Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

“TÜTÜN DAİRE BAŞKANLIĞI KURULSUN”

Tütün Üreticisi Vergi İndiriminde Diretiyor

Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

Girişimcilik Kurslarına Başvurular Yarın Sona Eriyor

Yurtçim İhracat Rakamlarını Yükseltti

Ekonomide Van ın Önündeyiz

Muş Artık İhracat Yapan İller Arasındadır

HABERİMİZ HAREKETE GEÇİRDİ

Fedakar Öğretmen

Bayan Öğretmene Çirkin Saldırı

Enerjisi Bitmiyor

Öğrencilere Satranç Öğrettiler

Yurtçim Yine Birinci

Suriye deki Kan Davası Muş a Taşındı


Pekbay’dan Yatırım Değerlendirmesi

MŞÜ ‘Gravür Çalıştayı’na Hazırlanıyor

BARAJLAR TÖRENLE AÇILDI

Sahte ‘Galericiler’ Adliyeye Sevk Edildi

MUŞ’TA YARALI KUŞLAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Memur-Sen, Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

ÇOCUK EVLENMELERİNDE MUŞ

YÖK, MŞÜ´NÜN TEKLİFİNİ KABUL ETTİ

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü´nün, üniversitede ?Felsefe Doktora Programı? açılması için Yükseköğretim Kurumu´na sunduğu teklif, YÖK tarafından kabul gördü.

Muş Alparslan Üniversitesi, akademi dünyasına katkı sağlamaya devam ediyor. Akademik ve idari birimlerinin çalışmaları sonucu Yükseköğretim Kurulu´na (YÖK) sunulan ?Felsefe Doktora Programı? açılması teklifi kabul edildi. Programa öğrenci alımı 2020 yazında başlayacak.  Konuyla ilgili MŞÜ Rektörlüğü´nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ?8 fakülte, 1 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 2 enstitü, 13 uygulama ve araştırma merkezi ile faaliyet gösteren üniversitemiz, akademik alanda attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Üniversitemizin daha önce YÖK´e sunduğu felsefe alanında doktora programı açılması teklifi, 12.02.2020 tarihli ?YÖK Yürütme Kurulu Toplantısı?nda incelenerek Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde ?Felsefe Doktora Programı? açılması kararlaştırıldı? denildi.

?Müminoğlu, Açılacak Doktora Programı Hakkında Bilgi Verdi?

Muş Alparslan Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Kasım Müminoğlu, doktora programının açılma süreci ve programın hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Dr. Müminoğlu, şu şekilde konuştu: ?Geçtiğimiz yıllarda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ile ortak bir yüksek lisans programı yürütüyorduk. 2019 güz dönemi itibariyle üniversitemiz bünyesinde yüksek lisans eğitimi vermeye başladık. Şu an 20 yüksek lisans öğrencimiz var. Felsefe yüksek lisansında gerek kendi öğrencilerimiz gerek bölgedeki öğrencilerin mezun olması bizi doktora programını açma konusunda teşvik etti. Bu öğrencilerin doktora programında devam etmelerini istedik. Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ın da destek ve teşvikleriyle 2020 yazında ilana çıkarak ilk etapta 5-7 öğrenci ile doktora programını yürütmeyi planlıyoruz. Felsefe alanında bölgeye ve ülkeye yararlı olacak çalışmalarla, bu topraklarda yetişen değerleri de kapsayan araştırmacı ve öncü bir program olmak istiyoruz. Felsefe tarihi, bilim tarihi, din felsefesi ve eğitim felsefesi alanlarında çalışmalar yapacağız? dedi.