Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

SPORTİF ETKİNLİKLER ZAFER ETKİNLİKLERİNE HEYECAN KATTI

Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü etkinlikleri kapsamında çeşitli sportif etkinliklerle kutlamalara heyecan kattı.

Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü kutlamaları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve federasyonların koordinasyonuyla 24-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında Malazgirt İlçesi´nde sportif etkinlikler düzenlendi. İlçede yapılan sportif etkinliklerle ilgili bir değerlendirmede bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, sporcuların sportif etkinliklerle zaferin kutlamalarına renk kattıklarını söyledi. Güler: ?Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü kapsamında 60 milli sporcudan oluşan Biatlon ve Kayaklı Koşu Milli Takım sporcularının yer aldığı ?Tekerlekli Kayak Yarışları? ile Sportif Etkinliklerimiz Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin Bolu´nun katılımlarıyla start aldı. Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü kapsamında 12 branşta yapacağımız sportif etkinliklerimizi Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin Bolu, Valimiz Sayın Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya il ve ilçe protokolü ile beraber sportif stantlarımızı ziyarette bulundular. Daha sonra kutlama programı kapsamında düzenlediğimiz sportif etkinliklerimizden badminton, masa tenisi, tekerlekli kayak yarışması basketbol bisiklet turu, atletizm, satranç, güreş, halk oyunları, ,oryantring ve mangala spor etkinlikleri kutlamalara heyecan kattı. Bisiklet yarışmalarında dereceye giren sporculara Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Tuncay Ulusan, Gençlik Çalışmaları Daire Başkanı Sayın Ahmet Uzak tarafından ödülleri verildi.  Etkinlikler kapsamında Tekerlekli Kayak Yarışları da yapıldı. Tekerlekli Kayak Yarışlarında dereceye giren sporculara Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcımız Sayın Tuncay Ulusan, Gençlik Çalışmaları Daire Başkanı Sayın Ahmet Uzak, Kayak Federasyonu As Başkanı Sayın Cafer Nuroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Mustafa Taşdemir ve Süleyman Yıldırım tarafından ödülleri verildi? dedi.

?Binlerce Gencimizle Malazgirt Ve Ahlat´tayız?

Müdür Güler, 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı faaliyetlerini sürdüren Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün Malazgirt İlçesi´nde ve Bitlis2in Ahlat İlçesi´nde yerlerini aldığını söyledi. Güler: ?Büyük Komutan Sultan Alparslan ve şanlı ordumuzun Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümünde binlerce gencimizle Malazgirt ve Ahlat´tayız. Malazgirt Zaferi Anma Etkinlikleri kapsamında Malazgirt ve Ahlat´ta bulunan stantlarımızda sizleri bekliyoruz? dedi.