Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

ŞEHİT DİGER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Diyarbakır Kulp İlçesi kırsalında PKK´lı teröristlerce daha önce düzenlenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda şehit olan 7 kişiden biri olan Muşlu Sinan Diger için Muş´ta tören düzenlendi.

Diyarbakır Kulp İlçesi kırsalında önceki akşam saatlerinde PKK´lı teröristlerce daha önce düzenlenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda 7 kişi şehit oldu, 10 kişi yaralanmıştı. Şehit olan vatandaşlardan biri de Muşlu Sinan Diger´di. Şehit Diger´in cenazesi dün Diyarbakır´dan Muş´a getirildi.  Muş´a getirilen şehit Diger´in naşı, dün Salih-Muhlise Çağlayan Camii´nde tören düzenlendi. Düzenlenen törene; Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Garnizon Komutanı P.Komd.Yrb.İhsan Gökoğlan, Belediye Başkan Vekili Muhterem Bozkurt, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Bülent Baykal,  Muş İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Muş İl Müftüsü Alettin Bozkurt, askeri erkan, kamu kurumu amirleri, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Salih-Muhlise Çağlayan Camii´nde kılınan namazın ardından şehit Diger başta olmak üzere diğer şehitlere dua edildi. Yapılan duanın ardından Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz kısa bir konuşma yaptı. Vali Gündüzöz, şehitlerin kanının yerde kalmayacağını ifade ederek, hainlerin hesap vereceğini söyledi. Vali Gündüzöz: ?Bugün burada Sinan kardeşimiz hakkın rahmetine kavuştu. Mekanı cennet olsun. Bu şehit, bunu katledenler düşünsün.  Sinan kardeşim senin ailen bizim ailemiz. Evlatların bize emanet. Hainler hesap verecekler. Allah şahit, buradan bu Müslüman kardeşlerimizin yanında ve bu aziz milletin önünde söz veriyoruz. Şehitlerimizi katleden bu hainlere en kısa sürede gereği yapılacak ve senin kanın yerde kalmayacak. Zaten bittiler sayıları çok az kaldılar, fareler gibi kaçıyorlar. Sonuç itibariyle sen şehit oldun. Herkese Allah şahadeti nasip etmez, çok büyük bir mertebeye ulaştın. Rızkın için, vatan için toprağa düştün. Ben hainlere şunu söylüyorum; hainlerin gereği yapılacak ama onların uzantıları, şehir içinde dolaşanlar, belli legal kisveler altında dolaşanlar sizlere de sesleniyorum. Çok az vaktiniz kaldı. Hepinizin defteri bu aziz millet bilecek. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Yakınlarına ve bu aziz millete başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin? dedi. Vali Gündüzöz´ün konuşmasından sonra şehit Diger´in cenazesi Yeşilce Mezarlığına defnedilmek üzere mezarlığa götürüldü. Şehit Diğer, onlarca vatandaşın katılımıyla sonsuzluğa uğurlandı.

Muş Terörü Lanetliyor

Öte yandan eli kanlı terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırılar, 14 Eylül 2019 Cumartesi günü (bugün) Ulu Cami´nde kılınacak öğle namazına müteakip başlayacak olan ?Teröre Lanet Yürüyüşü? ile lanetlenecek.  Ulu Cami önünden başlayacak olan ?Teröre Lanet Yürüyüşü? Muş Belediyesi önünde yapılacak duayla sona erecek.