MŞÜ´DEKİ TÜM AKADEMİK BİRİMLER YENİ EĞİTİM SEZONUNA HAZIR
Muş Alparslan Üniversitesi bünyesindeki tüm akademik birimler yeni eğitim öğretim sezonuna hazır.
Tarih: 25.07.2019 06:10:47

Muş Alparslan Üniversitesi, üniversiteye kayıt yaptıracak yeni öğrencileri karşılamaya hazır. Muş Alparslan Üniversitesi´ndeki tüm akademik birimler yeni eğitim sezona hazır. Bunlardannünyesinde Fen Bilgisi, İlköğretim Matematik, Sosyal Bilgiler, Türkçe, İngilizce, Okul Öncesi, Sınıf Öğretmenliği ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programları yer alan Eğitim Fakültesi, Üniversitenin yüksek puanlarla öğrenci kabul eden seçkin bir eğitim yuvası. Dekan Prof. Dr. Esin Kaya, “Eğitim Fakültesi öğrencileri çift ana dal veya yan dal programlarına başvuru yapabilmekte, Erasmus+ ve Farabi değişim programları aracılığıyla Avrupa´da ya da Türkiye´deki üniversitelerde öğrenim görebilme şansını yakalayabilmektedir. Eğitim Fakültesi programlarından mezun olan öğrenciler devlet okullarında ya da özel okullarda öğretmen olarak çalışabilme imkânına sahiptir. Kaya: “Eğitim Fakültesinde öğrencilerimizin kişisel, mesleki ve kariyer gelişimlerine destek sunacak Kukla Karagöz Yapım Atölyesi, STEM Laboratuvarı, Fen Bilgisi Laboratuvarları, Robotik Kodlama, 3B Yazıcı Atölyesi, Ahşap Oyuncak Atölyesi, Astronomi Atölyesi, Drama Atölyesi bulunmakta ve geleceğin eğitimleri olan STEM, kodlama ve 3D yazıcı eğitimleri verilmekte, ayrıca öğrencilerimize kariyer planlamalarına katkı sunulması amacıyla CBS eğitimi laboratuvar ortamında verilmektedir. Fakültemizde bu yıl ikincileri düzenlenen, iki adet Tübitak 4004 projesi (Mimatoy 2 ve Bilim Sahnede 2) yürütülmektedir” dedi. Prof. Kaya, mezunların istihdamı noktasında Türkiye ortalamalarının üstüne çıkan Eğitim Fakültesinin oldukça nezih ve ferah ortamlarda öğretim faaliyeti yürüttüğüne dikkat çekti.

“Öğrencilerin Doğru Tercih Yapmalarının Hem Kendileri Hem de Aileleri İçin Büyük Öneme Sahip”

Muş Alparslan Üniversitesinde bu yıl öğrenci alacak birimlerden Fen Edebiyat Fakültesi hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Harun Polat, yeni öğrencileri için yapmış oldukları hazırlıklardan bahsederek bölümler hakkında öğrencilerin doğru tercih yapmalarının hem kendileri hem de aileleri için büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi. Polat: “Fen Edebiyat Fakültesini tercih etmeniz durumunda yaşamınızda olumlu yönde gelişmeler olacaktır. Hayata dair kurduğunuz hayallere ve hedeflerinize ulaştırmak için yurt dışı tecrübesi olan, alanlarında yetkin, genç ve dinamik öğretim elemanlarımız sizi görmek için sabırsızlanmaktadır. Size verecekleri temel bilgi ve becerilerle hem kendi hayatınızı hem de başkalarının hayatını olumlu yönde etkileyebileceksiniz. Fakültemiz, modern altyapısı, güncel programları, dinamik, genç kadrosu ve girişimci anlayışı ile tercih edilen bir fakültedir. Öğrenci değişim ve staj hareketliliği sayesinde yalnızca ilimizde değil, ülkemizin farklı yerlerinde, hatta yurtdışında eğitim imkânı bulabilirsiniz” diye belirtti.

Prof. Dr. Polat, tercih döneminde akılcı hareket etmenin, hayatın sonraki dönemleri açısından da çok önemli etkileri olacağına işaret etti.

“İİBF Bu Yıl da Bünyesine Kazandıracağı Yeni Öğrencilerini Bekliyor”

 Üniversitenin önemli fakültelerinden bir diğeri olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF), eğitim gördüğü alanda çağdaş bilgi ve donanımlara sahip, en az bir alanda uzmanlık nitelikleri kazanmış ve kazandığı nitelikli bilgileri esnek ve yaratıcı bir biçimde kullanabilen, takım çalışması ve sorun çözme becerileri de gelişmiş bireyler yetiştirme amacıyla bu yıl da bünyesine kazandıracağı yeni öğrencilerini bekliyor. Fakülte ile ilgili bilgi veren Dekan Prof. Dr. Abdullah Kıran, İİBF bünyesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İktisat ve İşletme Bölümleri olmak üzere üç bölümde öğrencilerin öğrenimlerini sürdürdüklerini ve İşletmecilik ve Ticaret Bölümünün de önümüzdeki dönem öğrenci kabul edeceğini belirtti. İşletmecilik ve Ticaret Bölümünün devlet üniversitelerinde yaygın olmaması nedeniyle öğrenciler tarafından talep göreceğini belirten Kıran sözlerine şöyle devam etti: Kıran: “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunları, idari yargı hâkimi, idari savcı, Danıştay ve Sayıştay´da uzman, Devlet Planlama Teşkilatı, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, yerel yönetimlerin değişik birimleri, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, finans kurumları, bankalar ve rekabet kurulu gibi kurum ve kuruluşlarda orta ve üst düzey yönetici olarak çalışabilirler. Ayrıca interdisipliner bir bölüm olan ve Üniversitemizin bölgesel kalkınma odaklı misyonuyla yakından ilgili olan Tarım Ticareti İşletmeciliği bölümünü de önümüzdeki bir-iki yıl içerisinde açmayı planlıyoruz. Ayrıca fakülte olarak dört yıllık Sosyal Hizmet Programı açmak için de çalışmalarımız devam etmektedir. Gerek kamuda gerekse özel sektörde iş bulma imkânına sahip olan öğrencilerimiz Erasmus, Farabi gibi öğrenci değişim imkânlarıyla da farklı üniversitelerde öğrenimlerini devam ettirebilmektedirler. Ulusal ve uluslararası saygın üniversitelerde lisansüstü ve doktora eğitimlerini tamamlamış genç ve dinamik bir akademik kadroya sahibiz kadromuzla Türkiye´deki en iyi üniversiteler ile yarışır bir seviyedeyiz” ifadelerine yer verdi.

“İslami İlimler Fakültesi, Ulusal ve Uluslararası Pek Çok Etkinliğe İmza Attı”

 Üniversitenin göz dolduran fakültelerinden İslami İlimler Fakültesi, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarını öğrencilere hatırlatarak Muşlu öğrencilere çağrıda bulundu. MEB ve DİB, Sağlık ve Adalet Bakanlıkları gibi geniş alanda istihdam imkânı sunan Fakültenin oldukça güçlü bir Arapça hazırlık sınıfı mevcut. Öğrenci kulüplerinin sunduğu imkânlarla sportif ve kültürel etkinliklere fırsat tanıyan, uzmanlık gerektiren alanlarda ihtisaslaşmanın önünü açan İslami İlimler Fakültesi, bugüne kadar ulusal ve uluslararası pek çok etkinliğe imza attı. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Abdülcelil Bilgin, “Haftalık seminerlerin, özel kursların ve derslerin, her yıl çeşitli alanlarda düzenlenen yarışmaların, bilimsel ve aktüel dergilerin, duvar gazetelerinin bulunduğu İslami İlimler Fakültesi, bölgenin en başarılı ilahiyat eğitimini verdiği iddiasındadır. Bu başarıda bizlere eşlik edecek ve bizi güçlü kılacak öğrencilerimizi hayat yolunda bizimle birlikte yürümeye bekliyoruz” dedi.

“Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Öğrenciler İçin Oldukça Cazip İmkânlar Sunuyor”

 İki yıl önce açılan ve kısa sürede akademik kadrosunu tamamlayan Uygulamalı Bilimler Fakültesi, öğrenciler için oldukça cazip imkânlar sunuyor. Konuyla ilgili bilgi veren Dekan Prof. Dr. Yaşar Karadağ, özellikle karşılıksız burs fırsatı sunuyor olması itibarı ile Fakülteye yoğun bir ilgi duyulmasını beklediklerini ifade etti. Konuyla ilgili bilgi veren Prof. Karadağ, Ziraat Mühendisi diploması veren fakültede öğrencilerin tamamına Muş Vakfı tarafından 175 TL, bölümlerde ilk üç dereceye giren öğrencilere de YÖK tarafından 750 TL bursun, 4 yıl boyunca verileceğini ifade etti ve sözlerini şöyle tamamladı: “Mezunlarımız çok geniş bir alanda iş imkânları ile karşı karşıya kalacaklar. Örneğin, Bitkisel Üretim alanında Tarım ve Orman Bakanlığı´na bağlı merkez ve taşra teşkilatlarında, Tarımsal Araştırma Enstitülerinde, Belediyelerde, tıbbi-aromatik bitkileri işleyen sanayi kollarında, yeşil alan tesisi ile ilgili projelerde istihdam söz konusu olabilecek. Aynı şekilde Hayvansal Üretim alanında Tarım ve Orman Bakanlığı´na bağlı merkez ve taşra teşkilatlarında, Tarımsal Amaçlı Birlik ve Kooperatiflerde ve yem sanayi tesisleri ve işletmeleri ile hayvancılık işletmelerinde iş bulmak çok kolay olacak” dedi.

Yüksekokullar Fakülte Olma Yolunda Hızla İlerliyor

Üniversitenin yeni hizmete giren okullarından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, sporu ve sporcuyu seven bir üniversite yönetimine sahip olduğu için kısa sürede büyük atılımlar yapmış bulunuyor. Yüksekokulu tanıtan Müdür Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, “Bölgedeki en fazla akademik personele sahip yüksekokullardan biri olmamız, Türkiye´de sadece iki üniversitede bulunan ‘Engelliler için Egzersiz ve Spor Eğitimi´ bölümüne yer vermemiz, fakülte olmak için YÖK nezdinde gerekli girişimleri başlatmış bulunmamız, lisansüstü (Tezli, Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora) programları açısından Doğu´daki neredeyse tek BESYO olmamız, tercih edilmemiz için en önemli gerekçeleri oluşturuyor” dedi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN “İNSAN HAKLARI” MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN “İNSAN HAKLARI” MESAJI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi´nin 71. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
MEMUR SEN DOĞU TÜRKİSTAN VE MISIR´DAKİ ZULÜMLERİ KINADI
MEMUR SEN DOĞU TÜRKİSTAN VE MISIR´DAKİ ZULÜMLERİ KINADI
Memur Sen Muş Şubesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı basın toplantısında, Doğu Türkistan ve Mısır´daki Müslümanlara yönelik yapılan zulmü kınadı.
“İNSAN HAKLARI MUTLAKTIR, DEVREDİLEMEZ, VAZGEÇİLEMEZ”
“İNSAN HAKLARI MUTLAKTIR, DEVREDİLEMEZ, VAZGEÇİLEMEZ”
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir açıklamada bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, insan haklarının mutlak, devredilemez, vazgeçilemez ve pazarlık konusu dahi yapılamayacağını ifade etti.
MÜDÜR ENGİN HALK EĞİTİMİ MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
MÜDÜR ENGİN HALK EĞİTİMİ MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitimi Kursunu ziyaret ederek, kursa katılan kursiyerlerle sohbet etti.
VARTO´DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
VARTO´DA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Kızılay Muş Şube Başkanlığı tarafından Varto ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ENGİN ÖĞRENCİLERE ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITTI
ENGİN ÖĞRENCİLERE ÇEŞİTLİ HEDİYELER DAĞITTI
Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, gerçekleştirdiği okul ziyareti programı kapsamında, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, onlara çeşitli hediyeler dağıttı.
MALAZGİRTLİ MİNİK FUTBOLCULAR MİLLİ TAKIM YOLUNDA
MALAZGİRTLİ MİNİK FUTBOLCULAR MİLLİ TAKIM YOLUNDA
Malazgirt ilçesindeki 1071 Malazgirt Spor Kulübünde top koşturan 14 yaşındaki 3 futbolcu, Van´da yapılacak milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.
“EĞİTİMDE AKSAYAN YÖNLERİ GİDERMEK BİZİM ÖNCELİKLİ İŞİMİZDİR”
“EĞİTİMDE AKSAYAN YÖNLERİ GİDERMEK BİZİM ÖNCELİKLİ İŞİMİZDİR”
Köy okullarına yönelik ziyaretlerini sürdürmeye devam eden Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, okul ziyaretleri sırasında öğretmen ve idarecilerle yaptığı toplantıda; öncelikli işlerinin eğitimde aksayan yönleri gidermek olduğunu söyledi.
ÖZEL ÖĞRENCİLER İÇİN MÜZİK DİNLETİSİ
ÖZEL ÖĞRENCİLER İÇİN MÜZİK DİNLETİSİ
Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi´nde eğitim öğretim gören öğrenciler, Muş Özel Eğitim Uygulama I. ve II. Kademe Okulu´nda okuyan özel öğrenciler için müzik dinletisi programı düzenlediler.
VALİLİKTEN KIŞ GENELGESİ
VALİLİKTEN KIŞ GENELGESİ
Muş Valiliği, İçişleri Bakanlığının kış aylarında trafikte alınacak tedbirler ile ilgili genelge gönderdiğini resmi internet sitesinde açıkladı.
TÜBİTAK PROJELERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
TÜBİTAK PROJELERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projelerinde ortak çalışmalar yürütmek adına işbirliği protokolleri imzaladı.
ARI KOVANLARI SICAK MEMLEKETE TAŞINDI
ARI KOVANLARI SICAK MEMLEKETE TAŞINDI
Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde bal arısı yetiştiriciliği çalışmaları amacıyla kullanılan bal arısı kolonileri, arı kışlatma çalışmaları kapsamında sıcak memleketlere taşındı.
300 BİN TL ÖDÜLLE ARANAN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
300 BİN TL ÖDÜLLE ARANAN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
İçişleri Bakanlığı, Muş kırsalında, İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda etkisiz hale getirilen 5 teröristten biri, 300 bin TL ödülle Gri kategoride aranan sözde Şenyayla sorumlusu Zinar Amed kod adlı Erdal Tekay olduğu tespit edildiğini açıkladı.
KORKUT´TA 8. SINIFLARA YÖNELİK DENEME SINAVI YAPILDI
KORKUT´TA 8. SINIFLARA YÖNELİK DENEME SINAVI YAPILDI
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi´ne (LGS) hazırlanan 8. sınıf öğrencilere deneme sınavı yaptı.
VARTOLU ÖĞRENCİLERE GİYİM DESTEĞİ
VARTOLU ÖĞRENCİLERE GİYİM DESTEĞİ
Varto Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı tarafından 7 bin öğreniciye giyim ve kitap yardımı yapılmaya devam ediyor.
RESİM EĞİTİMİ MİNİKLERİN YOĞUN İLGİSİYLE DEVAM EDİYOR
RESİM EĞİTİMİ MİNİKLERİN YOĞUN İLGİSİYLE DEVAM EDİYOR
Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün işbirliğiyle Güzel Sanatlar Atölyesi kapsamında açılan resim eğitimi miniklerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.
BİLGİ YARIŞMASININ FİNALİ YAPILDI
BİLGİ YARIŞMASININ FİNALİ YAPILDI
Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5. sınıflar arası bilgi yarışmasının finali düzenlenen programla yapıldı.
EĞİTİM BİR SEN´DEN ‘10 ARALIK´ AÇIKLAMASI
EĞİTİM BİR SEN´DEN ‘10 ARALIK´ AÇIKLAMASI
Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, “10 Aralık İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi” günü nedeniyle bir açıklamada bulundu.
“MUŞ OVASI AGROPARK PROJESİ” SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
“MUŞ OVASI AGROPARK PROJESİ” SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Muş Alparslan Üniversitesi ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında “Muş Agropark Projesi” sözleşmesi imzalandı.
ÜÇEVLER BÖLGESİNDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
ÜÇEVLER BÖLGESİNDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
Muş İl Özel İdaresi ekipleri, Üçevler Grup Köy Yollarında karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.
MUŞ İLDER, BURSASPOR´U ZİYARET ETTİ
MUŞ İLDER, BURSASPOR´U ZİYARET ETTİ
Bursa ilinde sosyal, kültürel ve sportif konularda faaliyetlerini sürdüren Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER) Başkanı Mehmet Veysi Tutkun ve beraberindeki heyet, Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestanı ziyaret etti.
30 Nisan Gazetesi
13.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ  17. VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 17. VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
2020 Yılı Bölge Müdürlüğümüze bağlı DSİ 172(Muş) Şube Müdürlüğü, DSİ 172Şube Müdürlüğüne bağlı Makine İkmal Başmühendisliği ve DSİ 173(Bitlis) Şube Müdürlüğüne İş Güvenliği Uzmanı ve İş Yeri Hekimi Hizmet Satın Alma İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
45 Kg lık Sanayi Tüpü Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
ADALET BAKANLIĞI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
TAVUK ETİ ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ait ekonomik ömrünü tamamlamış ve müzakere ekinde cinsi, plaka no.su ve modeli liste halinde sunulmuş olan araçların, 2886 sayılı Devlet İhale kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usu
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
7 Kalem Spor Malzemesi Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
T.C. MUŞ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN KAMULAŞTIRMA İLANLARI
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DHMİ) MUŞ HAVAALANI MÜDÜRLÜĞÜ
Çevre Aydınlatma Sistemi Revizesi için NYY Kablo,LedArmatür,Menhol,Koriger Boru alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Özel İdaresi Makine parkında bulunan çeşitli araç-iş makinelerinde kullanılmak üzere Akaryakıt (Motorin) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Akaryakıt Alımı (Benzin-Motorin) mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer al
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI  MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MUŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İLİ ZİYARETÇİ MEMNUNİYETİNİN VE GELİŞME PLANLARININ İZLENMESİ PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntıl
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
HASKÖY DEVLET HASTANESİ BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Lojman Onarım İşi (Zafer Mahallesi Lojmanları Doğalgaz Dönüşüm) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
Kömür (Portakal Tipi) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
MUŞ KORKUT SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
KORKUT MERKEZ VE KÖYLERDE DAĞITILACAK 4950 TON KÖMÜRÜN NAKLİYE BOŞALTMA VE YÜKLEME İŞİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 7 Blok (70 Daire) Lojman Binasının Deprem Dayanımının Belirlenmesi ve Güçlendirme Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
Muş Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağı
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez İlçeleri ve Köylerine Ait Lojman Binalarının Zemin Etüt ve Geoteknik Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrınt
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
DOLAR
5.7987
EURO
6.4218
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1962 M.G.K Kuruluşu
1994 Rusların Çeçenistana Girmesi