“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


“İNSANI DÜZELTİRSEK, DÜNYA DÜZELİR”

KIZILAY 7 BİN MASKE DAĞITTI

GENÇLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

BULANIK’TA LGS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ENGİN, MUŞ ÖZEL BİLİM TEKNİK KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

ÇİLEKLER ÇOCUKLARIN ELLERİNDE YETİŞİYOR

“AMAÇ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

?ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR?

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi´nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısını katılan AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, son yıllarda eğitim alanında büyük gelişmeler olduğunu ifade etti.

AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı katıldığı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi´nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısında öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ifade ederek,16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında büyük atılımların atıldığını söyledi. Başkan Yaktı, kongrede yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: "Gerçekten eğitim alanında Türkiye genelinde olduğu gibi, Muş´ta da çok büyük gelişmeler, çok olumlu gelişmeler olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Bilhassa, 16 yıllık AK Parti iktidarı sayesinde eğitim alanında gerçekten büyük atılımlar yapılmıştır. Sadece bu yıl Muş´ta, 94 tane okul yapımı için ihale yapılmıştır ve eksik olan ihaleler için de çalışmalar devam etmektedir. Varto, Bulanık, Malazgirt gibi ilçelerimize yüksekokullar ve üniversitemizin bünyesinde 2 tane fakülte yine bu dönemde açıldı. Eğitime ne kadar değer verirsek, ne kadar katkı sunarsak, insanlarımız için, geleceğimiz için o kadar önemli bilen bir iktidarla yola devam etmek gerçekten çok çok önemli. Yine 6 yıl olan sözleşmeli öğretmen süresini 3+1 olarak 4 yıla indiriyoruz. Bunun yanında öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden emekli olmasını sağlayacak kanun tasarısını meclise sunup çıkaracağız. Bunlar önemli gelişmelerdir. Sizler gibi bu camianın bir neferiyim ve aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen´in kuruluşunda da üye olan bir öğretmen olarak sizlerin aranızda bulunmaktayım. Bu camianın bir neferi olmaktan gurur duyuyorum. Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal olduğunu hepimiz biliyoruz. Kuran-ı Kerim´in ilk emri ´Oku´dur. Yine Hazreti Ali, ´Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum´ demiştir. Öğretmenlik mesleği o kadar kutsal ki, 5 yaşındaki bir çocuğun elini tutmak, başını okşamak çok büyük bir haz verir. Öğretmenler eli öpülesi insanlardır. Hangi yaşta olursak olalım, şu anda öğretmenlerimizi gördüğümüz zaman ellerine kapanıyoruz ve ellerini öpüyoruz. Öğrencilerimizi gördüğümüz zaman gurur duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

?Eğitim Bir Sen, Türkiye´nin En Büyük Sivil Toplum Örgütüdür?

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi´nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısını katılan Belediye Başkanı Feyat Asya ise, Eğitim Bir Sen´iTürkiye´nin en büyük sivil toplum örgütü haline getiren Mehmet Akif İnan´ı rahmetle anarak sözlerine başladı. Başkan Asya: "Sendikal kavramını, demokratikleştirerek, Müslümanlaştırarak, olması gereken konuma getirmek suretiyle sol bir anlayışın hakim olduğu sendikal kavramını Müslümanlaştırarak bu toplumda bir örgütlü yapıya öncülük yapmak suretiyle ilk kurduğu Eğitim-Bir-Sen´i, Türkiye´nin en büyük sivil toplum örgütü haline getiren Mehmet Akif İnan´ı rahmetle anıyorum. Bugün geldiğimiz durum bizleri asla yozlaştırmaması lazım, rehavete kaptırmaması lazım. Daha fazla çalışıp, daha fazla örgütlü bir hal almamız lazım. Bizi aldatan bizden değildir, bizim konumumuz neyse, orada halka hizmet etmeliyiz. İster sendikacı, ister siyasetçi olalım, olduğumuz her noktada olmamız gereken yerin hizmet olduğunu bilerek hizmet anlayışı geliştirmemiz gerekir. Dolayısıyla Belediye Başkanı olduğum günden bugüne kadar her zaman hepinizin başını dik tutmaya çalıştım. Çünkü ben sahaya çıkarken, normal bir memurdum. Bütün sendikalarımızla birlikte yola çıktık ve Memur-Sen´in 11 iş kolu Feyat Asya´ya referans oldu. Biz de seçildikten sonra bu arkadaşlarımızla istişarelerimizi eksiltmeden, bu şehri olması gereken noktaya getirme gayretinde başarılı olduğumuzu görüyoruz. Koltuk bizi asla firavunlaştırmamalıdır. Sizlerle birlikte olmak, bu camianın mensubu olmanın onurunu ve şerefini hep koruduk, korumaya da devam edeceğiz" diye konuştu.