyle Kudüs´te parlaması; Malazgirt Meydanında Alparslan´ın gerdiği yaydan fırlayan okun Fatih Sultan Mehmet eliyle İstanbul´da Bizans´ın kalbine saplanması, özünde tevhidî kaygıların bulunduğu mukaddes bir mefkûrenin tarihteki akislerinden ibarettir. Dolayısıyla “1071 Malazgirt Zaferi”, öncesinde ve sonrasında İslam tarihinin şahit olduğu en güzel birlik ruhu örneklerini içeren hadiselerden müteşekkil bir çatı kavram, Yahya Kemal Beyatlı´nın ifadesiyle Anadolu´nun birliği için bir “Gök Kubbe” mahiyetindedir. Gök Kubbemize sahip çıkmak, ecdadımıza karşı boynumuzun borcu, ulvî bir vazifedir. Bu yüce değerin gerçek sahipleri de bu değere layık olma yolunda samimi gayret gösterenlerdir. Malazgirt Zaferi ana teması ile bugüne kadar uluslararası çapta herhangi bir organizasyona ev sahipliği yapmamış olan ilçemiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın kati iradesiyle ilk olarak 2017 yılında tarihî bir organizasyon ile tanışmış ve devlet himayesine alınan bu organizasyon, yine Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla geleneksel hale getirilmiştir. Bu kararla birlikte olağanüstü büyüklükte yatırımlar ilimize kaydırılmış, bölgenin en geniş milli parklarından birinin ilçemizde kurulmasına karar verilmiş ve Batı´da Çanakkale´nin yüklenmiş olduğu kutsî vazifeyi deruhte etme görevi Doğu´da ilimize tevdi edilmiştir. Etkinlik Meydanında yapılmakta olan çalışmalar tamamlandıkça ilimizin kavuşmuş olduğu devlet yatırımlarının boyutu çok daha yakından görülecektir. “1071 Malazgirt Zaferi Etkinlikleri”ni ülkemizin en büyük kutlamalarından biri haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarlığımızı arz ediyoruz. Öte yandan etkinliklerin alanda başarıyla icra edilmesinde sorumluluk alan Okçular Vakfı´nın değerli mensuplarına ve devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarına Muş halkı adına teşekkürlerimizi sunuyor, bundan sonra da ilimize destek vermeye devam etmelerini kendilerinden talep ediyoruz” denildi.

“1071 Malazgirt Zaferi Bize Birçok Şeyi Hatırlatır”

“1071 Malazgirt Zaferi”, Doğu Anadolu´nun birçok köşesine inci misali dağılmış pek çok

tarihî eseri ve bu eserlerin tanıklık ettiği tarihî hadiseleri bizlere hatırlatır” diyen Muş Kardeşlik Platformu: “Bu zaferin içinde, Selçukluların Pasinler ovasında Bizans´a ilk mağlubiyetini tattırmaları vardır. Bu zaferin içinde, yenilmez şehir efsanesi ile ünlenmiş Ani Kalesi´nin Sultan Muhammed Alparslan tarafından fethi vardır. Bu zaferin içinde, Anadolu´nun tapu belgesi mesabesindeki Selçuklu mezar taşlarına sahip olan Ahlat vardır. En nihayet bu zaferin içinde, 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt ovasında gerçekleşen Malazgirt Meydan Muharebesi ve muhteşem “1071 Malazgirt Zaferi” vardır. Binaenaleyh tarih boyunca Ani Kalesi Pasinler Ovası´nın dava arkadaşı olmuş, Ahlat Mezarlığı Malazgirt Meydanı ile kader birliği yapmıştır. Bundan sonraki yıllarda bu tarihî hadiselerin yaşandığı mekânların da bir arada düşünüldüğü daha kapsamlı kutlamalar serisinin planlanması ve tüm etkinliklerin Malazgirt´teki nihai ve büyük etkinlikle taçlandırılarak tamamlanması en büyük arzumuzdur. “1071 Malazgirt Zaferinin 948´inci Yıl Dönümü Etkinlikleri”nde Muş´un ve Malazgirt´in gölgede kalmaması adına dile getirilen yapıcı eleştirileri istisna etmekle birlikte sosyal medyada yer alan art niyetli paylaşımları Muş Kardeşlik Platformu olarak asla tasvip etmiyoruz. Eleştiri adı altında ilimizin önemli devlet birimlerini, bu birimlerin başındaki bürokratları, ilimizin siyasetçilerini, ulusal ve yerel çapta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını ve ulusal-yerel basın mensuplarını haksız biçimde eleştiren hesap sahiplerini insaf ölçüleri içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz” diye kaydedildi.

“1071 Malazgirt Zaferi Bugünümüzü Ve Yarınımızı Anlamlı Kılan En Önemli Değerimizdir”

“1071 Malazgirt Zaferi” sadece dünümüzü değil, aynı zamanda bugünümüzü ve yarınımızı anlamlı kılan en önemli değerimizdir” diye belirten Platform: “İslam dünyasının, ülkemizin, bölgemizin ve özellikle ilimizin en büyük marka değeri olan “1071 Malazgirt Zaferi” konseptini zayıflatacak, ilimizin ve ilçemizin imajına zarar verecek her türlü tutum ve davranışa, bu etkinliklerde gecesini gündüzüne katarak çalışan yerel ve ulusal unsurların şevkini ve heyecanını kıracak her türlü niyet ve açıklamaya şiddetle karşı çıkıyoruz.  “1071 Malazgirt Zaferinin 948´inci Yıl Dönümü Etkinlikleri” kapsamında Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar, Okçular Vakfı, İl Valiliğimiz ve İlçe Kaymakamlığımız, İl ve İlçe Belediyelerimiz, Üniversitemiz, Selçuklu ve Malazgirt Araştırmaları Merkezimiz ve gönüllü teşekküllerimiz tarafından icra edilecek tüm etkinliklere her mekânda yüksek katılım göstereceğimizi beyan ediyoruz. Bilvesile Ahlat´ta yapılacak olan etkinliklere de Malazgirt meydanındaki etkinliklere de güçlü biçimde destek vereceğimizi ve Muş halkı olarak “1071 Malazgirt Ruhu”na herkesten çok sahip çıkacağımızı kamuoyuna deklere ediyoruz.  İşbu sebeple, bölgenin kaderinde söz sahibi olmaya azmetmiş gönüllüler olarak “1071 Malazgirt Ruhu”nu ve bu ruhun bânîsi Sultan Muhammed Alparslan´ı yerel, ulusal ve uluslar arası boyutta tanınır kılmak, hatıralarını canlı tutmak ve şerefli ecdadımıza yakışır evlatlar olmak için ferdan ferda öne çıkacağız. Kısır tartışmaların, içi boş iddiaların ve somut projelerden yoksun hamasî söylemlerin kilitlenmiş olduğumuz ulvî hedeften bizleri alıkoymasına asla müsaade etmeyeceğiz. Umarız ve her daim dua ederiz ki, bu topraklardan yeni Alparslanlar, yeni Fatihler ve yeni Yavuzlar çıksın! Ahmet Yesevîler, Yunus Emreler, Molla Gürânîler, Hacı Bektaş Veliler, Ali Emîrîler, Mehmet Akifler çıksın! Milletimiz ve devletimiz baki; birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun!” ifadelerine yer verildi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA “TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ” DÜZENLENDİ
MUŞ´TA “TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ” DÜZENLENDİ
Muş Valiliğince organize edilen "Teröre Lanet Yürüyüşü" etkinliğine çok sayıda kişi katılarak, terörü lanetlediler.
TERÖRÜN İZİNİN SİLİNDİĞİ BÖLGELER ASFALTLANIYOR
TERÖRÜN İZİNİN SİLİNDİĞİ BÖLGELER ASFALTLANIYOR
Muş´ta güvenlik güçlerince gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terörden temizlenen bölgelere devlet hizmet götürmeye devam ediyor.
BALIKESİRLİ ÖĞRENCİLER MUŞ´U GEZDİ
BALIKESİRLİ ÖĞRENCİLER MUŞ´U GEZDİ
“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Muş´a gelen Balıkesirli öğrenciler ve öğretmenleri, ilin tarihi kültürel ve tarihi yerleri tek tek gezerek buralar hakkında bilgi sahibi oldular.
MUŞLU SPORCULAR BOKS MÜSABAKASINDA DERECE YAPTI
MUŞLU SPORCULAR BOKS MÜSABAKASINDA DERECE YAPTI
Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığının 2019 yılı faaliyet programında yer alan Alt Minik Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası oynanan final müsabakalarıyla sona erdi.
YETİM ÇOCUKLAR MŞÜ´DE DOYASIYA EĞLENDİ
YETİM ÇOCUKLAR MŞÜ´DE DOYASIYA EĞLENDİ
Muş İHH Derneğinin “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında, ilimizdeki yetim çocuklar için Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde uçurtma şenliği düzenlendi.
EĞİTİM BİR SEN İSTİŞARE VE DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
EĞİTİM BİR SEN İSTİŞARE VE DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Muş Eğitim Bir Sen Şubesince, istişare ve divan toplantısı gerçekleştirildi. Sendika binasında gerçekleşen toplantıya, çok sayıda Eğitim Bir Sen ailesine mensup öğretmenler katıldı.
 MUŞ VAKFI´NIN VERECEĞİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
MUŞ VAKFI´NIN VERECEĞİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (Muş Vakfı), maddi durumu iyi olmayan ve Muş kütüğüne kayıtlı olan üniversite öğrencilerine vereceği burs başvuruları başladı.
OBİY-DER´DEN 100 ÖĞRENCİYE YARDIM
OBİY-DER´DEN 100 ÖĞRENCİYE YARDIM
Ömer Baran Yel İnsanı Yardım Derneği (ÖBİY-DER), tarafından 100 öğrenciye kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
ŞEHİT DİGER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ
ŞEHİT DİGER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ
Diyarbakır Kulp İlçesi kırsalında PKK´lı teröristlerce daha önce düzenlenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda şehit olan 7 kişiden biri olan Muşlu Sinan Diger için Muş´ta tören düzenlendi.
PATLAMANIN BÜYÜKLÜĞÜ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI
PATLAMANIN BÜYÜKLÜĞÜ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI
Diyarbakır´da, terör örgütü mensuplarınca önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 kişi şehit oldu. Patlamanın büyüklüğü gün ağarınca ortaya çıktı.
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
Bulanık´ta taşımalı eğitim araç denetimi yapılmaya başlandı.
“MERKEZİM HER YERDE” PROJESİ YENİ EĞİTİM YILINDA DA DEVAM ETTİ
“MERKEZİM HER YERDE” PROJESİ YENİ EĞİTİM YILINDA DA DEVAM ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü´nün üç yıl önce 81 ilde başlattığı “Mobil Gençlik Merkezi” projesi ile çocuklar, spor, ve kültürel etkinliklerle buluşmaya devam ediyor.
BULANIK´TA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
BULANIK´TA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Bulanık İlçesi´nde, belediye tarafından başlatılan hem altyapı çalışmaları hem de altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerdeki üstyapı çalışmaları devam ediyor.
AKRANDAN AKRANA EĞİTİM
AKRANDAN AKRANA EĞİTİM
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü´ndeki evlerde kalan çocuklar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde çalışan uzmanlardan aldıkları "Sıfır Atık" projesi hakkındaki eğitimi akranlarına anlattılar.
ÇAP BAŞVURULARI BAŞLIYOR
ÇAP BAŞVURULARI BAŞLIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Çift Ana Dal Programı (ÇAP) başvuru duyurusunda bulundu.
VARTO´DA YANGIN
VARTO´DA YANGIN
Varto ilçesinde meydana gelen yangında tandır evi ve ahır kullanılamaz hale geldi.
"MUŞ, EĞİTİM SIRALAMASINDA 76. SIRADA"
"MUŞ, EĞİTİM SIRALAMASINDA 76. SIRADA"
Geçtiğimiz gün Bulanık´ta okul müdürleriyle sene başı değerlendirme toplantısı düzenleyen Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş ilinin eğitim sıralamasında Türkiye genelinde 76. sırada olduğunu ifade etti.
MUŞ MENDERESSPOR ZİRAAT TÜRKİYE KUPASINA VEDA ETTİ
MUŞ MENDERESSPOR ZİRAAT TÜRKİYE KUPASINA VEDA ETTİ
Ziraat Türkiye Kupası 2. turda temsilcimiz Muş Menderesspor, AnaGold 24 Erzincanspor´la karşı karşıya geldi.
PKK/KCK TERÖR ÖRGÜTÜNE DARBE
PKK/KCK TERÖR ÖRGÜTÜNE DARBE
Muş´un Şenyayla kırsalında terör örgütü PKK/KCK´ya yönelik jandarma ve polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneği ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
JANDARMADAN TERÖR ÖRGÜTÜNE DARBE
JANDARMADAN TERÖR ÖRGÜTÜNE DARBE
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Muş merkez Şenyayla kırsalında gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Muş İl Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ile mücadele çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
Muş Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez İlçeleri ve Köylerine Ait Lojman Binalarının Zemin Etüt ve Geoteknik Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrınt
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
Motorin Diğer 20000 Litre Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 2500 Litre Satım Alım İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
 SAĞLIK BAKANLIĞI  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
3 KISIM BAKIM ONARIM VE DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Merkez Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Doğalgaza Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli-araç-iş makinalarında kullanılmak üzere motorin alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer alma
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
Muş Alparslan Üniversitesi Giriş Kapısı ve Çevre Düzenlenmesi Geçici Kabul Eksikliklerinin Yüklenici Nam ve Hesabına Yaptırılması yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ay
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI DOĞALGAZ DÖNÜŞÜMÜ İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
TELERADYOLOJİ YÖNTEMİYLE RADYOLOJİK RAPORLAMA HİZMETİ ALIMI hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mal satışa çıkarılmış olup:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
6 Kalemden Oluşan 1 KAT Asfalt Sathi Kaplama İçin Konkasör Malzemesi Temini alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞI
MUŞ HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞI
Muş Hava Meydan Komutanlığına ait aşağıda cinsi, tahmini miktarı ve tahmini bedeli belirtilen BİÇİLMEMİŞ VAZİYETTE YABANİ OTLARIN satış işinin aşağıda belirtilen parasal tutar üzerinden 3212 sayılı kanun çerçevesinde GÖTÜRÜ BEDEL, KAPALI TEKLİF - AÇIK AR
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
MUTFAK GEREÇLERİ VE EV EŞYALARI ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Pen Asfalt Nakliyesi Hizmet Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI  MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE BAĞLI BİRİMLERDE GÖREV YAPAN SÜREKLİ İŞÇİLERE 2019 YILI YAZLIK VE KIŞLIK GİYİM EŞYALARI ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kapsamında Kısmi Zamanlı Hizmet Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
DOLAR
5.7125
EURO
6.3154
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1959 Ebu`l-Faruk Süleyman Hilmi SİLİSTREVİ(k.s.)hazretlerinin irtihali