Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

MUŞ BİLSEM EKİBİ TEKNOFEST´TE MUŞ´U TEMSİL ETTİ

Muş Bilim ve Sanat Merkezi´nin (Muş BİLSEM) proje değerlendirme aşamalarını başarıyla geçen Muş BİLSEM ekibi, 17-22 Eylül´de İstanbul´da düzenlenen İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması (TEKNOFEST) finalinde Muş´u temsil etti.

Muş Bilim ve Sanat Merkezi (Muş BİLSEM) ekibinden büyük başarı. Muş BİLSEM proje değerlendirme ekibi, İstanbul´da 17-22 Eylül´de tarihleri arasında düzenlenen İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması (TEKNOFEST) finalinde Muş´u temsil ettiler. Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Muş BİLSEM Müdürü Murat Taşdemir, Muş BİLSEM ekibinin büyük başarısını tebrik ederek, proje ekibine başarılar diledi. Taşdemir: ?TEKNOFEST 17-22 Eylül İstanbul finalinde proje sunumlarına devam eden Lise kategorisi Muş BİLSEM "Çılgın Role" Takımını ve Danışman Öğretmeni Turgut Sarıtaş´ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum? dedi.

TEKNOFEST 2019 Heyecanı 6 Gün Sürdü

TEKNOFEST, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye´nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye´nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor. İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 550 binden fazla ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 6 gün sürdü.  ?Milli Teknoloji Hamlesi? sloganı ile yola çıkan ve Türkiye´nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Türkiye´nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanında gerçekleştirildi. Bu yıl yine ilklere sahne olan TEKNOFEST´e 1 milyonun üzerinde ziyaretçi geldi. Festival kapsamında 19 farklı kategoride düzenlenen Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları, Dünya Drone Kupası, Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Hack İstanbul 2019, Solo Türk ve Türk Yıldızları nefes kesen gösterileri, dikey rüzgar tüneli, planetaryum, havacılık gösterileri, atölye çalışmaları, jandarma emniyet özel gösterileri, Atak Helikopteri Harmandalı, sergiler, konserler ve çok özel sürpriz etkinler gerçekleştirildi.