Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“YETKİDE İSTİKRARIMIZI DEVAM ETTİRDİK”

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, 3 bin 224 üyeyle Muş’ta en fazla üyeye sahip sendika olduklarını belirtti.

Eğitim Bir Sen Muş Şubesi’nin 3 bin 224 üyeyle Muş’ta en fazla üyeye sahip sendika olduğunu ifade eden Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, 200 yılı mutabakat metnini de imzaladıklarını söyledi.  Barışan: “2020 yılı mutabakat metnini imzaladık. En yakın sendikanın yaklaşık altı katı kadar üye sayısı ve ilimizdeki sendikalı eğitim çalışanlarının %78'inin imzası ile yetkide istikrarımızı devam ettirdik. Yetkili sendika olmamızda emeği geçen şube yönetimine, ilçe yönetimlerimize, sendikamızın uç beyleri olan işyeri temsilcilerimize, komisyonlarımıza, üyelerimize, emek, ömür ve gönül veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

“İlçelerimizde Yetkiyi Devam Ettirdik”

İlçelerde de yetkili sendika olmayı devam ettirdiklerini kaydeden Barışan: “Muş Şubesi olarak merkez ilçe başta olmak üzere, beş ilçemizde yetkiliyiz. Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt ve Varto ilçelerimizde yetkiyi devam ettirdik. Gelenek bozulmadı. Eğitim Bir Sen Muş Şubesi olarak yönetime geldiğimiz günden bugüne ilkeler ve değerler üzerinden sendikal mücadele sergileyerek tayin ve özür grubundan dolayı giden üyelerimizin yerine yenilerini saflarımıza kattık. Eğitim Bir Sen olarak sendikacılığı diğerlerine göre yapmak gibi bir aymazlığın içine düşmeyerek, sendikacılığı bugüne kadar değerlerine göre yaptık, bundan sonra da buna devam edecek. Biz, Akif İnan’ın ‘Acılar umudu buldurur bize’ dizesinde ifade ettiği gibi Türkiye’nin yaşadığı antidemokratik süreçlere ilişkin darlanmış, zorlanmış ama iddiasını kaybetmemiş bir kitle olarak sorunları çözeriz’ inancıyla yolumuza devam eden bir kitleyiz. Malazgirt ilçe mutabakatımızı da imzaladık. Sabır, sebat ve cesaretle mücadele ederek yetkide geleneği devam ettiren Erhan Arslan başkanımıza, yönetim kuruluna, işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ederiz. Bulanık’ta yetkide geleneği devam ettiren Metin Bostancı başkanımıza ve yönetim kuruluna, işyeri temsilcilerimize, emek,ömür ve gönül veren herkese teşekkür ediyoruz.  Yine Korkut’ta yetkide geleneği devam ettiren Mümtaz Bilgin başkanımıza ve yönetim kuruluna, işyeri temsilcilerimize, üyelerimize teşekkür ederiz. Hasköy’de yetkide geleneği devam ettiren Şefik Elçi başkanımıza ve yönetim kuruluna, işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ederiz. Ve son olarak da Varto’da yetkide geleneği devam ettiren Yavuz Saldıner başkanımıza ve yönetim kuruluna, işyeri temsilcilerimize, üyelerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“Şube Müdürlerimizle Bir Araya Geldik”

Barışan ayrıca; geçtiğimiz gün ilimizde görev yapan ve rotasyonla yerleri değişen şube müdürleriyle bir araya geldiklerini ifade ederek, şube müdürlerine yeni görevlerinde başarılar diledi. Barışan: “İlimizde görev yapan ve rotasyonla yerleri değişen şube müdürlerimizle bir araya geldik. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Özçelik ve Enver Kıvanç ta katıldı.  İlimiz eğitimine verdikleri katkılarından dolayı şube müdürlerine teşekkür ederek, sendika binamızda plaket takdim ettik. İl Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin de teşekkür konuşması yaptı. Şube müdürlerimize yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diler, görevlerinde başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.