“MALAZGİRT ZAFERİ, MUŞLULARIN DEĞİL, TÜM İSLAM DÜNYASININDIR”
Muş Kardeşlik Platformu, son günlerde 1071 Malazgirt etkinlikleri hakkında bazı sosyal medya hesaplarında gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.
Tarih: 19.08.2019 03:18:33

Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında “1071 Malazgirt Etkinlikleri” kapsamında yapılacak kutlamalara gölge düşüren bazı paylaşımlarda bulunulduğunu belirten Muş Kardeşlik Platformu, konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulundu. Malazgirt Zaferi´nin sadece Muşluların olmadığını, esasen tüm İslam dünyasının zaferi olduğunun altını çizen Muş Kardeşlik Platformu: “Malazgirt, Anadolu topraklarını bizlere yurt kılan şanlı ecdadımızın üzerine titrediği ve büyük bir sorumluluk eşliğinde evlatlarına emanet bıraktığı müstesna bir vatan toprağıdır. Bu yıl 948´inci yıldönümünü kutlayacağımız “1071 Malazgirt Zaferi”, İslam dünyasının en büyük tarihî olaylarındandır. Bu zafer sadece Muşluların değil, esasen tüm İslam dünyasınındır. Müslümanlar nezdinde Mekke ve Kudüs gibi itikadî açıdan değerli kadim şehirler bulunduğu gibi İstanbul ve Malazgirt misali İslam fetihlerinin sembol mekânları olan kadim şehirler de vardır. Mekke´de Hz. Muhammed ile doğan İslam güneşinin evvela Hz. Ömer, daha sonra Selahaddin Eyyûbî eliyle Kudüs´te parlaması; Malazgirt Meydanında Alparslan´ın gerdiği yaydan fırlayan okun Fatih Sultan Mehmet eliyle İstanbul´da Bizans´ın kalbine saplanması, özünde tevhidî kaygıların bulunduğu mukaddes bir mefkûrenin tarihteki akislerinden ibarettir. Dolayısıyla “1071 Malazgirt Zaferi”, öncesinde ve sonrasında İslam tarihinin şahit olduğu en güzel birlik ruhu örneklerini içeren hadiselerden müteşekkil bir çatı kavram, Yahya Kemal Beyatlı´nın ifadesiyle Anadolu´nun birliği için bir “Gök Kubbe” mahiyetindedir. Gök Kubbemize sahip çıkmak, ecdadımıza karşı boynumuzun borcu, ulvî bir vazifedir. Bu yüce değerin gerçek sahipleri de bu değere layık olma yolunda samimi gayret gösterenlerdir. Malazgirt Zaferi ana teması ile bugüne kadar uluslararası çapta herhangi bir organizasyona ev sahipliği yapmamış olan ilçemiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın kati iradesiyle ilk olarak 2017 yılında tarihî bir organizasyon ile tanışmış ve devlet himayesine alınan bu organizasyon, yine Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla geleneksel hale getirilmiştir. Bu kararla birlikte olağanüstü büyüklükte yatırımlar ilimize kaydırılmış, bölgenin en geniş milli parklarından birinin ilçemizde kurulmasına karar verilmiş ve Batı´da Çanakkale´nin yüklenmiş olduğu kutsî vazifeyi deruhte etme görevi Doğu´da ilimize tevdi edilmiştir. Etkinlik Meydanında yapılmakta olan çalışmalar tamamlandıkça ilimizin kavuşmuş olduğu devlet yatırımlarının boyutu çok daha yakından görülecektir. “1071 Malazgirt Zaferi Etkinlikleri”ni ülkemizin en büyük kutlamalarından biri haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarlığımızı arz ediyoruz. Öte yandan etkinliklerin alanda başarıyla icra edilmesinde sorumluluk alan Okçular Vakfı´nın değerli mensuplarına ve devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarına Muş halkı adına teşekkürlerimizi sunuyor, bundan sonra da ilimize destek vermeye devam etmelerini kendilerinden talep ediyoruz” denildi.

“1071 Malazgirt Zaferi Bize Birçok Şeyi Hatırlatır”

“1071 Malazgirt Zaferi”, Doğu Anadolu´nun birçok köşesine inci misali dağılmış pek çok

tarihî eseri ve bu eserlerin tanıklık ettiği tarihî hadiseleri bizlere hatırlatır” diyen Muş Kardeşlik Platformu: “Bu zaferin içinde, Selçukluların Pasinler ovasında Bizans´a ilk mağlubiyetini tattırmaları vardır. Bu zaferin içinde, yenilmez şehir efsanesi ile ünlenmiş Ani Kalesi´nin Sultan Muhammed Alparslan tarafından fethi vardır. Bu zaferin içinde, Anadolu´nun tapu belgesi mesabesindeki Selçuklu mezar taşlarına sahip olan Ahlat vardır. En nihayet bu zaferin içinde, 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt ovasında gerçekleşen Malazgirt Meydan Muharebesi ve muhteşem “1071 Malazgirt Zaferi” vardır. Binaenaleyh tarih boyunca Ani Kalesi Pasinler Ovası´nın dava arkadaşı olmuş, Ahlat Mezarlığı Malazgirt Meydanı ile kader birliği yapmıştır. Bundan sonraki yıllarda bu tarihî hadiselerin yaşandığı mekânların da bir arada düşünüldüğü daha kapsamlı kutlamalar serisinin planlanması ve tüm etkinliklerin Malazgirt´teki nihai ve büyük etkinlikle taçlandırılarak tamamlanması en büyük arzumuzdur. “1071 Malazgirt Zaferinin 948´inci Yıl Dönümü Etkinlikleri”nde Muş´un ve Malazgirt´in gölgede kalmaması adına dile getirilen yapıcı eleştirileri istisna etmekle birlikte sosyal medyada yer alan art niyetli paylaşımları Muş Kardeşlik Platformu olarak asla tasvip etmiyoruz. Eleştiri adı altında ilimizin önemli devlet birimlerini, bu birimlerin başındaki bürokratları, ilimizin siyasetçilerini, ulusal ve yerel çapta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını ve ulusal-yerel basın mensuplarını haksız biçimde eleştiren hesap sahiplerini insaf ölçüleri içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz” diye kaydedildi.

“1071 Malazgirt Zaferi Bugünümüzü Ve Yarınımızı Anlamlı Kılan En Önemli Değerimizdir”

“1071 Malazgirt Zaferi” sadece dünümüzü değil, aynı zamanda bugünümüzü ve yarınımızı anlamlı kılan en önemli değerimizdir” diye belirten Platform: “İslam dünyasının, ülkemizin, bölgemizin ve özellikle ilimizin en büyük marka değeri olan “1071 Malazgirt Zaferi” konseptini zayıflatacak, ilimizin ve ilçemizin imajına zarar verecek her türlü tutum ve davranışa, bu etkinliklerde gecesini gündüzüne katarak çalışan yerel ve ulusal unsurların şevkini ve heyecanını kıracak her türlü niyet ve açıklamaya şiddetle karşı çıkıyoruz.  “1071 Malazgirt Zaferinin 948´inci Yıl Dönümü Etkinlikleri” kapsamında Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar, Okçular Vakfı, İl Valiliğimiz ve İlçe Kaymakamlığımız, İl ve İlçe Belediyelerimiz, Üniversitemiz, Selçuklu ve Malazgirt Araştırmaları Merkezimiz ve gönüllü teşekküllerimiz tarafından icra edilecek tüm etkinliklere her mekânda yüksek katılım göstereceğimizi beyan ediyoruz. Bilvesile Ahlat´ta yapılacak olan etkinliklere de Malazgirt meydanındaki etkinliklere de güçlü biçimde destek vereceğimizi ve Muş halkı olarak “1071 Malazgirt Ruhu”na herkesten çok sahip çıkacağımızı kamuoyuna deklere ediyoruz.  İşbu sebeple, bölgenin kaderinde söz sahibi olmaya azmetmiş gönüllüler olarak “1071 Malazgirt Ruhu”nu ve bu ruhun bânîsi Sultan Muhammed Alparslan´ı yerel, ulusal ve uluslar arası boyutta tanınır kılmak, hatıralarını canlı tutmak ve şerefli ecdadımıza yakışır evlatlar olmak için ferdan ferda öne çıkacağız. Kısır tartışmaların, içi boş iddiaların ve somut projelerden yoksun hamasî söylemlerin kilitlenmiş olduğumuz ulvî hedeften bizleri alıkoymasına asla müsaade etmeyeceğiz. Umarız ve her daim dua ederiz ki, bu topraklardan yeni Alparslanlar, yeni Fatihler ve yeni Yavuzlar çıksın! Ahmet Yesevîler, Yunus Emreler, Molla Gürânîler, Hacı Bektaş Veliler, Ali Emîrîler, Mehmet Akifler çıksın! Milletimiz ve devletimiz baki; birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun!” ifadelerine yer verildi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN “İNSAN HAKLARI” MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN “İNSAN HAKLARI” MESAJI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi´nin 71. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
MEMUR SEN DOĞU TÜRKİSTAN VE MISIR´DAKİ ZULÜMLERİ KINADI
MEMUR SEN DOĞU TÜRKİSTAN VE MISIR´DAKİ ZULÜMLERİ KINADI
Memur Sen Muş Şubesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı basın toplantısında, Doğu Türkistan ve Mısır´daki Müslümanlara yönelik yapılan zulmü kınadı.
“İNSAN HAKLARI MUTLAKTIR, DEVREDİLEMEZ, VAZGEÇİLEMEZ”
“İNSAN HAKLARI MUTLAKTIR, DEVREDİLEMEZ, VAZGEÇİLEMEZ”
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir açıklamada bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, insan haklarının mutlak, devredilemez, vazgeçilemez ve pazarlık konusu dahi yapılamayacağını ifade etti.
MÜDÜR ENGİN HALK EĞİTİMİ MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
MÜDÜR ENGİN HALK EĞİTİMİ MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitimi Kursunu ziyaret ederek, kursa katılan kursiyerlerle sohbet etti.
VARTO´DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
VARTO´DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Kızılay Muş Şube Başkanlığı tarafından Varto ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ENGİN ÖĞRENCİLERE ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITTI
ENGİN ÖĞRENCİLERE ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITTI
Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, gerçekleştirdiği okul ziyareti programı kapsamında, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, onlara çeşitli hediyeler dağıttı.
MALAZGİRTLİ MİNİK FUTBOLCULAR MİLLİ TAKIM YOLUNDA
MALAZGİRTLİ MİNİK FUTBOLCULAR MİLLİ TAKIM YOLUNDA
Malazgirt ilçesindeki 1071 Malazgirt Spor Kulübünde top koşturan 14 yaşındaki 3 futbolcu, Van´da yapılacak milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.
“EĞİTİMDE AKSAYAN YÖNLERİ GİDERMEK BİZİM ÖNCELİKLİ İŞİMİZDİR”
“EĞİTİMDE AKSAYAN YÖNLERİ GİDERMEK BİZİM ÖNCELİKLİ İŞİMİZDİR”
Köy okullarına yönelik ziyaretlerini sürdürmeye devam eden Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, okul ziyaretleri sırasında öğretmen ve idarecilerle yaptığı toplantıda; öncelikli işlerinin eğitimde aksayan yönleri gidermek olduğunu söyledi.
ÖZEL ÖĞRENCİLER İÇİN MÜZİK DİNLETİSİ
ÖZEL ÖĞRENCİLER İÇİN MÜZİK DİNLETİSİ
Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi´nde eğitim öğretim gören öğrenciler, Muş Özel Eğitim Uygulama I. ve II. Kademe Okulu´nda okuyan özel öğrenciler için müzik dinletisi programı düzenlediler.
VALİLİKTEN KIŞ GENELGESİ
VALİLİKTEN KIŞ GENELGESİ
Muş Valiliği, İçişleri Bakanlığının kış aylarında trafikte alınacak tedbirler ile ilgili genelge gönderdiğini resmi internet sitesinde açıkladı.
TÜBİTAK PROJELERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
TÜBİTAK PROJELERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projelerinde ortak çalışmalar yürütmek adına işbirliği protokolleri imzaladı.
ARI KOVANLARI SICAK MEMLEKETE TAŞINDI
ARI KOVANLARI SICAK MEMLEKETE TAŞINDI
Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde bal arısı yetiştiriciliği çalışmaları amacıyla kullanılan bal arısı kolonileri, arı kışlatma çalışmaları kapsamında sıcak memleketlere taşındı.
300 BİN TL ÖDÜLLE ARANAN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
300 BİN TL ÖDÜLLE ARANAN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
İçişleri Bakanlığı, Muş kırsalında, İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda etkisiz hale getirilen 5 teröristten biri, 300 bin TL ödülle Gri kategoride aranan sözde Şenyayla sorumlusu Zinar Amed kod adlı Erdal Tekay olduğu tespit edildiğini açıkladı.
KORKUT´TA 8. SINIFLARA YÖNELİK DENEME SINAVI YAPILDI
KORKUT´TA 8. SINIFLARA YÖNELİK DENEME SINAVI YAPILDI
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi´ne (LGS) hazırlanan 8. sınıf öğrencilere deneme sınavı yaptı.
VARTOLU ÖĞRENCİLERE GİYİM DESTEĞİ
VARTOLU ÖĞRENCİLERE GİYİM DESTEĞİ
Varto Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı tarafından 7 bin öğreniciye giyim ve kitap yardımı yapılmaya devam ediyor.
RESİM EĞİTİMİ MİNİKLERİN YOĞUN İLGİSİYLE DEVAM EDİYOR
RESİM EĞİTİMİ MİNİKLERİN YOĞUN İLGİSİYLE DEVAM EDİYOR
Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün işbirliğiyle Güzel Sanatlar Atölyesi kapsamında açılan resim eğitimi miniklerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.
BİLGİ YARIŞMASININ FİNALİ YAPILDI
BİLGİ YARIŞMASININ FİNALİ YAPILDI
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5. sınıflar arası bilgi yarışmasının finali düzenlenen programla yapıldı.
EĞİTİM BİR SEN´DEN ‘10 ARALIK´ AÇIKLAMASI
EĞİTİM BİR SEN´DEN ‘10 ARALIK´ AÇIKLAMASI
Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, “10 Aralık İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi” günü nedeniyle bir açıklamada bulundu.
“MUŞ OVASI AGROPARK PROJESİ” SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
“MUŞ OVASI AGROPARK PROJESİ” SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Muş Alparslan Üniversitesi ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında “Muş Agropark Projesi” sözleşmesi imzalandı.
ÜÇEVLER BÖLGESİNDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
ÜÇEVLER BÖLGESİNDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
Muş İl Özel İdaresi ekipleri, Üçevler Grup Köy Yollarında karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.
MUŞ İLDER, BURSASPOR´U ZİYARET ETTİ
MUŞ İLDER, BURSASPOR´U ZİYARET ETTİ
Bursa ilinde sosyal, kültürel ve sportif konularda faaliyetlerini sürdüren Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER) Başkanı Mehmet Veysi Tutkun ve beraberindeki heyet, Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestanı ziyaret etti.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ  17. VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 17. VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
2020 Yılı Bölge Müdürlüğümüze bağlı DSİ 172(Muş) Şube Müdürlüğü, DSİ 172Şube Müdürlüğüne bağlı Makine İkmal Başmühendisliği ve DSİ 173(Bitlis) Şube Müdürlüğüne İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimi Hizmet Satın Alma İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
45 Kg lık Sanayi Tüpü Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
TAVUK ETİ ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
7 Kalem Spor Malzemesi Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
Çevre Aydınlatma Sistemi Revizesi için NYY Kablo,LedArmatür,Menhol,Koriger Boru alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli araç-iş makinelerinde kullanılmak üzere Akaryakıt (Motorin) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Akaryakıt Alımı (Benzin-Motorin) mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer al
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI  MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MUŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İLİ ZİYARETÇİ MEMNUNİYETİNİN VE GELİŞME PLANLARININ İZLENMESİ PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntıl
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Lojman Onarım İşi (Zafer Mahallesi Lojmanları Doğalgaz Dönüşüm) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
Kömür (Portakal Tipi) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
KORKUT MERKEZ VE KÖYLERDE DAĞITILACAK 4950 TON KÖMÜRÜN NAKLİYE BOŞALTMA VE YÜKLEME İŞİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
Muş Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez İlçeleri ve Köylerine Ait Lojman Binalarının Zemin Etüt ve Geoteknik Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrınt
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
DOLAR
5.7987
EURO
6.4218
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1962 M.G.K Kuruluşu
1994 Rusların Çeçenistana Girmesi