Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

MÜDÜR ENGİN, ÇALIŞMA GRUPLARINI ZİYARET ETTİ

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi eğitimi seminer çalışma guruplarını ziyaret etti.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF ortaklığında uygulanan kapsayıcı eğitim seminerleri, Muş Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde devam ediyor. Kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi eğitimi semineri 150 okul yöneticisinin katılımıyla gruplar halinde devam ediyor. Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ise, eğitim semineri kapsamında çalışma gruplarının olduğu sınıfları gezerek, devam eden eğitimlerle ilgili bilgi aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi eğitimi seminerinin 19 Ağustos Pazartesi günü Muş Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milli Eğitim Bakan Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Sever´in katımlıyla başladığını ifade eden Müdür Engin, eğitim seminerinin 4 gününde çalışma gruplarını ziyaret ettiğini söyledi. Eğitim seminerinin bugün sona ereceğinin altını çizen Müdür Engin: ?2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda okul yöneticilerimize yönelik Bakanlığımızca düzenlenen kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi eğitimi seminer çalışma guruplarını ziyaret ederek gurup çalışmalarına katıldı. Bildiğiniz gibi kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi eğitimi semineri 19 Ağustos Pazartesi günü Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milli Eğitim Bakan Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Sever ve 150 okul yöneticilerimizin katılımıyla başlamıştı.  Eğitim seminerimiz gün sürecek. Bugünde seminerin 4. günündeyiz. Bu bağlamda bugün eğitim semineri grup çalışmaların yapıldığı sınıfları tek tek ziyaret ettik. Eğitim çalışmaları ile ilgili bilgiler aldık. Eğitim öğretim bir milletin; istikrarlı başarısını arttıran, dünya platformundaki yerini ve geleceği inançla, güvenle ve kendi imzasıyla şekillendiren en kıymetli değerdir ve bu değer içinde görev alan eğitim yöneticilerinin üzerine düşense; yönetmek ve idare etmek kelimelerini liderliğe taşıyarak, değişim ve gelişime ayak uydurmak ama en önemlisi içinde bulunduğu eğitim ortamına kapılarını kapatmadan, huzur ve başarıyı bir adım ileriye aktarıp örnek olmak, fark yaratmaktır.  Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığınca 2023 eğitim vizyonu kapsamında ?Kapsayıcı Eğitim Bağlamında, Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Gelişimi Eğitimi Kursu?nun eğitim seminerimiz devam ediyor. Eğitim semineri programımıza katılım sağlayan tüm okul yöneticilerimize teşekkür ederiz. Eğitim seminerinin verimli geçtiğini düşünüyorum. Bu eğitim seminerlerinin daha da sıklaşması kanaatindeyim? dedi. 

Engin Öğrencilerin Çalışmalarını İnceledi

Müdür Engin, kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi eğitimi seminer çalışma guruplarına yaptığı ziyaretten sonra ise, Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Ekrem Erliğ´den okul hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Engin, Okul atölyelerinde incelemelerde bulunarak öğrencilerin çalışmalarını izledi. Üretim aşamalarını ve süreci ile ilgili staj gören öğrencilerden bilgi aldı.