Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

?MİLLİ EĞİTİM CAMİASI BİR TAKIM GİBİDİR?

Okul yöneticileri 2019-2020 eğitim öğretim yılı sene başı hazırlık çalışmaları gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi toplantısına katılan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, milli eğitim camiasının bir takım olduğunu ve bir takım halinde çalışması g

Muş Öğretmenevi´nde Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında, ?Okul yöneticileri 2019-2020 eğitim öğretim yılı sene başı hazırlık çalışmaları gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi toplantısı? gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıya Muş İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ile okul yöneticileri katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürlerine ve okul yöneticilerine hitap eden Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, şunları dile getirdi: ?Milli eğitim camiası bir takımdır ve bir takım halinde çalışması gerekir. Okul idarecileri mesai saatlerine dikkat etmeli ve okullarda hiçbir aksaklığa meydan verilmemeli. Okul müdürlerimiz okulları için yapması gerektiği iş ve işleyişlerini tamamlayıp okulları hazır hale getirmeli ve 09.09.2019 tarihinde okula yeni başlayacak olan anasınıfı, hazırlık sınıfı, 1. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerinin uyumu için ön hazırlıkların tamamlanarak okulların hazır hale getirmeliler. Ders kitaplarının dağıtımı yapıldı, öğrenciler ders başı yaptığı gün ders kitaplarını masasının üstünde görecek. Okullarımızda devam eden onarım işleri bitmek üzere. Seçmeli derslerde milletin değerleri dikkate alınmalıdır. Okulların her tarafı okul idarecileri tarafından kontrol ve denetim altında tutulacak hiçbir aksaklığa meydan verilmeyecektir dedi. Okul Aile birliklerini etkin bir şekilde kullanalım? dedi.

?Kamu Kaynakları İhtiyaçlar Doğrultusunda Etkin Kullanılmalı?

 Müdür Engin, okul yöneticilerine; kamu kaynaklarının ihtiyaçlar doğrultusunda etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini hatırlatarak, şunları söyledi: ?Kamu kaynaklarının ihtiyaçlar doğrultusunda etkin kullanılması için "Etkin Yönetim" ´in şart olduğunu, kaynakların belirlenmiş kanun ve yönetmelikler doğrultusunda, tahsisi ve kamu harcamalarının kalitesinin artırılması konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Kamu kaynaklarını etkili, ekonomik ve verimli kullanacağız. Yaptığımız tüm iş ve işlemleri saydam ve hesap verilebilir bir düzeyde yapacağız? diye belirtti.

?Veli ve Ev Ziyaretleri Mutlaka Yapılmalı?

Bütün okul müdürlerinin mutlaka veli ev ziyaretlerinde bulunması, okul idaresinin velilerle işbirliği içerisinde olmalarının, öğrenci ve velilere karşı hoşgörü içerisinde olunmasını ifade eden Müdür Engin:"Ortaokuldan liseye geçiş tercih sırasında herhangi bir okula yerleşmeyen öğrenciler varsa bunların tespiti yapılıp, öğrenci ve ailesi ile irtibata geçip mutlaka bir liseye yerleşmesi için başvuru yapmalarını sağlayalım, açıkta öğrencinin kalmaması için bütün çabaları seferber edelim.Haftalık ders programı yapılırken özel ihtiyacı olan öğretmenlerin bu özellikleri göz önünde bulundurularak buna göre ders dağıtımlarını yapalım.2019 yılından itibaren okul öncesi zorunlu hale gelecek, Okul Öncesi Eğitimin zorunlu olması nedeniyle bütün okulların mutlaka okul bünyesinde okul öncesi sınıflarının açılması için hazırlık yapalım" ifadelerine yer verdi.

?Bizler Değerlerimizle Kıymetliyiz?

 Müdür Engin,  değerler eğitiminin öneminden bahsederek, çocukların değerleriyle yaşamasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Müdür Engin: ?Değerler eğitimi, değerlerimizi çocuklarımıza benimsetmek, kavratmak ve bu konu ile ilgili çeşitli okullarda örnek uygulamalar yaparak, çocuklarımızın değerlerimizle yaşamasını sağlamayı amaçlıyoruz. Çünkü bizler değerlerimizle kıymetliyiz. Biz insan olarak et kemikten yaratılmışız. Ancak değerlerimiz, duygularımız, düşüncelerimiz, hal ve hareketlerimiz bizi değerli kılar. Bu konuda okullarımızda çalışmalar yapmalıyız. Öğrencilere değerler eğitiminin önemini anlatarak, Değerler Eğitimi devamı için gerekli hazırlıkların yapılmasını istedi. Modern dünyaya ayak uydurmak için, bu modern dünyada bizde varız diyebilmemiz için eğitimde çok çalışmamız gerekli? diye konuştu.

 Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

Yeni eğitim öğretim yılında tüm okullarda mutlaka sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılmasını isteyen Müdür Engin:  ?Bütün okullarımız mutlaka sosyal, kültürel faaliyet etkinlikleri yapacaklar, bu etkinlikler öğrencilerin kendileriyle barışık olmalarını, boş zamanlarını iyi geçirmelerini sağlayacaktır. Öğrencilerin başarısını artıracak seminer, sohbet, sosyal ve kültürel etkinlikler yapacağız. Okullarımızdaki rehber öğretmenlerin aktif çalışması, öğrencilere sürekli verimli ders çalışma, mesleğe ve bir üst öğrenim kurumuna yönlendirme ve kişisel gelişim konularında seminer verilmesi sağlayıp, öğrencilerin sorunlarıyla zamanında ve yakından ilgileneceğiz dedi. Okullarımızda açılacak Destekleme ve Hazırlık kurslarını mutlaka program doğrultusunda yapacağız.  Bu bağlamda 2019-2020 eğitim öğretimin bütün ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor, bu yılın sevgi yılı olması dileğiyle hepinizi selamlıyorum? ifadelerini kullandı.

Müdür Engin´in konuşmasından sonra Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Milli Eğitim Şube Müdürleri kendi alanlarıyla ilgili sunumla bilgilendirmelerde bulundu. Toplantı, toplantıya katılım sağlayan okul yöneticilerin görüşlerini dile getirmesiyle sona erdi.