“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

"MUŞ, EĞİTİM SIRALAMASINDA 76. SIRADA"

Geçtiğimiz gün Bulanık´ta okul müdürleriyle sene başı değerlendirme toplantısı düzenleyen Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş ilinin eğitim sıralamasında Türkiye genelinde 76. sırada olduğunu ifade etti.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Bulanık İlçesi´nde geçtiğimiz gün okul müdürleriyle yaptığı toplantıda, Muş´un eğitim durumunu özetledi. Müdür Engin, Muş´un eğitim sıralamasının 76. sırada olduğunu belirterek,  bu sıralamayı daha da aşağıya çekmek için el birliği ile çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Müdür Engin: ?2 ay önce Muş´ta göreve başladım. Muş´un eğitim sıralaması Türkiye´de 76. sırada. Muş´ta her şey var aslında insanları iyi, öğrenciler zeki. Yağımız var, unumuz var, şekerimiz var helva yapmamışız. Bunu görünce ben üzüldüm. Bunu değiştirmek için çalışmamız lazım. Buradaki bütün arkadaşların benim nazırındaki değeri yüzdür. Umut ediyorum ki bu 100 puan aşağı düşmesin. Hep beraber bir şeyler yapalım. Her konuda sizlere destek olacağıma söz veriyorum. Okullarınıza geleceğim, sizleri ziyaret edeceğim. Meslekte 33 yılım var. Tecrübelerim var bunu sizlere aktarmak istiyorum. Biz bu ekiple güzel şeyler yaparız. Ben buna inanıyorum. Muş da dahil olmak üzere bir çok öğrenci tıpa gidiyor veya hukuk fakültesine gidiyor. Doktor olup karşımıza çıkıyor. Biz kimi bu doktorlara gidiyoruz yüzümüze bakmadan bir reçete yazıp bizi gönderiyor. Ben böyle doktor, böyle meslek istemiyorum. Meslek sahibi olmaktan önce o kişi ilk önce insan olsun. Bizim için sadece meslek sahibi olan değil, ilk önce insan önemli. Onun için okullarımızda Matematik ve Fen´in yanında bir de çocuklarımıza güzel ahlak öğreteceğiz. Ahlaklı ve dürüst öğrencilerin yetiştirilmesinde öğretmenler kadar biz idarecilerin de büyük rolü vardır. Eğitim ve öğretimde ne değişirse değişsin iyi, nitelikli, kaliteli bir öğretmenin yeri hiçbir şey alamaz. Bunun için bizim en önemli unsurumuz öğretmen. Öğretmenlerimizi koruyacağız onlara sahip çıkacağız ve onları motive edeceğiz. Okul müdürü kadar okuldur, sınıf öğretmeni kadar sınıftır. Bunu aklınızdan çıkartmayacaksınız? dedi.

 ?Çokça Kitap Okumalarınızı Tavsiye Ederim?

Müdür Engin, konuşmasının devamında; toplantıya katılan okul yöneticilerine çokça kitap okumaları tesviyesinde bulunarak, şunları kaydetti: ?Ben öğretmenliğimin üzerine laf söyletmem çok iyi bir öğretmenim ve öğretmenliğimi öğrencilerden öğrendim. İdareciliğimi konuşmam ona başkaları karar versin. Ama bu konuda da bir şeyler söylemek istiyorum İdareciliğin yüz 60´ı iletişimdir. Müdürler için ben bunu yüzde 80´e çıkartırım. İletişiminiz iyi ise sıkıntı yok o okulda enerji vardır, başarı vardır, hayat vardır. Siz eğitimlisiniz, aydınsınız, münevversiniz. Vatandaşla, öğrencilerle, öğretmenlerle iletişiminiz çok iyi olacak. Gelen insanlara çok iyi davranacağız. Ben tekrardan katılım gösteren tüm ilçe milli eğitim müdürlerimize teşekkür ederim? ifadelerini kullandı.

?Son Derece Verimli Bir Toplantı Yaptık?

Toplantıya katılan Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ise, 9 Eylül Pazartesi günü başlayan 2019-2020 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin´in bu toplantıya katılıp öğretmenlerle, okul idarecileriyle tanışması ve ilçe hakkında bir ön bilgi sahibi olabilmesi için bu toplantıyı daha önceden planladıklarını kaydeden Edip, Müdür Engin´in davetini geri çevirmeyerek, toplantıya katıldığını söyledi. Müdür Engin´in bilgi ve becerilerini hem kendilerine hem de ilçedeki okullarda görev yapan okul müdürlerine aktardığını dile getiren Müdür Edip, başta toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürü Engin´e ve okul idarecilerine teşekkürlerini sunarak, verimli bir toplantı olduğunu belirtti.