Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

YAZ YAĞMURU VATANDAŞLARI SEVİNDİRDİ

İlkbahar ayından beri bölgede ve ilimizde yağamayan yaz yağmuru, dün sabah sürpriz bir şekilde yağmasıyla vatandaşları sevindirdi.

Bölgede ve ilimizde yağan sürpriz yaz yağmuru, en çok tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara yaradı. İlkbahar ayından beri yağmayan yağmur dün sabah saatlerinde zaman zaman şiddetli yağmasıyla her taraf yağmur sularıyla doldu. Uzun bir aradan sonra yağmurun yağmasına sevinen vatandaşlar ise, yağmurun bereket olduğunu söylediler.   Yağmurun bereket ve bolluk getirdiğini ifade eden Rıdvan Sarıyıldız isimli vatandaş: ?Yağmurun yağması biz çiftçilikle uğraşanlar için çok iyi oldu. İlkbahar ayından beri yağmayan yağmur, dün sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde yağması bizleri çok sevindirdi. Her yıl bu zamanlarda tarlalarımızı sürerdik. Fakat bu yıl yağışın olmamasından dolayı tarlaları sürmemiz gecikti. Bu yağan yağmurla birlikte toprak azda olsa sulandı ve bizlerde artık rahat bir şekilde tarlalarımızı sürebileceğiz. Sürpriz bir şekilde yağan yağmur, tarlalara adeta ilaç gibi geldi. Bundan sonra yağışın durmasıyla beraber, havaların ısınmasını bekleyip ona göre tarlalarımız süreceğiz.

Vatandaşlar Yağmura Hazırlıksız Yakalandı

Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da yağmurun yağmasından dolayı memnun olduklarını ifade ettiler. Dün sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde yağan yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlardan Erol Öztürk ise, dün sabah saatlerinde hafif şekilde yağan yağmurun başlamasıyla birlikte kendilerini dışarıya attığını ve yaşanan kavurucu sıcakların ardından yağmurla gelen serin ve güzel havanın tadını çıkarmaya başladığını söyledi. Yağmurun yağmasıyla her bir tarafı toprak kokusu sardığını dile getiren Öztürk, yağan yağmura aldırış etmeden yoluna devam etti.

Yağmur Şemsiye Satanlara Yaradı

Her yağan yağmurun ardından en çok sevinen bir diğer kesim ise, ekmeğini şemsiye satarak kazanan şemsiye satıcıları oldu. Dün sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde  yağan yağmura bazı vatandaşlar hazırlıksız yakalanınca, imdatlarına çarşıda seyyar şemsiye satıcısı yapan esnaflar koştu. Kentte yağan yağmur, trafikte olan sürücülere de zor anlar yaşatırken, uzun bir süre sonra yağmurun ardından kayganlaşan yollarda sürücüler hızlarını düşürmek zorunda kaldı. Kısa süre içerisinde hızını artıran yağış, caddelerde su birikintisine yol açarken, yayalar ve araçlar suyun içinden geçiş yapmak zorunda kaldı. Hazırlıklı olarak dışarı çıkanlar, şemsiyeleriyle yağmurdan korunurken, diğer vatandaşlar ise sığınacak yer aradı. Bazı vatandaşlar ise yağmura aldırmadan yoluna devam etti. Sürpriz yaz yağmuruna hazırlıksız yakalanan vatandaşlara şemsiye satan seyyar satıcılardan Adem Gülnaz, uzun zamandan beridir yağmayan ancak dün sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde yağan yağmuru fırsat bilerek, ellerindeki şemsiyeleri yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlara satarak ekmek parası kazandığını belirtti. Gülnaz: ?Bildiğiniz gibi ilkbahar ayından beri ilimizde yağmayan yağmur bu sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde yağdı. Bende ekmek paramı kazanmak için ellerimde kalan şemsiyelerimi satmak için burada tezgâh kurdum. Bende yağmurdan korunmak için şemsiye kullanıyorum.  Yağmurun yağması belki kimileri için zor ve zahmetli olabilir ama bizler içinde ekmek kazanmak için uygun bir zaman. Yağmur durana kadar burada ellerimdeki şemsiyeleri satacağım. Yağmura hazırlıksız yakalananlardan bazıları şemsiye alıyor. Şemsiyelerin fiyatı 20 TL´den başlıyor. Şuan işlerim azda olsa iyi. Satış yapabiliyorum? dedi.