ERKEĞİN KAHPESİ!
Tarih: 25.12.2017 03:47:06
Olcay Tekin

(Öncelikle siz değerli okuyucularımızdan, böyle bir başlık altın da, yüreğimi kor gibi dağlayan hezeyanlarımı, nahoş ifadelerle anlatmak zorunda kaldığım için özür diler ve affınıza sığınırım.)

Bazıları, başlığı görünce homurdanmaya başlamışlardır bile. Bu adam ne diyor, erkeğin kahpesi mi olurmuş diye.

Evet olur.

Kahpelik lafzı, her ne kadar da, edep ve ahlak dışı davranan kadınları ifade etmek için kullanılsa da, aslında,  erkeğe özgü bir kavramdır. Çünkü; kadını bu tür bir yola sürükleyen ya da sürüklenmesine vesile olan yine bir erkektir. Ya kocadır, ya kardeştir, ya babadır, ya üvey babadır, ya da, ya da, ya da diye örnekler çoğaltılabilir.

Kaldı ki, son zamanlarda artan taciz - tecavüz olaylarının, ağzı süt kokan küçük bebeklere bile reva görülen şerefsizliklerin arkasından, her seferin de erkek sıfatına bürünmüş bir hayvanın çıkması ise, bunun en büyük kanıtıdır.

Gün geçmiyor ki, bu tür bir haberle içimiz parçalanmasın. Hamile bir kadına tecavüz edip kadını ve çocuğunu öldüren canilere mi, üniversite okuyan bir öğrenciyi kaçırıp, nefsini hoş ettikten sonra yakan canavarı mı, yoksa daha konuşamayan bir süt bebesinin ırzına geçip, onu öldürdükten sonra, bebeğin ailesi ile pişkin pişkin arayan hayvanı mı, detayları ile anlatıp, içinizi yeniden yakayım.

Peki bu yaratıklara, başlıkta ki sıfatı kullanmışım çok mu. Bence değil.

Fakat bunları bekleyen öyle bir son var ki, akıllara zarar. Yakalanıp, mahkeme tarafından suçlu bulundukların da, cezaevine götürülmek için daha yoldayken, neden cezaevine düştükleri haberi, oradaki kader mahkumu kardeşlerimize çoktan uçmuştur. Bu kahpeliği yapanları, dört gözle bekliyorlardır. Bunu yapan mafyaymış, aslanmış, kaplanmış hepsi boş. Ölmek için can atacaklardır. Ama ölemeyeceklerdir. Koğuşlarına götürülüp, bavullarını bıraktıktan sonra, dünyadaki cehennemlerine hoş gelmiş olacaklardır. Cehennemi yaşattıkları ailelerin cehennemlerinden daha beter bir cehenneme, düşmüş olacaklarının sinyallerini almaya başlarlar. Görüş günlerin de bu şerefsizliği yapanların en kral kabadayısı bile, kanlarına girdikleri o küçük kız çocukları gibi hüngür hüngür ağlayıp, ölümü istediklerini dile getireceklerdir, görüşlerine gelenlerine. Şiddet neymiş, dehşet neymiş, bir fiil yaşayarak öğreneceklerdir. Ölmek için fırsat kollayacaklardır. Ama, onların ölmemeleri için bir çift göz, muhakkak suretle onları takip edecektir. Yok öyle kolay ölüm.  Her seferinde soyunun diyecekler. Anadan üryan soyunacaklar. Sonra taciz başlayacak. Ve makatlarına kadar bakılacak. Bu işlemler bitince hadi geç koğuşuna yat diye, düşünülmesin. Öyle koğuşlara gönderilirler ki, ya da koğuşlarında öyle insanlar olur ki, bu insan müsveddelerini kendilerine kadın diye alıp, o şekilde kullanılırlar. Evet ölüm kurtuluş. Ama yok öyle kolay ölüm. Bu kahpeler, inanın sırf kendilerini öldürmek için bağırsaklarını çıkarıp, kendilerini boğmak isteyeceklerdir.

Yeri gelmişken, hapishanelere kaderin sillesini yiyerek düşmüş, kader mahkumu kardeşlerimize de buradan selam ve saygılarımı yolluyorum.

Bu tarz bir kahpeliğe maruz kalmış analar babalar, müsterih olsunlar. Belki acıları dinmez ama, bilsinler ki o şerefsizlerin yanına kesinlikle ne bu dünya da, ne de ötekinde kar kalmayacaktır.

Onlar bilmezler mi ki, ilk tesettür ayeti de erkeklere inmiştir. 

“Mü´min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır.” Nur-30.

Hak Teâlâ bizi, Hakkı hak bilip, hakkı yaşayanlardan eylesin. Bizi nefsimize köle etmesin. Kalın sağlıcakla.

 

 

Anahtar Kelimeler: ERKEĞİN, KAHPESİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
KÂFİRLERE EL CEVAP (11 Aralık 2017 - Pazartesi)
YERMİŞ BİZİM DESTANIMIZI! (18 Temmuz 2017 - Salı)
SURİYE´DE YENİ İNCİRLİK ÜSSÜ (06 Mart 2017 - Pazartesi)
ÖLENLER ÖLDÜ BOŞVER BİZ HALAY ÇEKELİM! (23 Şubat 2017 - Perşembe)
CONİLER Mİ GELSİN? (12 Ocak 2017 - Perşembe)
Bİ HAMAL DA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER! (08 Aralık 2016 - Perşembe)
BEBEKLER VE BOMBALAR (17 Şubat 2016 - Çarşamba)
GEÇMİŞİN SİLİK İZLERİ (08 Ocak 2016 - Cuma)
DİĞERLERİ VE BİZ! 3 (08 Eylül 2015 - Salı)
DİĞERLERİ VE BİZ! 2 (25 Ağustos 2015 - Salı)
DİĞERLERİ VE BİZ! 1 (21 Ağustos 2015 - Cuma)
DİLLERİ İLE BULAŞTIRDILAR KANSERİ (11 Ağustos 2015 - Salı)
AHİRETİMİZİ ŞEHVETLE ÇALDILAR (13 Temmuz 2015 - Pazartesi)
Akan Hep Müslüman Kanı (24 Haziran 2015 - Çarşamba)
KOD ADI KAOS! (12 Haziran 2015 - Cuma)
Bu Yol Darağacına Gider! (29 Mayıs 2015 - Cuma)
KANLI EYLÜL! (17 Mayıs 2015 - Pazar)
Sayfa:
30 Nisan Gazetesi
22.09.2018
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ- VAN
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ- VAN
Muş İlindeki Tarihi Kız, Murat Köprüleri Restorasyon Uygulama Ve Döşeme Aydınlatma İşi
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK ŞEHİT YÜCEL KURTOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK ŞEHİT YÜCEL KURTOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ
39 Kalem Taze Sebze Meyve Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİ CERRAHİ ALET ALIM İŞİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
[Muş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Doğalgaz yapım işi ihalesi ] ihale edileceği ilan edilmiştir. Ancak 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 26 ncı maddesine göre aşağıdaki hususlarda düzeltme ilanı yayımlanmasına karar verilmiştir. [,ilanın] hazırlanması ve sunul
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Dağarası Köyü 5 Derslikli Okul + Isı Merkezi Yapımı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ  MUS DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ MUS DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR
Muş Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Doğal-gaz Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Kadın Konukevi Müdürlğü Hizmet Binası Doğal Gaza Dönüşüm Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
BİNA İNŞAATI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ İŞİ YAPTIRILACAKTIR ihale edileceği ilan edilmiştir. Ancak 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 26 ncı maddesine göre aşağıdaki hususlarda , düzeltme ilanı yayımlanmasına karar verilmiştir. Tekliflerin hazırlanması ve sunulm
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI
Nizamiye ve Çevre Düzenlenmesi Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ ÖZEL İDARESİ TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ ÖZEL İDARESİ TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
Muş Merkez Tekyol Köyü Kapalı Sistem Sulama Tesisi Yapımı İşi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 24 Derslikli Okul Binasının (Statik, AG+OG ve Plankote) Projelerinin Revize Edilerek Hazırlanması hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İha
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Jeneratör Sarf Malzemesi Alımı (36 Kalem) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ÖZEL İDARESİ
MUŞ ÖZEL İDARESİ
Muş Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 24 Derslikli Okulun Zemin Etüt Raporlarının Hazırlanması Hizmet Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgi
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ-MUS
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ-MUS
Euro dizel 16000 litre ,Benzin (95 oktan) 1500 litre alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
2 KISIM (HASKÖY VE BULANIK DEVLET HASTANELERİ )BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
2 KISIM ASANSÖR REVİZYON İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mal satışa çıkarılmış olup:
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİ KIRTASİYE MALZEME ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
Desktop Education Lisans Paketi Alımı hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
DOLAR
6.2671
EURO
7.3794
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:40 07:23 12:26 14:53 17:11 18:41
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1856 Devlet Demir yollarının kuruluşu.
1922 Çan`ın kurtuluşu
2006 Sonbaharın başlangıcı