Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

MÜDÜR ENGİN, ÖĞRETMENLERE ÖDÜLLERİNİ VERDİ

Malazgirt Konakkuran İmam Hatip Ortaokulu, "Ulusal Kalite Etiketi" ödülü almayı hak kazandı.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Malazgirt Konakkuran İmam Hatip Ortaokulunun e Twinning faaliyeti kapsamında hak kazandığı "Ulusal Kalite Etiketi" ödülünü verdi.  Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman bu tür projelere ve faaliyetlere destek verdiklerini hatırlatan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin: ?Türkiye, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi ekibi tarafından yürütülür. Etwinning faaliyetleri Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa´da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amaçlarını taşır. Proje kapsamında Avrupa ve ülkemizde okul ortaklıklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dil becerilerinin arttırılması amacıyla eTwinning projeleri kapsamda Malazgirt İlçesi, Konakkuran İmam Hatip Ortaokulu´nda görev yapmakta olan Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Gülümser Şentürk Akkoyun, yürüttüğü "Resfebe Türkiye" isimli eTwinning Okul Projesi Uygulaması kapsamında tüm kriterleri yerine getirdiği için eTwinning Okulu unvanı kazanmış ve başarıları nedeniyle "Ulusal Kalite Etiketi" ödülü almaya hak kazanmıştır? dedi.

?İl Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız?

İl Milli Eğitim Müdürü Engin, açıklamasının devamında ise; gerek Milli Eğitim Bakanlığın ve gerekse Milli Eğitim Müdürlüğünün bu tür faaliyetlere destek vermeye hazır olduğunu belirterek, şunları dile getirdi: ?Bakanlığımız bu tür projeleri destekliyor. Kişisel gelişime, dil öğrenimine katkı sağlıyor. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hareket kazandırıyor. Diğer okullarımıza ve öğretmenlerimize örnek teşkil ediyor. Bu güzel çalışmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Size destek olan Okul Müdürümüzü, öğretmen arkadaşları ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Başarınızın devamını diliyorum? diye belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin´in makam odasında gerçekleşen ödül takdim törenine; Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Şube Müdürü Bayram Güler, Konakkuran İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şemsettin Ulusoy ve Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Gülümser Şentürk Akkoyun katıldı. Ödül takdim töreni, Milli Eğitim Müdürü Engin´in, okulun müdürüne ve proje yürütücüsü öğretmenlere ödüllerini takdim etmesiyle sona erdi.