Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?MERKEZİM HER YERDE? PROJESİ YENİ EĞİTİM YILINDA DA DEVAM ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü´nün üç yıl önce 81 ilde başlattığı ?Mobil Gençlik Merkezi? projesi ile çocuklar, spor, ve kültürel etkinliklerle buluşmaya devam ediyor.

9 Eylül Pazartesi günü başlayan 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte üç yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü´nün destekleri ile 81 ilin Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından başlatılan ?Mobil Gençlik Merkezi? projesi devam ediyor. Proje kapsamında Muş Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri, Muş merkeze bağlı Tekyol Köyü´nü ziyaret ederek, köy okulunda eğitim öğretim gören öğrencilerle bir araya geldiler. Öğrencilere ?Mobil Gençlik Merkezi? projesi kapsamında gerçekleştirecekleri sanatsal ve sportif faaliyetler hakkında bilgi veren gençlik liderleri, öğrencilerle birlikte doyasıya eğlendiler. Yeni eğitim öğretim sezonun başlamasıyla birlikte Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün de projelerini hayata geçirmeye devam ettiğini söyleyen Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, Merkezim Her Yerde projesi kapsamında gençlerimizle buluşmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Müdür Karataş:?Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzün üç yıl önce 81 ilde başlattığı ?Mobil Gençlik Merkezi? projesi ile çocuklarımızı spor, ve kültürel etkinliklerle buluşmaya devam ediyoruz.  Bu bağlamda gençlik liderleri ve gönüllü üyelerimiz ?Merkezim Her Yerde? projesi kapsamında gençlerimizle buluşmaya devam ediyoruz.   Proje kapsamındailimiz merkeze bağlı Tekyol Köyünü ziyaret ederek Tekyol Ortaokulu bahçesinde kurduğumuz sanatsal ve sportif stantlar ile çocuklar doyasıya eğlendik. Gençlik Merkezimizde görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençlerimiz, ilk olarak ?Merkezim Her Yerde´ projesi kapsamında öğrencilere; sanatsal, sportif ve kültürel alanlarda bilgiler verdi. Öte yandan öğrencilere, merkezimizin faaliyetleri de anlatıldı. Hayata geçirilen ?Merkezimiz Her Yerde? projesindeki amaç, gençler arasında sosyal farkındalık oluşturarak sağlıklı bir iletişim ortamı oluşturmak, sorumluluk duygularını geliştirmek ve topluma daha duyarlı bireyler kazandırmak, kırsalda yaşayan ve köy okulunda okuyan gençlere gençlik liderlerimizin aracılığıyla vizyon kazandırmak, gençlere çevre bilinci kazandırmak, gençlerde aidiyet duygusu oluşturmak ve bununla birlikte gönüllü gençlerimizin ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu arttırmaktır. Gençlik liderlerimiz,  Şehir Stadyumunda kurdukları stantlarda öğrencilere masa tenisi, mini golf, voleybol gibi sportif oyunlar hazırlayarak, oyun oynadılar. Öğrencilerimiz hem oyun oynadılar hem de oynanan oyunlar hakkında bilgi sahibi oldular. Muş Gençlik Merkezi olarak faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz? ifadelerini kullandı.

?Onlara Güzel Bir Gün Yaşattık?

Muş merkez Tekyol Ortaokullarında okuyan öğrencileri bir araya gelen Muş Gençlik Merkezi´nin gençlik liderleri ve gönüllüleri ise, ?Merkezim Her Yerde´ projesi kapsamında faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiklerini ifade ettiler. Okulda yapılan faaliyetlerle ilgili bir değerlendirmede bulunan gençlik liderlerinden Erol Çalışcı:  ?Muş Gençlik Merkezi olarak ?Merkezimiz Her Yerde? projesi ile okulların açılmasıyla Muş il genelindeki okullarımızda okuyan öğrencilerimizle bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bugünde Tekyol Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelerek, onlara güzel bir gün yaşattık. Bizde projemizi sürdürmek için çalışmalarımıza devam ettik. Okulun bahçesinde kurduğumuz sanatsal, sportif stantlarla hem öğrencilerimizi bilgilendirdik hem de onlara keyifli dakikalar yaşattık. Proje ile çalışmalarımız devam ediyor? dedi.

Proje kapsamında hoş vakitler geçirdiklerini söyleyen Tekyol Ortaokulu öğrenciler ise, masa tenisi ve golfla güzel vakitler geçirdiklerini dile getirerek, kendileriyle eğlenen gençlik liderlerine teşekkür ettiler.