Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARI 2 EYLÜL´DE BAŞLIYOR

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Muş Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü´nde kurslarda görev almak isteyen öğretmen ve usta öğretici başvurularının 2-20 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacağı belirtildi.

Muş Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü, 2019-2020 eğitim öğretim yılında kurumları bünyesinde açılacak olan kurslarda görev almak isteyen usta kurs öğreticileri için başvurunun başladığını bildirdi. Başvuruların 2 Eylül tarihi itibariyle başlayacağı ve 20 Eylül´e kadar devam edeceğini belirten Muş HEM Müdürü Mahmut Baskın, kurslarda görev almak isteyenlerin kurumlarına başvurmalarını ve gerekli evrakları getirmelerini açıkladı. Baskın: ?2019-2020 eğitim-öğretim yılında Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılacak genel kültürel ve mesleki teknik kurslarında görev almak isteyen öğreticilerin başvuruları 2 Eylül´de başlayacak ve 20 Eylül´e kadar başvurular alınacaktır. Başvuru yapmak isteyenlerin Müdürlüğümüze gerekli evraklarla şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca kurslar için başvuru yapanlar, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nün internet adresinden başvurular ve istenilen evraklarla ilgili bilgi alabilecekler? dedi.

Başvurular 2-20 Eylül Tarihleri Arasında Alınacak

Başvuru takvimi ve başvuru için istenen belgelerle ilgili bilgiler veren HEM Müdürü Baskın: ?Merkezimiz bünyesinde açılacak olan kurslarda görev almak isteyen öğretmen ve usta öğretici başvuruları 2-20 Eylül tarihleri arasında başlanacak. Başvurularının komisyon tarafından değerlendirmesi 23-27 Eylül tarihleri arasında,  başvuru sonuçlarının ilanı ise 30 Eylül 2019,  görevlendirilmenin yapılması ise 01 Ekim 2019 tarihinden itibaren olacaktır.  Kurslara başvuru yapacaklardan istenen belgeler ise şunlar;  usta öğretici belgesi ve öğrenim belgesi fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, son altı ay içerisinde alınmış sabıka kaydı, SGK hizmet dökümü, aile hekimliğinden alınacak çalışmasına sakınca olmadığına dair sağlık raporu, erkek çalışanlar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge,  usta öğretici oryantasyon belgesi gereklidir? diye belirtti.